Yunanistan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EvliyaCelebi2 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 93
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 58,063
ASPROVALTA

Eğer yüksek sezon değilse , tozlu klasik karavan park yerine, şehrin Kavala tarafındaki boş ve sakin normal beton park alanı daha uygun. Dezavantaj deniz 150 metre.

Tek benzin istasyonu BP, sevsinler mazotu 1,35 € dan satmaya çalışıyor . :mad:
Halbuki (Mayıs 2017) normal fiyat 1,22 € (her yerde aşağı ya da yukarı en fazla 1-2 cent oynuyor)
Depoyu ona göre ayarlamak faydalı...

Son düzenleme:

Etiketler
Yunanistan'da 2 hafta üzeri kalacaklar için belki WİND in 4GB lık SİM hazır kartı (Prepaid) uygun bir çözüm olabilir. Kart 10 €. 4 hafta geçerli her 4 GB için de 8 € verince toplam 18 € oluyor . WİND in 4G sinin Yunanistan kapsamı gayet iyi.
Kart Whatsapp için de 500 MB ekstra yüklü.

WİND' in Dedeağaç'taki Google Map adresi:
8GG7RVWG+G7

Son düzenleme:

ASPROVALTA

Eğer yüksek sezon değilse , tozlu klasik karavan park yerine, şehrin Kavala tarafındaki boş ve sakin normal beton park alanı daha uygun. Dezavantaj deniz 150 metre.

Tek benzin istasyonu BP, sevsinler mazotu 1,35 € dan satmaya çalışıyor . :mad:
Halbuki (Mayıs 2017) normal fiyat 1,22 € (her yerde aşağı ya da yukarı en fazla 1-2 cent oynuyor)
Depoyu ona göre ayarlamak faydalı...
Yunanistan mazot fiyatında artık bizi geçmiş. 1.22€=4.87TL ediyor. Türkiye'den bundan sonra dolu depo çıkılacak demekki.:confused:

Son yazdığımı nedense beğenmişsiniz Ferhat bey, acaba bu sene yolculuk nire ?

Burada kimi görsem " Şirinler ne zaman gelecek ? " diye soruyorlar da...:p

Son düzenleme:

Son yazdığımı nedense beğenmişsiniz Ferhat bey, acaba bu sene yolculuk nire ?

Burada kimi görsem " Şirinler ne zaman gelecek ? " diye soruyorlar da...:p
Ekler kenetler yine beğenirim. :wink:
Niyet her zaman var ama bu sene çıkabilirmiyiz bilemiyorum. 2013'den beridir sınırın öte tarafına geçemedik. Bakalım kısmet ne zaman olur.:rolleyes:

Yunanistan'da 2 hafta üzeri kalacaklar için belki WİND in 4GB lık SİM hazır kartı (Prepaid) uygun bir çözüm olabilir. Kart 10 €. 4 hafta geçerli her 4 GB için de 8 € verince toplam 18 € oluyor . WİND in 4G sinin Yunanistan kapsamı gayet iyi.
Kart Whatsapp için de 500 MB ekstra yüklü.

WİND' in Dedeağaç'taki Google Map adresi:
8GG7RVWG+G7
Mesut abi, kaç dk konuşma veriyorlar?

Mesut abi, kaç dk konuşma veriyorlar?
Sevgili Haşmet, satıcı konuşma dahil dese de Whatsapp mümkün olduğu ve benim konuşacaklarımın hepsininde bu appleti olduğundan kaç dakika olduğunu sormadım.
Türkiye'yi aramak ucuz olmamalı. Eğer iki telefon varsa sadece birine almak yeterli olmalı ?

Yunanistan mazot fiyatında artık bizi geçmiş. 1.22€=4.87TL ediyor. Türkiye'den bundan sonra dolu depo çıkılacak demekki.:confused:

.
Her zaman tezim olmuşdur, yakıt fiyatlarından politik anlam çıkarmaya, mesnetsiz tenkit denir. Sorun sadece teknik bazlı ya da en fazla enerji politikasıyla ilgili olmalı. Bugün bu ülkede pahalı, yarın ötekinde...
Avrupa'nın petrolü en fazla olan ülkesi Norveç'de yakıt fiyatları neden heryerden daha pahalı ?

