Seyyah-34 İle Tarihe Yolculuk Başlıyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan seyyah-34 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,886
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 165,793

..

• KONU SÝLÝNSÝN

Kullanılan: 0 0.0%
  • SADECE SIKINTILI YAZILAR SÝLÝNSÝN

• KALDIÐI YERDEN DEVAM ETSÝN

• BU ÞEKÝLDE KALSIN

• Kullanılan toplam oy
    0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Seyyah-34 İle Tarihe Yolculuk Başlıyor

Kumluca merkez ve bulunduğumuz yerden şehrin batı tarafına bakıyoruz.

[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

120120104862

120120104852

120120104853

120120104854

120120104855

Etiketler

Artık Kumluca gerilerde kaldı ve yukarılara çıkıyoruz yani Adrasan - Olympos - Çıralı tarafına giden dağ ve orman yollarına giriyoruz.Karşımıza ilk olarak bir orman içi dinlenme tesisleri çıkıyor biraz içeri girip yakından görmek istiyoruz.
Tesisin adı ilginç : Havasu
Sahibi Haluk bey ile biraz sohbet ettikten sonra İstanbulda bizim işyerimizin bulunduğu sanayide tanıştığımız bu tesisin sahibi Haluk beyde aracını onarıma götürdüğü usta arkadaşımız olduğu ortaya çıkıyor ve ayak üstü kısa bir sohbetten sonra çekim müsadesi ile bir kaç poz alıp teklif edilen ikramları üzülerek kabul edemeden yola devam etmemiz gerektiğini söylüyorum oda hay hay deyip vedalaşıyoruz.Buradan Haluk bey'e ilgi ve alakasına bir kez daha teşekkür ediyoruz bir dahaki sefere alacağımız olsun diyerek oradan ayrılıyoruz.
Böyle bir ortam arayanlar için Haluk bey'in ilgili linki :http://www.havasucamp.com/TRK/id4.htm

120120104864

120120104865

120120104879

120120104872

120120104873

120120104880

120120104870

120120104877

120120104874

120120104875

Evet bu güzel kafa dinleme tesislerinden sonra yola aracımızın cd çalarından güzel bir eserle Olympos - Çıralı'ya doğru devam ediyoruz.

NASIL GEÇTİ HABERSİZ

Nasıl geçti habersiz o güzelim yıllarım

Bazen gözyaşı oldu, bazen içli bir şarkı

Her anını eksiksiz dün gibi hatırlarım

Dudaklarımda tuzu, içimde yanar aşkın

Hani o saçlarına taç yaptığım çiçekler

Hani o güzel gözlü ceylanların pınarı

Hani kuşlar, ağaçlar binbir renkli çiçekler

Nasıl yakalamıştık saçlarından baharı

Ben hala o günleri anarsam yaşıyorum

Sanki mutluluğumuz geri gelecek gibi

Hala güzelliğini kalbimde taşıyorum

Dalından koparılmış beyaz bir çiçek gibi

Bir esere daha ne dersiniz

ESKİ DOSTLAR

Unutulmuş birer birer

Eski dostlar eski dostlar

Ne bir selam ne bir haber

Hayal meyal düşler gibi

Uçup giden kuşlar gibi

Yosun tutan taşlar gibi

Unutulmuş isimlerde

Bilinmez ki nasıl nerde

şimdi yalnız resimlerde

Kemal bey gerçekten hakkını vermişsiniz GEZİ kelimesinin.Ne güzel bir yer bulmuşsunuz Havasu.Bekleyelim bakalım göreceklerimizi.

enverdede' Alıntı:
Kemal bey gerçekten hakkını vermişsiniz GEZİ kelimesinin.Ne güzel bir yer bulmuşsunuz Havasu.Bekleyelim bakalım göreceklerimizi.
Enver dedemiz aynen bende sabırsızlanıyorum bir an önce gezimizi sonlandırmak için ayrıca zaman zaman belirttiim üzre yazlığa geçeceğiz geçmedende bitirmek istiyorum aksi halde ta ekime kalacak buda takipçileri açısından hoş olmaz diye düşünüyorum bakalım gece gündüz çalıştığımı yükleme zaman ve saatlerinde zaten görüyorsunuz.
Fakat pazarları yine bahçede yapılacak işler için gitmem gerekiyor ve birazdanda çıkacağım,İnşallah çok yakında gezimizi sonlardırmak istiyorum zaten resimleri kırpa kırpa 15 bin resimden baya eksilttim. Öyle umuyorumki bütün arzum Gezenbilire unutulmaz bir eser bırakmak daha sonraki gezilere yelken açmak bunu gerçektende yapmak istiyorum üye olduğumdan beri yapmak istedikerimi yazarken bugün o yazdıklarımı gerçekleştirmenin sevincini ve bu geziyi yayınlarken ikinci kez o anları gezimizin unutulmaz hatıraları yaşayarak aktarıyorum yani 60 günlük gezimizi 90 günde yayınlayarak zamanı geri alıp tekrar o günlere gidiyorum.
saygılarımla.

