Off Roadçu Duster

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mountaineer16 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3,162
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 268,174
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Off Roadçu Duster

bu da eskilerden alıntı , bence satılmış bey açısından yararlı satırlaar var :

"Forumun duster nasıl yükseltilebilir başlığında Kürşat Bey:
Arkadaşlar bu aracı yükseltirseniz tüm dinamiklerini bozarsınız ve asfalt kullanımında çok ciddi sıkıntılar yaşarsınız. bizim anladığımız anlamda Off Road yapma aracı olamdığı konusunda hemfikir olduğumuz bir aracı zorla o hale getirmeye çalışırsanız hem sizin hem aracın sağlığını tehlikeye atarsınız. Kesenizde zarar görür. Standart hali ile lastikleri az dışa alan jantlar bir tık büyük ve At yada soft MT tarzı bir lastik takıp güzel güzel kullanmanız en doğrusu. ağırlığı arttırıp lasitk çapınıda büyütürseniz bu araçda şanzıman ömrünü çok ciddi azaltırsınız...
....Boşuna aracı yormazsınız, boşuna kırmazsınız ve boşuna yakıtınızı %30 lara varan oranlarda arttırmazsınız. ...
...Aracı yükseltip büyük lastik taktıpınızda, tüm taşıyıcı kollar, burçlar, şaftlar, salıncakların açıları bozulur. Her araçda bu açıları bir miktar tolere edtme payı olsada siz bunu arttırdıkça bir süre sonra aracınızın yürür sistem parçaları olması gerekendne fakrlı açılarla çalışmaya başlar ve bu zorlama nedneiyle kolay arıza verip kırılmaya. Yada konforunuzu ve yol tutuşunuzu etkilemeye. Bu nedenle pahalı ve araçlara özel yapılan yükseltme kitlerinde aracın yürür aksamındaki yükseltme nedeniyle açısı bozulan her parçanın dğeişmesi ve açıların düzeltilmesi için parçalar bulunur. ...
....ya duster gibi şehir suv si sınıfında bir aracı bırakın, ...
Bu sözler karşısında bana hakaret eden cahil diyen ümiterkan sus pus olmuşsun.

"Uyarılarınız bizim için değerli Kürşad Bey, tecrübe çoğu bilgiden daha değerlidir. Uyarılarınızı dikkate alacam şahsen...Kürşad Bey size bir soru sorsak sizi burada bulmuşken, Duster'ın standart lastik ölçüsü 215-65-16....Sizce standart ölçüler ne kadara kadar arttırılabilir tabi aracı yormadan ve yakıta da çok etki etmeden. ...Aslında yükseltme yapan var ama nasıl yapmışlar belli değil, 31 inc lastik takan bile var.....daha ne desek boş"
gibi ifadelerle aracını ne kadar tanıdığını, ne kadar daha iyi bilgi sahibi olduğunu ortaya koymuşsun. Ama ben az mesaj yazmış sıradan bir üye olunca aslan kesilmiş sin.Yoruma gerek yok. "

o sıralarda da iyi atışmalar varmış :smiley:

Etiketler

Ne alaka? Kel alaka.... ;D

İnsanlar niye mesaj yazar? Gereği halinde ve fikir beyanı için.

Atalarımız "kendi kendine gelin güvey olmak" diye bişeyden bahsetmiş.

Duyurulur.

80 cm.ye gerimi döndük yawww... ;D efsane topik vesselam. ??? ???
olmaz arkadaş 80 cm.de araba gitmez dediydim ben emme dinlememişler yada 80. cm . kar görmemişler.

