İzmirden Karavanla Balkan Başkentleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan isolano Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 231
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 44,686

Etiketler

8 Eylül Cuma gene çok uzun bir yolumuz var. saraybosnadan Tiran'a gideceğiz.Aslında 380 km civarındaki yolu dar bozuk olacağını bildiğim için 9 saat civarında hedeflemiştim.Ancak molalarla 10,30 saat sürdü.4 yıldır gezi planlarımda Bu yol kadar yanıldığımı hiç hatırlamıyorum.Yol planı yaparken 2 başkent arasındaki yolun bu kadar bozuk olacağını hiç tahmin etmemiştim.Bosna Hersek ile montregeno sınırına kadar ara ara asfalt bitti.Yol boyunca hep acaba yanlış mı gidiyoruz diye hep endişe ettim.Yol boyunca ilginç olan birçok rafting tesisleri vardı.Bu Yolda oldukça fazla motorcu gezgin gördük.

Bosna Hersek çıkışı yaptığımız noktadan sonra sınırdaki tahta zeminli köprüyü hiç unutmayacağım.Köprüyü geçince az ileride montregeno hududuna geldik.Hududu geçince yol düzeldi.Bu yoldaki göl manzarası inanılmayacak kadar güzeldi.Gölü geçince
amacımız podorgicada daha önce belirlediğim parkyerine ulaşıp hızla bir tur atıp çok geç olmadan Arnavutluk'a geçmek

Saraybosnadan çıkmamızdan tam 4,5 saat sonra podoricaya vardık.
Podorica Park Yeri koordinatı N 42.444986,E 19.265406
Podgorica Karadağ'ın başkenti ve en büyük şehri olan Podgorica 200 bin nüfuslu oldukça küçük bir başkent ama karavanla geçerken şehrin kuzey kısmındaki modern yapılaşma dikkat çekiyor.Özellikle hard rock Cafe podoricayı görünce gözlerime inanamadım.Bizim park koordinatımız ve hedefimiz eski şehir ve saat kulesi olduğu için o bölgede biraz gezip yola devam ettik