Değerli kardeşim Kemal Bey,"hayırlı yollar" dilerim seyahatlerinizde.Hani ömür biter yol bitmez.Ben de bu güzel fotoğraflarınızın arasına bir renk ve ruh katkısı olsun anlamında bir siyah-beyaz fotoğraf koydum.Saygılar. (Fotoğraf alıntıdır.)

R pvb9jo70h1jzocjkjech

karavan1' Alıntı:
Değerli kardeşim Kemal Bey,"hayırlı yollar" dilerim seyahatlerinizde.Hani ömür biter yol bitmez.Ben de bu güzel fotoğraflarınızın arasına bir renk ve ruh katkısı olsun anlamında bir siyah-beyaz fotoğraf koydum.Saygılar. (Fotoğraf alıntıdır.)

Oğuz bey çok teşekkür ederim,Eksik olmayın.Bende bu manidar resme Aşık Veyselden çok güzel bir eserle katkıda bulunmak istiyorum.
Saygı benden.

[attachment=1]

Uzun İnce Bir Yoldayım

Uzun ince bir yoldayım
Gidiyorum gündüz gece
Bilmiyorum ne haldeyim
Gidiyorum gündüz gece

Dünyaya geldiğim anda
Yürüdüm aynı zamanda
İki kapılı bir handa
Gidiyorum gündüz gece

Uykuda dahi yürüyom
Kalmaya sebep arıyom
Gidenleri hep görüyom
Gidiyorum gündüz gece

Kırk dokuz yıl bu yollarda
Ovada dağda çöllerde
Düşmüşem gurbet ellerde
Gidiyorum gündüz gece

Düşünülürse derince
Irak görünür görünce
Yol bir dakka miktarınca
Gidiyorum gündüz gece

şaşar Veysel hep bu hale
Gah ağlaya gahi güle
Yetişmek için menzile
Gidiyorum gündüz gece

Kaynak: Aşık Veysel

Kırdokuz yıldır bu yollarda derken sanki beni anlatıyordu tamda benim yaşıma uyumlu vede yollarda olan bir seyyah-34 olarak.

UZUN NCE BR YOLDAYIM 49 YILDIR  GDYORUM GNDZ GECE

Evettt dün yazlık olarak kullandığımız bahçeli evimizde tam anlamı ile pestilimiz çıktı. Bahçemizde bulunan 60 - 80 yıllık bazı ağaçlardan zamanla kesilen artık odunlaşmış kısımları oğlum,gelinim kızım ve damadım ile kırdık doğradık ardında yerlerine dizdik. Bunlar yetmiyormuş gibi bahçe tenisi ,ip atlama vede çeşitli yarışmalar ile gençlere ayak uydurmak isterken tam anlamı ile şuan külçe olmuş gibi bir haldeyim her yerim ağrılar içinde :D,diğer yandan geziyi yayınlamaya devam etmem gerekiyor.

Şimdi dün yani 11-04-2010 tarihinde bahçemizden bir kaç kareyi sizler ile paylaşmak istiyorum,daha sonra gezimize devam edeceğim gezimizin yayınlamması bittiğinde ise artık sizler ile uzunca bir zaman arasıra yazışacağız.

İstanbu'lun kuzeyinde karadenize yakın olan deniz ve göl manzaralı Bahçemizden bir köşe.

[attachment=2]

Normanıcının baltasından seken bir odun. ;D

[attachment=1]

Hoş geldin Talha bebek. Buda yeni ve ilk torunumuz Talha henüz bahçemizde ilk doğaya çıkması doğa ile ilk tanışması.
Maşaallah.

[attachment=3][attachment=4]

AMAN NORMANCI

1104201013830

1104201013677

1104201013700

Enver dedemiz yaaa işte gördüünüz gibi artık bende bir dedeyim ama gönül yaşı 25 olan bir dede. ;) :D :D
Güzel dilekleriniz için çok teşekkürler vede binler ile mukabele ediyorum.

Yine kaldığımız yerden gezimize devam ediyorum.

Antalya normal yolu yerine dağlık ,tepelik ve orman içi olan yollardan giderek doğal ortamlardan geçmek doğal güzellikleri görmek için Kumluca - Mavikent tarafını seçtik ve bu yolda resimlerimiz eşliğinde Ardasan - Olympos - Çıralı'ya doğru gidiyoruz.

[attachment=1][attachment=2]

Bu kaktüslerin mevyasının yendiğini ilk defa duyorum,tadına baktığımızda ise mayhoş aynı hurma meyvasına benzeyen bir tat ile karşılaşıyoruz.

[attachment=3][attachment=4]

İstanbuldan bu yana ilk defa bir muz ağacını bir caminin bahçesinde görüyoruz ve seviniyoruz Alanyada ise artık görmekten bıkacak kadar çok görüyoruz.

[attachment=5]

120120104885

120120104883

120120104884

120120104886

120120104888

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR

SON KONULAR