Nissan Terrano II Hakkında Herşey

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan strom Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,526
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 731,672
Ynt: Nissan Terrano Iı Hakkında Herşey

amerikan bufalosunun japon kafasında çalışanıdır. 99 model td 5 kapı kullanıyorum yedek parça konusunda yardımcı olurum tüm parçaları var diyebilirim aks bilyası 65 liraydı orta rot 200 lira ben başka bir nedenden 17500 e vereceğim aracımı yeni muayene ve öntakımı var birde radyatör sorunu var deniyor aslında yok değişmesi gerekiyor

IMAG0839

Etiketler

benimde uzun yolda hararet ortayı gösteriyordu radyötörcüye gitmeden kendim için birkaç sefer suyla temizledim berbat bir çamur çıktı bu arada çok basit çıkartılıyor her yıl kışa girerken en az bir defa temizleyin derim benimki temizlenincede aynı olunca sızdırma oldu değiştirdim şimdi çeyrekten yukarı çıkmıyor istenirse karşımızda bakır radyatör fabrikası var oradada bakırı yaptırılabilir değiştirirseniz süper oluyor yakıt sarfiyatıyla ilgili hava filtresini sık değiştirin derim çok farkediyor

selam arkadaşlar. bende adanada 1999 2.7 manuel terranano buldum. çok sevdiğim bir abime kontrol ettirdim. çok temiz. adanadan yaşlı bir çiftçini arabası. sadece evden çiftliğe gidip gelmek için kullanılmış.. lastiklerde sıfır.boya falan yok. usta olan abim hiç kaçırma dedi. çok temiz olduğu için motora ve her yerine baktık. ufak tefek eksikler dışında problemi yok.
17500 a anlaştım. kısmet olursa salı günü devralacağım. .
uygun herhalde temiz olan için. ufak bir bakım yaptıracağım. gezi ve balık için kullanacağım..

süper fiyat bence. alınca önce radyatörünü temizlet delik yoksa devam et varsa tamir yada değişim seni birtek buradan üzebilir onun dısında yağını ve filtrelerini değiştirdikten sonra motora motor sılk katkısı koy 150.000 km giden bir katkıdır ilk defa türkiyeden bir bilim adamı 100 ler kulubüne bu ürünle girmiştir janzumanınada yağlarını kontrol ettirip bir tanede ona atarsan hem içindeki küçük onarımları yapar hemde yakıttan sana artı sağlar. klima kulanacaksan mutlaka gazınıda bastır çünkü sorun varsa kışın çıksın ortaya yazın arayışta olmanın anlamı yok son olarak bu özellikteki aracı her yerde anlatma nazara gelir aramıza hoşgeldin

IMG 82592

teşekkür ederim. bugün devrini aldım. yağını 10000km tam olmuş değişeli. bütün bakımını haftaya yaptırırım inşallah. katkıdan yana fikrinizi kullanacağım

tekrar hayırlı olsun ist kar kıyamet dizel araç tek marşta sorunsuz yola çıktı katkıyı daha önce reno aracımda kulandım renonun hastalığıdır ağustosta cikle ister inanın lpg de tek marşta alıyordu katkıyı motor silk olarak alın ve mümkünse bayiden alın yerliside var onu kullanacaksanız bir beden büyüğünü kulllanın onunda faydasını görürsünüz ama en iyi taklit 2. olur

Nisss

scerit' Alıntı:
teşekkür ederim. bugün devrini aldım. yağını 10000km tam olmuş değişeli. bütün bakımını haftaya yaptırırım inşallah. katkıdan yana fikrinizi kullanacağım

hayırlı olsun diyelim aracınız...

kazasız belasız binmek nasip olsun..

benim de naçizane önerilerim olacak...

--- öncelikle difransiyel yağının değişimini yaparken, LSD özellikli yağ ile değişim yapmanız gerekiyor... zaten difransiyelin üzerinde de ONLY USE LSD OİL yazar.. çoğu servis bunu bilmez.. bu özellikli yağ piyasada kolay bulunan bir yağ değil ama yok da değil...

---ikincisi marş ve şarj dinamo kömürlerini değiştirmeniz ve dinamo bakımlarını yaptırmanız..
. boyu iki, üç cm olan o kömür parçası, bitime yaklaşmışsa dinamoları bozup daha çok masraf açtığı gibi aracı çalışmaz hale de getirir..
ikinci el araçlarda benim ilk değiştirdiğim parçadır... kendi aracımda da alır almaz bu kömürleri değiştim.. ve değişimi yapan usta: eğer değiştirmeseydin her an yolda kalabilirdin gibi bir ifade kullandı...

