Project Gülazer: 38" TSL, D60, D44 Diferansiyel, Doubler, Beadlock ve Fazlası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan moonwalker_arc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,054
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 158,497
Ynt: Project Gülazer: 38" TSL, D60, D44 Diferansiyel, Doubler, Beadlock ve Fazlası

Arkadaşlar iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim, sizin bu yorumlarınız yapım sürecindeki stresi hiç yoksa bir biraz olsun silip atıyor. Daha iyileri sizlerin olur inşallah.

Etiketler
Ynt: Project Gülazer: 38" TSL, D60, D44 Diferansiyel, Doubler, Beadlock ve Fazlası

cesaretiniz emeğinize bir de benden maşallah. çok güzel bi proje. sizin ve Göktuğ Beyin projeleri birer ilk belkide. bir de Kayseri'de yapılan Ersin Beyin 35" lik 2004 Cherokee si var. emek - cesaret - para neler getiriyora örnek...

MAŞALLAH DİYORUM ÇOK GÜZEL BİR ÇALIŞMA OLUYOR BU ÇALIŞMANIN TRABZONDA YAPILMASIDA BİZLERE HEVES VERDİ NE DİYİM İYİ GÜNLERDE KULLANIN

hselcuk' Alıntı:
cesaretiniz emeğinize bir de benden maşallah. çok güzel bi proje. sizin ve Göktuğ Beyin projeleri birer ilk belkide. bir de Kayseri'de yapılan Ersin Beyin 35" lik 2004 Cherokee si var. emek - cesaret - para neler getiriyora örnek...

Teşekkür ederim, para mutlaka bir faktör ancak asıl pahalı olan tecrübe, bu projeyi bu hale getirebilmek için edindiğim tecrübeye bu projeden daha fazla harcadım.Şu an sıfırdan bir araba alıp direk böyle bir proje yapsam çok ama çok daha ucuza mal ederdim.Araç seçimini, motor gücünü, alt yürürünü ona göre seçerdim.Dolambaçlı yollardan geçip fuzuli uğraşmazdım.

Ne yazık ki tecrübe satın alınmıyor ya da yaşanmadan öğrenilmiyor.Amacım araba yapıp, bitmiş arabanın fotoğraflarını göstermek için konu açmak değildi, olur da böyle bir projeye niyetlenecek arkadaşlarımızın yapılanlardan örnek alması ve bir nebzede olsun tecrübe edinmesiydi.Bu sebeple elimden geldiğince her aşamayı fotoğraflayıp sizlerle paylaştım.

Aynı zamanda sizlerin değerli fikirleri doğrultusunda yaptığım, yapacağım ve düzelteceğim şeylerde oldu, olacak.

wanted' Alıntı:
MAŞALLAH DİYORUM ÇOK GÜZEL BİR ÇALIŞMA OLUYOR BU ÇALIŞMANIN TRABZONDA YAPILMASIDA BİZLERE HEVES VERDİ NE DİYİM İYİ GÜNLERDE KULLANIN

Teşekkür ederim, Trabzondan neler çıktı, daha da çıkacak :smiley:))

Diferansiyeller ilk takıldığında ne kadar yüksek oldu filan diye iç geçirdim. Ama günler geçtikte insanın gözü alışıyor. Normalleşmeye başladığını hissediyorsun. ;D

bu araba adam oldu yalnız araba kaç motor ve kaç beygir ?

jeep' Alıntı:
Diferansiyeller ilk takıldığında ne kadar yüksek oldu filan diye iç geçirdim. Ama günler geçtikte insanın gözü alışıyor. Normalleşmeye başladığını hissediyorsun. ;D

Normallesmeye baslasa iyi bizim gozumuzde iyiden iyiye ufaldi, hele lastikler gozume cok kucuk gorunmeye basladi :smiley:)

Arabayi dukkandan cikarip baska araclarin yaninda gormedikcede gozumde ufalacagina eminim :smiley:)

Bugün önce kaputun sol tarafını kesip yerine kaynattık.Sağ tarafa göre biraz daha zorlandık, birebir aynı olması diğerine uydurması biraz zorladı.

Daha sonra sıra geldi boş kalan arka tarafa yani cam kısmına

IMG 1376

tahaozak' Alıntı:
Ben ne demiştim 38" lastik taksanda, iki arazi şanzımanını birbirine bağlasan da , öne arkaya kilit taksanda yine elime düşeceksin 8) Senin kızın 5 level üstü bakta geleceğini gör zanım benim :D :D:D

http://www.youtube.com/watch?v=JyQ2nr6tWnQ&feature=relmfu

http://youtu.be/JyQ2nr6tWnQ

eleman zemini kaza kaza arabayı batırdı olduğu yere : )))

hayır morali bozulmasın diyorum Gülazer'in ama... neyse : )) pilotaj hatası bu rezaletin asıl sebebi diyelim biz : ))))

euzlu' Alıntı:
eleman zemini kaza kaza arabayı batırdı olduğu yere : )))

hayır morali bozulmasın diyorum Gülazer'in ama... neyse : )) pilotaj hatası bu rezaletin asıl sebebi diyelim biz : ))))

Abi en son kurtarmaya gelen 11 yaşındaki şoföre ne demeli :D :D :D

tahaozak' Alıntı:
Ben ne demiştim 38" lastik taksanda, iki arazi şanzımanını birbirine bağlasan da , öne arkaya kilit taksanda yine elime düşeceksin 8) Senin kızın 5 level üstü bakta geleceğini gör zanım benim :D :D:D

http://www.youtube.com/watch?v=JyQ2nr6tWnQ&feature=relmfu

http://youtu.be/JyQ2nr6tWnQ

Bu işin sonunda çekmekte var çekilmekte, ama seni uyarıyorum tek halat yetmez 2. halatı da hazırla "Seni oyle çekecoğum, oyle çekecoğum tambonuni gobaracağum" aklında bulunsun uğur dediydi dersin :smiley:)

bugün 4 sayfa okudum arkası yarın :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,622
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR