Dacia Duster Muhabbet Köşesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ümiterkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2,268
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 475,898
Ynt: Dacia Duster Muhabbet Köşesi

Klimayı çalıştırırken bir kaç saniye boyunca araçtan ciddi bir "fıssss" sesi gelmesi,
Ya da klimanın uzun yol ve sıcak havada tabiri caizse "şişip" soğuk üflememesi hatta üflediği havanın bile çok azalması normal mi?

Etiketler

Fııss sesi bendede var diğer konuda aynı içeriden hava emdirirsen biraz daha iyi oluyor . Servise gidip gazına baktırıcam

Bende aynısını düşündüm ve uyguladım. İç sirkülasyon olduğunda biraz daha iyi oluyor. Bu akşam fırsat bulabilirsem uğrayacağım servise bir göstereyim.
Fıss sesi sanki havalı bir mekanizma doluyormuş gibi. Dolduktan sonra hemen boşalmıyor. Klima kapandıktan hemen sonra açıldığında tekrar etmiyor biraz zaman geçince tekrarlıyor.
Bakalım ne diyecekler?
Bir şey daha soracaktım servise ama unuttum. Hep öyle olur zaten :smiley:

Yorulma gibi bir şey. Uzun ve sıcak bir yolda araç ağzına kadar doluyken yaklaşık yolculuğun ilk saatinin sonunda klimanın hem üflediği hava miktarı azaldı hemde sıcaklığı arttı. Yaklaşık yarım saatlik bir molanın ardından kendine geldi. Sonrasında iç sirkülasyona aldım ve bir problem yaşamadım. Ama aracı bir daha o kadar zorlama durumum olmadı.
Muhtemelen normaldir.
Bugün usta izinli olduğu için gösteremedim. Önümüzdeki günlerde artık.

Peki bambaşka bir soru
Sizinde aracı stop ettikten bir müddet sonra (en az 20dk) aracı tekrar çalıştırmadan önce frene bastığınızda pedalın sertleşmiş olduğu (şişmiş) oluyor mu?
Eski Toyota aracımda da buna benzer bir durum olmuş ve garantiden bir parçası değişmişti.

pierrecardin' Alıntı:
Peki bambaşka bir soru
Sizinde aracı stop ettikten bir müddet sonra (en az 20dk) aracı tekrar çalıştırmadan önce frene bastığınızda pedalın sertleşmiş olduğu (şişmiş) oluyor mu?
Eski Toyota aracımda da buna benzer bir durum olmuş ve garantiden bir parçası değişmişti.
Aracı stop edince 20 dakka beklemeden zaten sertleşir ,yanlış hatırlamıyorsam westinghause sistemi motorun çalışmasıyla birlikte freni yumuşatır , fren hidroliği kutusunun arkasındaki siyah yuvarlak parça yani . Normal

troyexplorer' Alıntı:
Aracı stop edince 20 dakka beklemeden zaten sertleşir ,yanlış hatırlamıyorsam westinghause sistemi motorun çalışmasıyla birlikte freni yumuşatır , fren hidroliği kutusunun arkasındaki siyah yuvarlak parça yani . Normal
Stop ettikten sonra frene bir kaç kez basınca sertleşir bu normalde basmadan sertleşmesi garibime gitti.

pierrecardin' Alıntı:
Yorulma gibi bir şey. Uzun ve sıcak bir yolda araç ağzına kadar doluyken yaklaşık yolculuğun ilk saatinin sonunda klimanın hem üflediği hava miktarı azaldı hemde sıcaklığı arttı. Yaklaşık yarım saatlik bir molanın ardından kendine geldi. Sonrasında iç sirkülasyona aldım ve bir problem yaşamadım. Ama aracı bir daha o kadar zorlama durumum olmadı.
Muhtemelen normaldir.
Bugün usta izinli olduğu için gösteremedim. Önümüzdeki günlerde artık.
aynı şeyleri bugün bende yaşadım.
marmaristen yola çıktım bileciğe kadar püfür püfür geldik .bilecik adapazarı arası soğutmamaya başladı .hatta bir ara 4 kademeye getirdim.
adapazarında 1 saat kadar köfte molası verdik .daha sonra düzeldi ,hatta 1 kademede güneş batınca hanım soğuk olmaya başladı dedi. :smiley:

devit3' Alıntı:
aynı şeyleri bugün bende yaşadım.
marmaristen yola çıktım bileciğe kadar püfür püfür geldik .bilecik adapazarı arası soğutmamaya başladı .hatta bir ara 4 kademeye getirdim.
adapazarında 1 saat kadar köfte molası verdik .daha sonra düzeldi ,hatta 1 kademede güneş batınca hanım soğuk olmaya başladı dedi. :smiley:

aynı sorunu bende yaşadım arkadaşlar. bayram tatili marmaris dönüşü, afyon dinara yaklaşırken klima soğutmamaya başladı ve havalandırmanın da şiddeti düştü. tabii panikledik, yarım saat bir yemek molası sonrası hiçbirşey olmamış gibi çalışmaya devam etti. geri kalan kısımda ara ara çalıştırdık ara ara kapattık. ankarada 1 haftadır sorunsuz çalışıyor. bu durum normal mi yoksa kronik bir sorun mu bunu düşünüyorum. aslında yetkili servislerle durumu konuşmakta ve paylaşmakta fayda var sanırım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR