Kış Lastiği Mi A/t Lastik Mi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan esnank Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,269

esnank

Yeni Üye
selamlar toyota hilux aracım için kışın ağır off road olmayacak şekilde karlı yollar için kış lastiği mi yoksa a/t (bfgoodrich) lastik mi tercihinde kararsızım. konu hakkında bilgisi olan varsa paylaşımda bulunabilir mi?

Etiketler
için
Selam... Aynı sıkıntı benimde kafamda dolaşıp duruyor. Eski aracım L200 de Bf A/T lastik kullanmıştım ve çok memnun kalmıştım o yüzden şimdiki aracıma da gözü kapalı ondan taktım. Fakat yeni taktırdığım lastikler açıkçası karlı ve buzlu havalarda rezalet. Artık hamurunu mu değiştirmişler, desenini mi değiştirmişler bilmiyorum ama eskiden ne kadar sağlam yer tutuyorsa, şu anda o kadar kötü. Bırakın buzu ki yeri gelir buz üzerinde çivili lastik bile kayar, rampada neredeyse en ufak yağışta aracın kıcı atmaya başlıyor.

Diğer taraftan, kışlık lastik takarsam da yazın sıkıntı çıkacak. Gerçi binek arabalarımda hep kışlık lastik takıp 3 senede bir değiştirirdim. Böylece lastik hamuru ve yer tutuşu zayıflamadan ve yazlık kışlık lastik yapmadan, tek lastik takımı fiyatına getirirdim (yine kişisel tercih, lastik ve frenleme yüzünden yaptığım kazalara istinaden asla 4 seneden fazla lastik kullanmam ve fren sistemim hep bakımlıdır). Fakat malum bizim araçların ebat ölçülerinden dolayı lastik fiyatları epey yüksek. Ayrıca araçların ağırlıkları ve sürüş özelliklerinden ötürü, yazın bizim araçlarla kışlık lastikle gezmeyi pek uygun görmüyorum.

Şimdilik bir alternatif olarak yine eskiden kullandığım Good Year'ın A/T sini düşünüyorum. Her ne kadar zamanında BF kadar memnun kalmasam da o zaman için epey iyiydi. En azından hala eski standartlarındaysa daha iyi bir opsiyon olacaktır. Ama yeni fikirlere de hep açığım çünkü oda tam olarak kafama yatmış değil.

Son düzenleme:

Selam... Aynı sıkıntı benimde kafamda dolaşıp duruyor. Eski aracım L200 de Bf A/T lastik kullanmıştım ve çok memnun kalmıştım o yüzden şimdiki aracıma da gözü kapalı ondan taktım. Fakat yeni taktırdığım lastikler açıkçası karlı ve buzlu havalarda rezalet. Artık hamurunu mu değiştirmişler, desenini mi değiştirmişler bilmiyorum ama eskiden ne kadar sağlam yer tutuyorsa, şu anda o kadar kötü. Bırakın buzu ki yeri gelir buz üzerinde çivili lastik bile kayar, rampada neredeyse en ufak yağışta aracın kıcı atmaya başlıyor.

Diğer taraftan, kışlık lastik takarsam da yazın sıkıntı çıkacak. Gerçi binek arabalarımda hep kışlık lastik takıp 3 senede bir değiştirirdim. Böylece lastik hamuru ve yer tutuşu zayıflamadan ve yazlık kışlık lastik yapmadan, tek lastik takımı fiyatına getirirdim (yine kişisel tercih, lastik ve frenleme yüzünden yaptığım kazalara istinaden asla 4 seneden fazla lastik kullanmam ve fren sistemim hep bakımlıdır). Fakat malum bizim araçların ebat ölçülerinden dolayı lastik fiyatları epey yüksek. Ayrıca araçların ağırlıkları ve sürüş özelliklerinden ötürü, yazın bizim araçlarla kışlık lastikle gezmeyi pek uygun görmüyorum.

Şimdilik bir alternatif olarak yine eskiden kullandığım Good Year'ın A/T sini düşünüyorum. Her ne kadar zamanında BF kadar memnun kalmasam da o zaman için epey iyiydi. En azından hala eski standartlarındaysa daha iyi bir opsiyon olacaktır. Ama yeni fikirlere de hep açığım çünkü oda tam olarak kafama yatmış değil.
deneyimler düşünceler için teşekkür ederim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR