'egeli' 2013

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan egeli Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 441
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 154,411
Ynt: 'egeli' 2013

Benim memleketime çok yaklaşmışsınız... Balıkesir.. Sındırgı. Bizimde Yağcıbedir halılarımız meşhurdur... belki biliyorsunuzdur , Sındırgıya gelmeden önce Kertil denilen piknik alanından geçilir.. oranın suyunu içmeden... suyundan almadan.. geçmem. Görseller için çok teşekkürler...

Etiketler

İlkkez duyuyorum ismini görünüşe göre tarihi dokusunu bozmazsa turist çekecek yerlerden biri olabilir.

Teşekkürler Tunay-Tugay... Sizleri sevgiyle kucaklıyoruz...

zirvelerin sesi' Alıntı:
Benim memleketime çok yaklaşmışsınız... Balıkesir.. Sındırgı. Bizimde Yağcıbedir halılarımız meşhurdur.

Sındırgı'ya bir çok kez gittik, Eyüp Bey... Süller Köyünden gelin aldık, 2006 da.. Orada yediğimiz höşmerimin tadı damağımızda, hala... ;D ;D

Simav'a geldiğimizde, konaklamak için değil, alışveriş yapmak için bile karavanı bırakacak yer bulamadık.. Yollar kazılmış, çamur içinde.. Araçlar gelişigüzel parkedilmiş... Üstüne üstlük de belediye sokak aralarını bile ücretli otoparka dönüştürmüş. Her saat için 1.- TL. olarak ücretlendiriliyor. ??? ???

Bu durumda Eynal'a gitmek, yapılacak en uygun tercihti.. Ve iyi ki gelmişiz.. Gayet temiz, düzenli, yeşillikler içinde bir yer..

DSC08241

DSC08235

DSC08239

DSC08247

Ekli dosyalar

• DSC08231.JPG
    DSC08231.JPG
    86.3 KB · Görüntüleme: 278

Çevresi 3 km. olan bu şirin krater gölünün etrafı çam ağaçları ve sarı-beyaz çiçeklerle kaplı.. Öyle güzeller ki gezerken basmaya kıyamıyor, insan..

DSC08259

DSC08255

DSC08261

DSC08268

Ekli dosyalar

• DSC08266.JPG
    DSC08266.JPG
    63.6 KB · Görüntüleme: 268

Merhaba ülker-yavuz çifti,gezinizi zevkle takipteyiz,çiçek olan görseller çok güzeller ,ara sıra beğendiklerimi indirip masaüstü yapıyorum.Araç bakıyoruz ama ne zormuş bu işler,bu mesajı yazarken oğlum eve geldi ,anne şu an bir karavan çekmiş iskeleye konaklıyordu diyor.Biz hep ev,otel ve kamplarda tatilller yaptık her yaz.Ben hergün çantamı alır 10 dakika yürürüm sonra denizdeyim şükürler olsun çok güzel bir şehirde yaşıyoruz .Bu gün hava çok güzeldi çanakkalede kızımla kordanda saatlerde oturduk ve beni karavan fikrimden caydırmaya çalıştı anne gittiğimiz her yerde ev kiralarız, kamplarda yer bulursak oralarda kalırız dedi anne arabada korkmadan nasıl uyayacağız diye biraz endişeli ,ama beni caydıramazlar koydum kafama bir kere,inşallah gönlümüze göre bir araç buluruz.Bu ara sitede sadece, çekme ve motokaravan bölümünden başka yere hiç bakmadım ,ilk sizin geziyi okudum.Size keyifli geziler diliyorum.

Tunay hanım merhaba,nasılsınız, özelden mesaj yazamadığım için burdan yazıyorum,ev telefonunuzu bana özel mesajla yazarmısınız,not aldığım kağıdı bulamıyorum,bende sizi arıyacağım görüşmek üzere, eşinize ve kızınıza selamlar .

Zeliha Hanım, eğer keyif alıyorsanız, hergün değişik bir yerde olmak, değişik kişiler tanımak, farklı yerlerde uyumak çok güzel bir duygu.. Örneğin; şimdi Gemlik'teyiz.. Dışarıda yağmur yağıyor.. Karavanın içi sıcacık.. Yağmur damlalarının sesi müzik gibi... Bunları yaşamak için, arayışınıza devam etmenizi öneririm...
Kızınız da, bir kez karavanla gezdiği zaman çok sevecek, tiryakisi olacaktır, eminim...
Sağlıklı, güzel günler dileğiyle... Selamlar...

Bor madeni işletmelerinin hareketlilik kazandırdığı Emet 10 000 nüfuslu, çok fazla bir özelliği olmayan bir ilçe..

DSC08271

DSC08279

DSC08276

DSC08282

Ekli dosyalar

• DSC08270.JPG
    DSC08270.JPG
    71.3 KB · Görüntüleme: 304

Tavşanlı'dayız... 65 800 nüfusuyla bu yörenin en büyük ilçelerinden biri.. Çorum, Serinhisar, Kula gibi, Tavşanlı da leblebi diyarı.. Burada leblebi şekeri daha ön planda.. Kahveli, çikolatalı, kivili.. Mavili, yeşilli, sarılı, pembeli.. rengarenk leblebi şekerleri kuruyemişçilerde rafları süslüyor...

DSC08284 2

DSC08288

DSC08289

DSC08290

Ekli dosyalar

• fotoğraf1439.jpg
    fotoğraf1439.jpg
    104.9 KB · Görüntüleme: 297

o resmini çektiginiz dağ larda Ceylan lar gezer.. bilirmisiniz :smiley: eskiden av lanırlardı..şimdi yasak.. çok sıkı kontrol var.. sabah sabah içimi açtınız. Teşekürler..

Oylat Kaplıcaları geniş bir vadinin kenarında yeralıyor. Kıyıda daracık, genellikle ıslak ve kaygan bir patikadan vadi boyunca yürüyebilir, vadi tabanında coşarak akan, küçük şelaleler yapan derenin sesini dinleyebilirsiniz..

DSC08311

DSC08317

DSC08322

DSC08323

Ekli dosyalar

• DSC08299.JPG
    DSC08299.JPG
    137.9 KB · Görüntüleme: 280

Ve her zamanki gibi, bu yemyeşil vadiyi, bu doğal güzelliği bozmak, çirkinleştirmek için elinden geleni yapmış, bazıları... Vadi içine yapılan bu çok katlı beton yığınlarını yapanlara mı, yapılmasına izin verenlere mi .... neyse.. :mad: :mad:

DSC08342

DSC08335

DSC08348

Ekli dosyalar

• DSC08329.JPG
    DSC08329.JPG
    102.8 KB · Görüntüleme: 281

Yavuz bey deklanşöre basan parmaklarınıza sağlık.Güzel görselleri bizimle paylaştınız.Öbür konuda yapana kızma hakkımız yok.İzin verene kızmak gerekiyor sanırım. :(

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

SON KONULAR

Geri