Forumda bu kadar sakız gibi uzayan uzayaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan Duster dışında başka bir konu var mı acep?

e nerede hani hard off roadçı dustercı arkadaşlar , niye sus pus oldunuz ?

yardım isteyen arkadaşımıza "bilgi" vermeyecek misiniz ?

olguncandan bey kel alaka olan mesaj hangisi acaba ?

kyenipazar' Alıntı:
Verirler yakında. Ama teknik bilgi değil foto magazin tarzı bilgi.Transilvanya'dan bir kaç foto kopyala yapıştır. Oldu bitti. O adamlar mekanik aksamda fotolarda görünmeyen bir değişiklik yapmışlar mı? Yapmışlarsa neyle nasıl yapmışlar? Büyük ebatlı MT lastikleri takarken ne gibi değişiklikler yapmışlar.? Bu değişiklikleri yapınca aracın sürüş dinamikleri nasıl etkilenmiş? Mesela Tiguan'dan bile rahat olan süspansiyon değişmiş mi? Çok düşük olduğu ile övünülen yakıt tüketimi nerelere çıkmış? Bizim kopyala yapıştır off road'çusu için bunlar önemli değil.

kyenipazar' Alıntı:

Dalga geçeceğinize, aynı sınıftaki araçlar arasında ve özellikle arazi konusunda Duster'dan iyi olan araçları saysanız daha iyi olmaz mı?

Haydaaaaa, yeni baştan başlamak gerek....

Her yeni gelene aynı şeyleri anlatmaya kalkarsak, işimiz var demek. Bina okumaya, dönüp dönüp yine okumaya niyetimiz yok.

Hoş, yeni gelmemiş olanlara da anlatabildiğimiz söylenemez. Yoksa onların "anlayabildikleri söylenemez" mi demeliyim? Varın kıymetli muhataplar, siz seçin hangi seçeneğin size uygun olduğunu.

Feratti' Alıntı:
Dalga geçeceğinize, aynı sınıftaki araçlar arasında ve özellikle arazi konusunda Duster'dan iyi olan araçları saysanız daha iyi olmaz mı?
Tamam kendi sınıfındakilerle kıyaslıyalım ama bazıları illa da farklı sınıflarla kıyaslıyor. Kimisi arazide Vitara'dan iyi diyor(yani arazideki motor performansı olarak)
kimisi (daha doğrusu aynı kimisi) golften üstün diyo kmi Lada Niva'nın yerini alacak diyor.

veteriner' Alıntı:
Tamam kendi sınıfındakilerle kıyaslıyalım ama bazıları illa da farklı sınıflarla kıyaslıyor. Kimisi arazide Vitara'dan iyi diyor(yani arazideki motor performansı olarak)
kimisi (daha doğrusu aynı kimisi) golften üstün diyo kmi Lada Niva'nın yerini alacak diyor.

Golf'ten üstün demedim, ama şunu söyleyebilirim,arkadaşımla 50 bin TL 'ye aynı zamanda aldığımız araç golf dün itibari ile kaza yapmıştır. Araç hurda olmuştur şöförüne hiç birşey olmamış, kaza nedeni ise aracında ESP olmayışıdır. Arkadaşımın kaza yaptığı yerde (İstanbul Bakırköy Sahil Gelik Resturant Önü) ben Duster ile 3 kez kaza yapıyordum , aracımda bulunan ESP nedeni ile Allaha şükür hiç birşey olmadı..

Ayrıca şurayı tamamiyle okursanız 60 bin TL 'lik VW Jetta'nın ne denli kötü olduğunu görürsünüz, biz konuşuruz boş konuşmayız için rahat olsun..

http://www.arabam.com/Test/Volkswagen-Jetta-16-TDI-DSG-Comfortline/Detay-292322

Altındaki yorumlarıda okumayı unutma araç sahiplerinin yorumları var ;)

Serkan Efe, aynı yerde 3 kere nasıl bir insan kaza tehlikesi atlatır?
hadi bir yaptın, iki yaptın, üçü nasıl yaptın?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,621
Kayıtlı Üye Sayımız
172,266
Kaydolan Son Üyemiz
tomas1984.cat@gmail.

SON KONULAR

Geri