------üçüncüsü radyatörü temizletmeniz... çok uzun ve masraflı bir iş değildir... radyatörü söktürdüğünüzde suyu ve içinden çıkanları bir kovaya boşalttırın.. ne demek istediğimi o vakit anlarsınız... ve radyatör temizliğinden sonra antifiriz koyulduğundan emin olun... (unutulabiliyor bazen)

---- disklerinizi ve de balatalarınızı da yenilemenizi öneririm... diskleri her usta söküp takamaz.. disklere bağlı parçanın söküm ve takımı ile ilgili daha önce bilgisi olan ve değişim yapmış bir ustanın olmasına dikkat edin derim..

--- bir de muhtemelen direksiyon tarafındaki kapı direğinde, lastiklerin basıncı ile ilgili bilgilerin olduğu bir etiket vardır..
.buradaki BAR MİKTARINI (2.4 TERRANODA bu değer 32 dir) unutmamanız ve lastiklerinizi bu basınç düzenine göre düzenlemeniz önemlidir..

32 bar basınç olması gereken bir lastikte, hava miktarı 1 bar düştüğünde, yani 31 olduğunda , fren mesafesi 11 metre kadar uzar... testi yapılarak alınmış veridir bu..

eğer yükünüz ve yolcu sayınız fazla ise bu veriyi 1 bar artırabilirsiniz...yani etikette yazan 32 bar ise 33 bar hava vurabilirsiniz..

---- anlatılacak çok şey var ama sanırım bunları zamana bırakmak gerek...

--- tekrar hayırlı olsun ... aramıza HOŞGELDİNİZ

affiniza siginarak bir duzeltme yapayim lastik basinc deger iolarak soylediginiz 32, bar cinsinden basinc degeri degil psi cinsindendir. 32 psi 2,2 bar yapar.

arkadaşlar aracıma uygun bir şnorkel yaptırmak istiyorum , istanbul kartal'da bir usta bunu yapıyor fakat araç üstünde kalıp çıkarması gerekiyor , kartal'a yakın oturan ya da zaman ayırıp yardımcı olabilecek bir arkadaş varmıdır

selam ben bayrampaşadayım ikiside istanbul olsada kartaldan ankaraya gidiş dönüş kadar zaman alabiliyor bazen ama şöyle birşey uygunsa onu önerebilirim ben starda muhabirim arabayı haftasonları kulllanıyorum kalıp için malzeme sorun değilse aracıyla gelip benim aracı kullanabilir gazetede bütün gün kalıyor yada kolay bir şey ise oradan geçerken ama pazar günü 1 saate kadar zaman ayırabilirim ayda en az 1 defa izmit yapıyorum ayrıca sağdamı olacak soldamı sağdaysa içeride ne yaptınız öğrenmek hatta fotoğrafları paylaşmak isterim ben kararsızım olmadı bende taktırabilirim sürümden kazanır usta telefonum 0 532 325 45 20

IMAG0451

merkezci' Alıntı:
affiniza siginarak bir duzeltme yapayim lastik basinc deger iolarak soylediginiz 32, bar cinsinden basinc degeri degil psi cinsindendir. 32 psi 2,2 bar yapar.

bu düzeltme gerçekten kaydadeğer..

lakin, otomotiv sektöründe kullanılan kısaltma ve terimlerin, ölçü ve birimlerin, teknik kavramları ve birebir anlamlarıyla günlük hayatta kullanılmadıkları bir gerçektir...

TUBELESS lastiğe DUBLEKS lastik denilmesi, araç sektöründe yer etmiş bir kavramdır..

aynı şekilde lastik havası ile ilgili söylem de BAR dır..

PSI gerçekten de teknik bir veridir .. bu kısaltmanın söylemi de anlamı da günlük hayatta tam manasıyla yer etmediğinden , lastik havası ile ilgili BAR ifadesi kullanılır...

PSI, ingiliz ölçü birimidir ve İNÇ kareye POUND cinsinden uygulanan kuvveti tanımlar.

ve bir bar da yaklaşık 14.7 psi dır.

