Project Gülazer: 38" TSL, D60, D44 Diferansiyel, Doubler, Beadlock ve Fazlası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan moonwalker_arc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,054
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 158,497

Etiketler
Ynt: Project Gülazer: 38" TSL, D60, D44 Diferansiyel, Doubler, Beadlock ve Fazlası

Dün akşam sol arka dodiği bitirmiştik, aslında en içime sinmeyende bu sol arka dodik oldu neyse.İşte fotoğrafları;

IMG 1347

IMG 1348

IMG 1349

Ynt: Project Gülazer: 38" TSL, D60, D44 Diferansiyel, Doubler, Beadlock ve Fazlası

Arka tamponun ayaklarını ayarladık, şaseden bağlancağı yere 8mm saça diş açarak takviye yaptık (Daha önce elimizde kesip de kullanmadığımız makas küpelerinden)

Ayakları yerine monte edip tamponu da üzerine monte ederek kaynattık ve aşağı aldık.

Erkan usta başladı tamponun iç kaynağına, köşeleri ek yerlerini vs. tamamladı.

Tamponun birtek tesviyesi kaldı, onu da yarın ben yapacağım.

Bu arada tampon komple 3mm, ayakları 6mm, şase bağlantısı ise 8mm den yapıldı.Dıştaki çeki mapaları tam tamponun şaseye bağlanan ayakların hizasına kaynatıldı.

IMG 1350

IMG 1351

IMG 1355

IMG 1356

IMG 1357

moonwalker_arc' Alıntı:
Dün akşam sol arka dodiği bitirmiştik, aslında en içime sinmeyende bu sol arka dodik oldu neyse.
nasıl olsa ormana girince veya bozuk yolda başına bir iş gelmesi ihtimal dahilinde o zamana kadar idare edin araba yürüsün göç gide gide düzelir

Bu arada bende boş durmadım tabii :smiley: Kaputu söküp tezgaha yatırdım.Önce işe Dakar stickerını sökmekten başladım.İnsan o kadar para harcayıp sonrada stickerları kendi sökünce biraz koyuyo tabii :smiley:

Daha sonra kesilecek yeri çizdim, dar geldi biraz genişleterek tekrar çizdim o da dar gözüktü gözüme tekrar daha geniş çizdim ve tamam budur dedik.

Spirali elime aldım boydan boya girdim kaputa :smiley:

Devamı yarın ::smiley:

IMG 1352

IMG 1353

IMG 1354

küçük ağa' Alıntı:
nasıl olsa ormana girince veya bozuk yolda başına bir iş gelmesi ihtimal dahilinde o zamana kadar idare edin araba yürüsün göç gide gide düzelir

Yok ya o dodikler o kadar sağlam olduki dıştan dönülen boru dikişsiz çekme etli doğal gaz borusu, araya bilerek fazla kuşak atmadık tek bir kuşak attık çünkü dodikler çok sağlam oldu bir yere vurduğunda çamurluk gidecek o daha kötü.

On numara anlatım, on numara çalışma...Takip.. vede alkış...

Arkadaşlar iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Bugün arka tamponun tesviyesini yapıp tekrar yerine taktığımızda görük ki tamponla dodiklerin ara mesafeleri bir değil.Sol arka dodikle tampon arası mesafe çok fazlaydı.Mecbur dodiği yarıdan kesip kıvrımları değiştirerek araya ek yapıp uzattık.

Aman ne üzüldüm ne üzüldüm :smiley:) zaten içime sinmemişti sol arka dodikte tarif edemediğim bir gariplik vardı, biraz uğraştırdı ama yeni hali içime sindi.

IMG 1358

IMG 1359

IMG 1360

IMG 1361

IMG 1362

Sıra geldi kaputa, dün kaputu kesmiştik zaten bugün kenarlara kaynatılacak saçları kestik, ince bir işçilikle saçın şeklini verdik ve sonra yerine kaynattık.Puntolarken iyiydi ancak sıra kaynağı çekince kaput çekti.Erkan usta söylenip duruyordu kim düzeltecek bu kaputu diye. :smiley:) baya bir çekiç işi var :smiley: bugün sadece bir tarafını yapabildik artık devamı yarına.

IMG 1364

IMG 1366

IMG 1368

IMG 1369

IMG 1370

bu muhteşem alete diyecek söz bulamıyorum inşallah alnınızın akı ile çıkarsınız bu projeden.

ılk mesajdan berı takıpedıyorum bu kadar guzel olacagı hıc aklıma gelmemıstı, hayvansı bı sey cıkıyo ortaya ,bıttıgı gunu cok merakedıyorum dağda bayırda gormekde nasıp olur ınsallah
bu kadar emek zaman para zor iş valla

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,622
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR