Tek Başıma 45 Günde Vietnam-Kamboçya-Tayland

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan seyr-ü zafer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 456
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 140,327

Etiketler
Ynt: Tek Başıma 45 Günde Vietnam-Kamboçya-Tayland

Yazılanları ilk okumaya başladığımda, birden ilk gençlik yıllarıma gittim. O yıllarda iki Vietnam vardı; Kuzey Vietnam (Başkent, Hanoi) ve ABD güdümünde Güney Vietnam (Başkent, Saigon). Vietkong, ABD'yi topraklarından kovdu ve ülke bütünlüğü ile ulusal birliği sağladı. Bizim gibi, sömürgeciliğe karşı savaşan Vietnamlıların zaferine ne denli çok sevinmiştik; hey gidi günler!...

Anamalcı (Kapitalist) Dünyanın eskiden de yeşil dolarları vardı; eskiden insanların ve ülkelerin bir bölümünü parayla satın alabildiler. Şimdi çok daha pervasızlar; bazen parayla, bazen de uçaklar ve füzelerle vurup teslim alıyor, "köpeksiz köyde, değneksiz geziyorlar..." Altmışıma çok az kaldı; bu kısacık yaşamımda, daha doğrusu dünya açısından bu kısa zaman diliminde, bu denli kötüye/geriye gidiş yaşandığını da gördüm. Başka bir dünyada mı yaşamıştık biz?.. ???

Bu güzel Uzakdoğu tanıtımı için teşekkür ederim.

Cavid Sezen

Şahane anlatım ve tamamlayıcı fotoğraflar için teşekkürler, diğer resimlerinizi sabırsızlıkla bekliyoruz ...

Hanoi'de Cyclo Turu

http://www.dailymotion.com/video/xms8m1_hanoi-de-cyclo-turu_travel

Videoyu kaliteli yüklemiştim, kötü gösteriyor sebebini anlayamadım.

Cavid Hocam,
Okuduğunuz ve not düştüğünüz için teşekkürler. Artık bazı değişimler dediğiniz gibi bir insan ömrüne sığmaya başladı, pek iyiye alamet gibi gelmiyor bana da...

tameray' Alıntı:
Şahane anlatım ve tamamlayıcı fotoğraflar için teşekkürler, diğer resimlerinizi sabırsızlıkla bekliyoruz ...

Takip ettiğiniz için teşekkürler.

İnsanın en evcil organı bağırsaklarıdır,bulunduğu ortama,ruh haline ilk onlar tepki verir,bu yüzden bazen bulunduğunuz yerde yediğiniz yemeklerden başka bulunduğunuz ortama uyum sürecinde de bu sorunları yaşayabilirsiniz.

Sizin cyclo gezinizi filmlerde görürdüm ve çok imreniridim,bir nev i hareket eden ibiş koltuğu gibi.

Çok güzel anlatım ve fotoğraflar için teşekkürler,şunu da belirteyim eğer baştan yazıyı okumasaydım motorsikletli insanlara o kadar alıcı gözle inceleme ihtiyacı duymazdım,fotoğraftan entropiyi anlamak zordur ama gözüm hep o kaos içinde ki düzeni aradı.Youtube da bolca seyrettiğim için biliyorum,söylediğiniz hareketliliği.

Güzel bir paylaşım. Deneyimlerinizi, güzel resimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler. Ancak biraz yavaş mı gidiyor sanki ;D Konu başlayalı 7 ay olmuş, umarım maceranın bitişine kadar olan anlatımız bir 7 ay daha devam etmez ;D İlgiyle takipteyim...

İbiş koltuğu muhabbetini bayağı benimsedim sayenizde Bülent Hocam. Gezinin ilerleyen kısımlarında farklı cihazların üzerinde ibiş keyfi yaparken görüleceğim...

Çok haklısınız okuyanların kanını kurutacak derecede yavaş gidiyor. Araya geziler giriyor diğer yarım konularıma da yazıyorum. Hikayenin sonunu er geç getirmeye niyetliyim

Etnoğrafya Müzesi'nin bahçesindeki "Su Kuklası" sahnesi
[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]
[attachment=5]

[attachment=1]

Ho Chi Minh Müzesi girişi

[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]
[attachment=5]

[attachment=1]

Ho Chi Minh'in 10 yıl yaşadığı Başkanlık Sarayı. Koruluğun içinde yapay gölün kenarında.

[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]

Kabirde nöbet değişimi.

[attachment=5]

Temple of Literature. Tarihi bin yıl önceye dayanan dönemin imparatoru tarafından kurulmuş bir eğitim kurumu ve ibadethane kompleksi. Ben Osmanlı'daki medreseye benzettim işlev olarak. Beş tane avlusu var. Yaşam, eğitim ve ibadet alanlarından oluşuyor.

[attachment=1]
[attachment=2]

Vietnam ve Kamboçya'da şehiriçi ulaşımı motosiklet taksilerle yaptım.

[attachment=3]
[attachment=4]
[attachment=5]

[attachment=1]

Son Avrupa seyahatinde şöyle sofra kurup fotoğraf çekemedim ya hafif buruğum. Çok pahallıydı herşey.Oysa Vietnam'da şu gördüğünüz sofranın 50'lik bira dahil maliyeti 4,5 Lira.

[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]
[attachment=5]

[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]

Vietnam'da trafikteki kadınların çoğu eksoz gazlarından korunmak için böyle rengarenk maskeler takıyorlar, maske takan erkek hiç görmedim.

[attachment=4]