Son düzenleme:

Euro 4 tl olunca makride balık bile ucuz değil ancak geçen hafta Bulgaristana gittiğimizde gördüm iki komşunun birbirinden pek farkı kalmamış ama yinede her zaman Yunanistanı tercih ederim ipsaladan çıkınca malesef kendimi ülkemden daha güvende hissediyorum.

.
Her zaman tezim olmuşdur, yakıt fiyatlarından politik anlam çıkarmaya, mesnetsiz tenkit denir. Sorun sadece teknik bazlı ya da en fazla enerji politikasıyla ilgili olmalı. Bugün bu ülkede pahalı, yarın ötekinde...
Avrupa'nın petrolü en fazla olan ülkesi Norveç'de yakıt fiyatları neden heryerden daha pahalı ?
Ülkeler arası fiyat karşılaştırmalarında sadece birim fiyatlarını değil , ülkelerin asgariücretleri ile alınabilecek total yakıt litrelerini değerlendirmek daha doğru olabilir.

.
Yakıt fiyatları genellikle politik olarak kullanılıyor benim yazımın hiçbir politik amacı yok. Sadece bir tesbit oldu. Döviz kurlarının son yıllarda büyük oranda yükselmesi nedeniyle olabilir. En son 2013 yılında yurt dışına çıktığımda sadece İtalya'da bizden pahalı mazot almıştım. Yunanistanda ise bize göre oldukça ucuzdu. Sınır ötesine neredeyse boş depo çıkıyorduk. Yunanistan'daki artışın nedeni ekonomik olarak kemer sıkma politikasından olabilir, bilemiyorum. Norveç'te mazot zaten her zaman pahalıydı. Ekmeğin bile fiyatı orada malum.:eek:

Aman yanlış anlaşılmasın, tesbitim kimseye karşı değildi, hele Ferhat bey size asla. Sadece çıkış noktası olarak sizin cevabınızı almıştım o kadar.
Zaten düşünceme "tez" diyerek görecelik de vermiştim.

Biz tüketici olarak tabiatıyla fiyatlara kendi açımızdan bakıyoruz. Fakat yine biz olan devlet baba kaynıyor bu arada. Bütün ülkelerde durum farklı değil.
@Aliço nun işaret ettiği gibi sonuçta alım gücü tüketicinin sevinç yada üzüntüsünün sebebi olsa da, akaryakıt fiyatları ayrı ve çeşitli dinamiklerle belirleniyor.

Bütün bunların dışında benim aslen dikkatimizi çekmek istediğim nokta; herşeyi politize etmeye yatkınlığımız, daha doğrusu bunun dozu.
Belki de benimki kim bilir dışarıdan bakan birinin hassasiyeti falan olabilir ? :yum:

Son düzenleme:

Yunanistan gibi dağlık ülkelerde hedefe otoyol üçreti ödemeden varmak istenirse navigasyon aletini en fazla 2-3 saatlik ya da ~100-150 km yolculuklar için ayarlamak en akıllıcası olmalı ?

Neden mi ?
Geçen gün aracımın burnunu etrafı görmek ve Chipras'a zırnık koklatmamak amacıyla Selanik'ten Atina'ya çevirmeden, ikinci gün hedefi olan Volos'u benim Tonton'a yüklemiştim.
Nedense parkura dikkat etmemişim ki kıyıdan gitmeyi beklerken Tonton beni 500 metrelere çıkararak, Olimpos dağının arkasından (batısından) dolaştırdı. :confused:
Yolculuk daha kısa sürse de, Zeus'un poposundan başka birşey görmedik. :p

Aman dikkat...

Son düzenleme:

Mesut Bey..pc kullanirken kaydetmeyi unutmama, navigasyon kullanirken 100% guvenmeme ana kural benim icin ;)

.

Benimki güvenmekten çok, parkur kontrolünü unutmakla ilgili Teoman bey, ama dediğiniz gibi sonuçta yine güvene çıkıyor olay.
Hadi boşta bulunmak diyelim de egomuz rencide olmasın. :p

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR