UNIMOG U 1650

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AHMET GÖKHAN KANCA Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 79
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,306
Ynt: UNIMOG U 1650

güzel toplanmıs bir unimog daha http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-ticari-araclar-kamyon-kamyonet-yine-u-kasa-sifir-ayarinda-unimog-109699757/detay/

Etiketler

Askerde kullandığım l1300 de vites yanında hidrolik kumanda valfleri vardı yani ön tampondaki hidrolik jaklarına kar küreme bıçağını sağa sola ve yukarı aşağı kontrol ediyordum sizinkinde ilaveten basınçlı su pompasını kavramaya alacak kolda oradadır büyük ihtimal. Bağlantılarını kontrol etmeden kolların kullanımı pek doğru değil aslında. Birde sizin aracınızda taşıma kapasitesi 9-10 ton olması lazımdı aracı itfaiye olarak mı kullanmayı düşünüyorsunuz üzerinde bir preje uygulamayı düşünüyormusunuz.
Hayırlısı olsun güzel günlerde kullanın.

Çok teşekkür ederim. Hidrolik kol1 öndeki vinci kumanda eder. Hidrolik kol2 kar küreme vs. Onun arkasında yan yana duranlar ise kaplumbağa, tavşan, katır gibi ağır devirli vitesleri kumanda eder. Aradaki swich PTO dan arkadaki su pompasına hareket verir. Araç 8 ileri 8 geri vitese sayipdir. Bu araç standart donanımlı bir araç değildir. Projeye gelince proje belli de vakit ayırmak gerek.

IMG 01041

AHMET GÖKHAN KANCA' Alıntı:
Çok teşekkür ederim. Hidrolik kol1 öndeki vinci kumanda eder. Hidrolik kol2 kar küreme vs. Onun arkasında yan yana duranlar ise kaplumbağa, tavşan, katır gibi ağır devirli vitesleri kumanda eder. Aradaki swich PTO dan arkadaki su pompasına hareket verir. Araç 8 ileri 8 geri vitese sayipdir. Bu araç standart donanımlı bir araç değildir. Projeye gelince proje belli de vakit ayırmak gerek.
Yok ben arkadaki ekipmana acıyorum başka aracada uymaz onlar öyle atılır gider : )

Merhaba..Bende Hergün mutlaka sahibinden.com daki arazi araçları sayfasına mutlaka bakarım..Benim için müthiş bir zevktir doğrusu....Unımog...defender...patrol...vede land cruıserlere muhakkak bakar vede onların fotolarını arşivlerim..bu ara Ankaradaki Ya Nasip ticarette bir çok MTA dan çıkma 406 unımog var....İmrenerek onlara bakarken.. birden yukarıda ilan nosunu belirttiğiniz turuncu renkli ..fabrikadan yeni çıkmış gibi duran L 1700 unımogu görmiyeyimmi...sanki cennete gittim ve orada hurileri gördüm...O da ne öyle ..dedim kendi kendime...Bana göre bir off roadçunun aşık olmadan geçemiyeceği zirve bir 4x4 araç...Toplıyan arkadaşları candan kutluyorum...Baktıkça bakıyorum ...muhteşem ötesi bence...Alabilseydim günlerce içinde yatardım...İşallah kıymetini bilen vede Gezenbilir camiasından bir arkadaşımıza nasip olur..Sevgi ve saygılarımla hoşçakalın..

ali fuat yongacı' Alıntı:
Merhaba..Bende Hergün mutlaka sahibinden.com daki arazi araçları sayfasına mutlaka bakarım..Benim için müthiş bir zevktir doğrusu....Unımog...defender...patrol...vede land cruıserlere muhakkak bakar vede onların fotolarını arşivlerim..bu ara Ankaradaki Ya Nasip ticarette bir çok MTA dan çıkma 406 unımog var....İmrenerek onlara bakarken.. birden yukarıda ilan nosunu belirttiğiniz turuncu renkli ..fabrikadan yeni çıkmış gibi duran L 1700 unımogu görmiyeyimmi...sanki cennete gittim ve orada hurileri gördüm...O da ne öyle ..dedim kendi kendime...Bana göre bir off roadçunun aşık olmadan geçemiyeceği zirve bir 4x4 araç...Toplıyan arkadaşları candan kutluyorum...Baktıkça bakıyorum ...muhteşem ötesi bence...Alabilseydim günlerce içinde yatardım...İşallah kıymetini bilen vede Gezenbilir camiasından bir arkadaşımıza nasip olur..Sevgi ve saygılarımla hoşçakalın..
Evet Ali bey sizinde dediğiniz gibi benim bilgisayarımdada ilan kısa yolları var üst sekmede açar açmaz onları tıklıyorum ilk önce gerçekten güzel toplayıp madifiye etmişler unimogu şuraya resmini koyayımda ilan kalkarsa gene bakarız :D :D :D

Unimog

Teşekkürler Serdar bey....Sağolun...Böyle güzel bir Unımogun fotoları kesinlikle sitemizde bulunmalıydı.....Ellerinize sağlık...Sizin vede Gezenbilir camiasının yeni yılını içtenlikle kutlarım..Her şey gönlünüzce olsun..Saygılarımla...

İyi günler
Sy Kanca
UNUMOG unuzu iyi ve mutlu günlerde kullanmanız dileğiyle
Saygılar
Batuhan

Güle güle kullanın da bunun dişine göre arazi şartlarını bulmakta çok zor ufak tefek çamur tümsek vs kesmez bunu

dopamin' Alıntı:
Güle güle kullanın da bunun dişine göre arazi şartlarını bulmakta çok zor ufak tefek çamur tümsek vs kesmez bunu
Aynen ömer abi zaten 1700 seri ler arazi taşıtı değilde iş makinası kıvamında almanyada bunlara pulluk takıp çift sürüyorlar aks keserdiye aklınıza gelmesin yani :smiley:

mogzilla' Alıntı:
Yurdumuzda da pulluk,saban takan yarım akıllılar var. :D

Yokluk adamı mucit yapar diyecem nadir bey ama ünimog da fukara harcı değil bizim millet pancar motoruna jeep şasisi takıp köy yolunda birde size sol çeker

Haklısın Ömer kardeş,aslında yarım akıllı diye kendimi söylemiştim ama;ben de hem saban takılan unimog, hem de pancar motorlu Willys var.Yarım aklı olan bile böyle işlere bulaşmaz. ;D

Bu Ford F5000 traktörün hidrolik gövdesi akuple edilmiş Unimogum

DSC 0215

Ekli dosyalar

• IMG_0276..jpg
    IMG_0276..jpg
    151.5 KB · Görüntüleme: 233

mogzilla' Alıntı:
Haklısın Ömer kardeş,aslında yarım akıllı diye kendimi söylemiştim ama;ben de hem saban takılan unimog, hem de pancar motorlu Willys var.Yarım aklı olan bile böyle işlere bulaşmaz. ;D

Bu Ford F5000 traktörün hidrolik gövdesi akuple edilmiş Unimogum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR