Artık Benim de Bir Unimog'um Var.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan scuba06 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 118
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 40,497

Etiketler

Ynt: Artık Benim de Bir Unimog'um Var.

Thanks for all ;D
Açmış oldugum konuya bu kadar duyarlılık gösterdiğiniz için öncelike teşekkürler, Araçta ne gibi farklılıklar yapabilecigim konusunda henüz netleşmiş bir düşüncem yok açıkcası ama şu anki önceligim üzerinde takılı olan ekipmanın ve aracın gerekli bakımlarını yaptıktan sonra çalıştırmayı deniycem sonraki işim kar ekipmanlarını , kupayı ve kasayı söktükten sonra gerekli parçaların yenileştirilmesi, tamiri vs. gibi şeylerle aracı mümkün oldugunca orjinaline sadık kalınarak toparlamaya çalışcaz bakalım, daha önceki deneyimlerimden edindigim kazanımki bu arac benim 4. unimogum sayılır...''Bir iş yapıosan temiz yapacaksınki başın ağrımasın'' kim söylemiş olsun bu sözü VİCTOR HUGO diyelimde derin anlam taşıo sanılsın ;D
Bu arada mogzilla rumuzlu arkadaşımın...
mogzilla' Alıntı:
Şükrü Bey ben Size Ankarada önünüzdeki kar aparatı ile dolaşın demedim. ;D
Sadece unimog ile Ankara merkezinde dolaşmak bile zaten yeterince zordur.
Benim kastettiğim, önde çift ısıtmalı camı bulunan , çft arama projektörü olan ( birine talip olabilirim :D ) ve muhtemelen bilemediğimiz başka özellikleri de olan böyle muhteşem bir aracı mümkün olduğunca orjinaline sadık kalarak muhafaza edebilmeniz.
Bu araca karbüratörlü olduğu için çok rahat LPG uygulayabilirsiniz.
Acaba üzerinde yavru şanzıman var mı ? Yoksa bile Ankarada olduğunuz için bulmak sorun olmaz.
Eğer yardımcı olabileceğim sorularınız olursa cevaplamaya seve seve hazırım.

önerilerine katılmakla birlikte LPG taktırmakla ilgili teredütlerim var, sonuçta bu konuya vakıf deilim ama daha oncesinden kullanmıs oldugum v8 mercedes 500sel marka bir aracıma taktırmış sürekli sorunlar yaşamıstım (gaz yememe, patlama hatta az kalsın yakıoduk arabayı ;D), Bu işten anlayanlara sordugumdada yüksek cc li araçlarda bu tarz sorunlarla sıksık karşılaşıldıgı bundan dolayıda acıkcası kendi düşüncem baba yadigari w123 300D mercedes marka bir aracım boşta duruyor onla deişme düşüncem var ama yinede bu model araçlara LPG uygulatan arkdaşlardan iyi kötü düşüncelerinizi bekliyorum,
RESİMLERİ YARİN İNŞALLAH EKLİYCEM ARKADAŞLAR

scuba06' Alıntı:
Teşekkürler dostlarım:smiley:
Açıkcası mogzila rumuzlu arkadaşın düşüncesine tamamen katılıyorum... Ama bu şekilde trafiğe veya araziye çıkacak olsam evet oldukça dikkat çekeceği kesin, düşünsenize Bahçeli 7. cadde de bir tur atayım dediniz ;D işin espirisi bitarafa gerçek şuki kullanmayıp sadece seyir amaçlı tutacaksanız bu aracı farklılaştırmak salaklık ama nevarki benım kullanım amacım için kullanışlı kalmıycağından ötürü kar ekipmanlarını sökmek durumundayımm kısacası sevenleri birbirinden ayırcamm ;D

Sükrü bey öncelikle hayırlı olsun.

Bence önündeki kar aparatını çıkarmayın :D

Önümüz kış Bolu'ya,Kartepe'ye gezilerimiz olacaktır.Siz önden yolu açarsınız biz arkanızdan geliriz ;D ;D

arkadaslar kusura bakmayın bıraz gec oldu ama ekleyebıldim sonunda

Bugün itibariyle unimogumun lastik problemlerini çözüp kapalıgaraja çektikten sonra operasyona başlamış bulunmaktayım ;D bakalım bu ölüyü diriltebilcekmiyim, görüşürüz arkadaşlarr hakkınızı helal edin ;D ;)

Photo0300

iyi günlerde kullanın. Aracı ihaleden kaça aldınız ?

Artık Benim de Bir Unimogum Var

Evet arkadalar unu söylemeliyimki çok vahim durumda saylabilirim...

u an int. giri ifremi ve gizli sorumu unuttum acab herhangi bir yolu var m onlar geniden alabilmek için. Yni Cabal bu ifreleri yeniden bana verebilir mi ?

aracınız çok güzel ve özel bir araç. diğer başlıkta da dediğim gibi fabrika çıkışı bu halde olan ender unimoglardan baksanıza çift depolu aracınız.
ben sizin yerinizde olsam ankaraya kar yağdığında sırf aracımı kullanmak için gider kar kürerim :D
bugün kaç kişi kendi aracı ile kar küreyebilir ki?

aracın kar küreme ekipmanlarını sökeceksiniz sanırım bu durumda aracın kasasında bulunan küreme kısmının motorunu da sökemeyi düşünüyomusunuz
bir sorum daha olacak ruhsatta bu araç ne olarak geçiyo kar küreme aracımı , arazi aracımı

Öncelikle tüm dostların güzel temenileri için sonsuz teşekkür, açıkcası sizlerden gelen motive edici sözlerden sonra dahabi şevk ve istekle işe motive oluyorum işin en keyif verici tarafıda benim için bu zaten, bu tarz paylaşımlar sonucu en yakışanını burda sizlerin görüşleri dogrultusunda netlik kazandırmak işimi kolaylaştırıyor thanks for all ;D
Bu arada evdilaz rumuzlu arkadaşımın sorusuna
evedilaz' Alıntı:
aracın kar küreme ekipmanlarını sökeceksiniz sanırım bu durumda aracın kasasında bulunan küreme kısmının motorunu da sökemeyi düşünüyomusunuz bir sorum daha olacak ruhsatta bu araç ne olarak geçiyo kar küreme aracımı , arazi aracımı
cevaben; aracın bugun itibariyle resımde gormus oldugunuz kar kuremeye yarayan ekipmanı kolay bir şekilde araçtan ayırdım, ilerde işime belki yarayabilir düşüncesi ile satmayı düşünmüyorum.İkinci sorunuza gelince evet aracın kasa kısmında 6 silindirli om321a tipi mercedes turbo dizel bulunmakta ve bir kac gun oncede sorunsuz çalıstıgını test etmiş durumdayım, bu parcayıda ilerde jenaratör amaclı kullanabiliegımı dusunuyorum yanı onuda sokup kaldırcam ama bıraz zamana ıhtıyacım var, bugunlerde fırsat buldukca ( gunde bir kac saat ayırabılıyorum)sadece kupayı sökme derdine düştüm bununla ilgili resımleride yakında eklerim zaten. son olarak aracın henuz ruhsatı cıkmadı ama MKE den alırken şartnamede karkureme aracı unimog araca akuple dıye gecıyordu

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR