Artık Benim de Bir Unimog'um Var.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan scuba06 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 118
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 40,498

Etiketler

Ynt: Artık Benim de Bir Unimog'um Var.

Şükrü bey hayırlı olsun çok güzel bir araç unimogları askerde görmüşdüm arazide engel tanımıyordu o esnek kıvrak ve gücü insana güven veriyor güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.

Evet çook fotoğraf ekleseniz seviniriz (sanırım herkes sevinir)keyifle seyrediyoroz çalşmalarınızı....

müthiş görünüyor, yapıldıktan sonrasında nasıl olacağını az çok tahmin eebiliyorum. Yapılma aşamsınıda adım adım paylaşırsanız, bizim içinde çok iyi bir rehber olacaktır.
hayırlı olsun...

sukru bey hayırlı ugurlu olsun!

fantastıc truck !! ;)

cok ılgınç. bunu restore edip amac ne? yoldami kullanmak yoksa arazi icin mi aldiniz?

gelismeleri ilgiyle beklerim.

selamlar hus55

bence bu aracı toplamadan bile kullanabilirsin 50 yaşında da olsa ufak bir motor bakımından sonra %100 çalışacaktır . yani ben inanıyorumki toplandıktan sonra çoook daha güzel olacaktir ama bu hali bile efsane olduğunu ispatlıyor

selam dostlarım:smiley:
Öncelikle beğenilerini ve temennilerini esirgemeyen arkadaslarıma sonsuz teşekkürler:smiley: kusura kalmayın resimler konusunda fotograf makinemdeki sorundan ötürü sıkıntılar yaşamış olsamda bugun itibariyle o heybetli duran kar küreme aracının son hali, garibim kaç parçaya bölündü:D şaka biyana bu aşamaya gelene kadar beni en çok uğrastıran kupayı sökerken yaşadım, gerçi oda benim hatamdı. Kupayı sökmek için direksiyon ve milinin sökülmesi gerekiyordu, gelgelelim mili direksiyon merkezinden ayırmayı beceremedim bende naptım merkezi dagıttım:smiley: ama ne merkez dagıtması kolaydıda nasıl toplarım Allah yardımcın olsun, Unimog 404 restore edecek olan arkadaslar sakınha benım yaptıgım hatayı yapmayın işin kolayı varken, direksiyon merkezini şaseye sabit kalmasını saglayan birtek vidayı söküp merkezi direksiyon mili ile birlikte alınabilirmiştii, neyse lafı uzatmayım buyrun resimler

Photo0310

ilk olarak küreme ekipmanını benim düldül den ayırmakla işe başlamıstım ahanda buda belgesi ;D

Photo0311

aslına bölede kalabilir ;) amannnnn kim uğraşcak toplamaya, sıkıldım dermişim ;D

Photo0315

Photo0316

yaww iyidee bu bize ilk resimlerde gösterdin unimog deil, hani bunun camı penceresi vs. yok dien arkadaşlar varsa :eek: ahada kanıtı, bizde herşey belgelii ;D

Photo0320

bu resimdeki jenaratör benzeri teşkilat aslında 1962 alman yapımı, aracın önündeki kar püskürtme ekipmanına güç vermesi için tasarlanmiş 6 silindirli dizel motor, şamsuman ve şaft baglantıları

Photo0319

bugunki çalışmadan sonraki son hali bu, asıl bundan sonra iş başlıo :eek: :eek: :eek:

Photo0317

eyvah eyvah allah yardımcınız olsun ne uğraşı olucak sizin icin insan bu işi yaparken uyuyamaz aklına heran bişey gelir aa bunu yaptıkmı aa şunu taktıkmı bunu ettikmi allah sağlık ve huzur versinki sağ salim bitirin aracınızı hayırlı olsun tekrar tekrar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR