Dacia Duster Muhabbet Köşesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ümiterkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2,268
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 465,216
Ynt: Dacia Duster Muhabbet Köşesi

Acaba içeriye üfleyen havayı soğutan peteğin gözleri buz tutup kapanıyor olabilirmi? Servis dışında bir klimacıyla konuşmak lazım

Etiketler

bazı yetkili servisler, işinin ehli olmayan ustalar yüzünden, marka imajını zedeliyor tabiki...

glamdring' Alıntı:
aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın. bu sayfa da bende yazmıştım; aynı sorunu bende marmaristen ankaraya dönerken yaşadım. başka arkadaşlar da sorun yaşamışlar. ben fırsat bulup servise gidemedim ancak servise giderseniz ve gelişmeleri paylaşırsanız çok seviniriz. ayrıca bolu servisini de bence hiç vakit geçirmeden şikayet edin. gerçi sizi bir süre sonra servis çağrı merkezinden arayacaklar (tabii filtre değişiminin kaydı yapıldıysa) ama size geri dönüş yapmalarını beklemeden şikayet edin. ödediğiniz paranın büyüklüğü önemli olmayabilir ama bu fırsatçılıklarının bir yaptırımı olmalı.

Teşekkür ederim. Tüm gelişmeleri paylaşacağım bu başlıkta ayni sorunu yaşayan arkadaşlarımıza büyük faydası olacaktır.

Her hangi bir geri dönüş olmadı bize. Gerekli şikayeti yaptım.

troyexplorer

Belirtiğin düşünce mantıklı çünkü hava şiddeti düşüyor ama soğuk hala geliyor. Ama bu havayı soğutan peteğin gözlerinin

bulunduğu kısımda gerekli yalıtımın ve montajın olmadığını gösterir.

Çünkü o bölümde aşırı buzlanmaya sebep olan bir kaçak var demektir.

Kısa mesafede bir sorun yok , şehir içinde sorun yok çünkü yazdığın mantıklı geliyor bana uzun süre kullanımda

aşırı buzlanma nedeniyle hava akışı sağlıklı gerçekleşmiyor.

Çünkü klimayı kapatınca normal havalandırmayı acınca 10 dk. içinde hava şiddeti normale döndü gelirken gece.

Zaten sağ yolcu tarafının sol kısmında bulunan polen filtresine bitişik parçada aşırı terleme oluyor bu sıkıntı olduğunda.

Dün yetkili servisle konuştuk sürekli araçlarımızı götürdüğümüz ustamız pazartesi geliyormuş haftaya götüreceğiz aracı servise.

Çünkü aramız var ustamızla bir çok konuda bize yardımı olan bir insan konusunda da uzman bizim açımızdan.

Boğaziçi İstinye servisi götüreceğim yer aracı.

Arkadaşlar merhabalar, eski bir Duster'cı olarak (şimdiki Terios'cu :-\) bu "Muhabbet Köşesi"nde muhabbet olsun diye :D bir link paylaşmak istedim. Linkteki araçlar ve yapılan offroad türü çok hoşuma gitti. Umarım sizinde hoşunuza gider. İyi seyirler. http://www.youtube.com/watch?v=-xJWBzSNdOo
5 milyar borcum olsun buradaki FORD benim olsun ;D

pierrecardin' Alıntı:
Duster'ına şnorkel takan ya da bununla ilgili bir araştırma yapan oldu mu?
bildiğim kadar orjinal bir şey yok .
yarışa sokanlar 70 lik esnek borudan uydurma birşeyler takıyor..

110 hp 4x4 full için galeride pazarlık eden oldumu kaça veriyorlar en son? Ben sordum aldığım yere 51800 fiyat verdiler daha düşük alan varmı?

Bugun servise 'sadece' hava filtresini degistirmek icin gittim , cok da iyi oldu. İlk bakimindan sonra 10000 km gecmisti. Bence hava filtresi icin 20000 cok. Siz ne dusunuyorsunuz bilmiyorum ama ben bundan sonra her 10000 de 'en fazla ' degistiricem

Bencede en adından 10.000 de kontrol etmek lazım. Kirliyse değiştirilmeli. Yakıtı bir hayli etkiliyor.
Sorması ayıp kaça maloldu bir hava filtresi değişimi?

20 tl ye mal oldu.
Cekis bir hayli artti. Araba açildi , ne de elzemmis !! Bugun ikinci gun daha iyi anliyorum.

Herkeze tavsiye ediyorum 20.000 arabaya zulümdür 'ey dustercilar. Yakitida illaki etkiliyecek.

Arkadaşlar dusterlarda rejenasyon sistemi ( egzoz partikelfiltresi otomatik temizleme) varmı ,bilgisi olan varmı?

Sanirim belirli kmlerde periyodik bakim zamanlarinda araci cijaza baglayip cihaz PARTIKUL TEMIZLEME programiylamotor degisik devirlerde calistirilip kurumlar yakiliyo.
Bir de PARTIKUL FILTRE TEMIZLEME KITI var onunla da kimyasal olarak temizleniyo.
Bir de bazi araclarda DPFdeki kurum sensoru uyari aldiginda motor devri yukseliyor ve kurumlar yaniyor.

troyexplorer' Alıntı:
Arkadaşlar dusterlarda rejenasyon sistemi ( egzoz partikelfiltresi otomatik temizleme) varmı ,bilgisi olan varmı?

Duster'daki DPF'yi temizlemenin ve kirlenmemesinin en kolay yolu aracı 2500-3000 devir aralığında 10-15dk boyunca sürmektir. Servis ustasının tavsiyesidir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

SON KONULAR

Geri