----------

BAR ifadesini kullanım şeklim tamamen günlük hayatta o şekliyle algılanıyor ve biliniyor oluşundandır..

ben bir kez olsun lastikleri ile ilgili herhangi birinin konuşurken, ''benim lastikler de 26 Pİ-ES-AY'' gibi bir ifade kullandığını görmedim..

ama lastik değerlerini BAR cinsinden ifade edenlere hep rastladım..

herneyse, daha fazla uzun cümleler kurmayayım ..

ama bu dikkat de TEŞEKKÜRÜ HAK EDİYOR SANIRIM..

SAYGILAR

ERCAN...

arkadaşlar torsiyon civataları ile aracı yükseltirken sadece ön kalkıyor ama arka yükselmiyor !!! bilgisi olan varmıdır ?

Doğru,çünkü torsiyon çubukları sadece ön tekerlere esneklik veren çelik barlardır.
Onlarla ilgili yapılan işlemlerde dolayısıyla sadece ön tarafın yükselmesine yarar.
Arka taraflara delrin get yada varsa orjinal kit ile yükseltme yapılması uygundur.
Torsiyon çubuklarını da sonuna kadar gergin hale getirmek pek doğru değildir.
Aracın ön tarafı fazla sert olur ve esneme azaldığından çok zıplamaya başlar.

lastik ebatlarıyla oynayarakta 2-4 cm ekstra yükseklik elde edebilirsiniz bunda taban genişliğine paralel ofsetli jantta kullanmanız gerekir yüksek ebat lastik alıp yükselicem mantığı doğru değildir davulumbaz ve şasi sürtmelerine sebeb olur malum sitede birçok pickup bu yüzden 200-300 km deki lastikleri ikinci ele çıkarmıştır örneğin 235x75x15 standart ölçülü terranoya yine 235 takılı 16 17 jant taktığınızda sorun olmaz fakat 265 yada 305 tabanlı lastik taktığınızda 15 jantta dahi sorun yaşarsınız. ön torsiyonların tam açılması tavsiye edilmez get yada takozla yükseltme mümkün takozla çok ekonomik gözüksede çapraz amortisörsüz yükseltme düz yolda bilmeyen birinin aklını alır böyle bir uygulama yapacaksanız aracınızı kimseye kullandırtmayın bence orjinal getle bu iş biraz pahalıda olsa neredeyse yan ayna yere değene kadar araç esneyebiliyor.

bahadır bey ve varol bey öncelikle bilgi paylaşımınız için teşekkür ederim; geçen sene lastiklerimi değiştirerek 31-10.5-15 ebatlarındaki lastikleri kullanmaya başladım, bu ebatlara geçişle bilikte aracım yaklaşık 5 cm yükselmiş oldu, pazartesi günüde sanayide torsiyondan 5 cm daha yükselttik arkayada takoz atalım diye düşündük ki (yarın kısmetse onuda yapacağız) ben buradan bunu daha önce tecrübe etmiş farklı bir teknik bilen varmıdır diye danışmak istedim, paylaşımda bulunan arkadaşlarıma tekrar teşekkür ederim iş bitiminde resimleri paylaşırım sizlerle. Varol bey snorkel içinde sizinle görüşmüştük dün bir arkadaşım aradı istanbula gitmiş anadolu yakasındaymış araçlarımız aynı kalıp için aracını bırakabileceğini söyledi, ilginiz için size ayrıca teşekkür ederim

merhaba,

Ankara'da yaşıyorum. Doktora öğrencisiyim. hem okula gidip gelmek için hem de hafta sonları Elmadağ, abant vs. gezmek için ayrıca kimi zaman yaylalara çıkıp kamp kurmak için bir arazi aracı almak istiyorum. daha önce offroad tecrubem hiç olmadı ama bir müddet 92 model pathfinder kullandım. araştırma yaparken linkteki ikinci el terranoyu gördüm hoşuma gitti. Bu araç hakkındaki görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.

aracı alırken nelere dikkat etmeliyim?
kilometresinin oynandığı anlaşılır mı?
araç bana çok masraf çıkarır mı?
LPG tüketimi ne kadardır?
Uzun yol konforu ve performansı nedir?

link: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-nissan-terrano-ii-lpg-klima-vinc-galeri-vural-dan-128186980/detay

şimdiden çok teşekkür ederim.

Read more: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=99961.0#ixzz2oK4ED4lZ

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR