Yeni Aracım Bir Dodge

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan orhun arpad Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 141
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 40,596
Pw 250 Diffleride ilerde yetmeyecek :smiley: bu işe hazır başlamışken Unimog diffleri ile değiştir bence ;) Hem portal aks sayesinde diffler yükselecek hemde cer dişli sayesinde biraz daha ağır devir yakalarsın

Etiketler
abi aslında buldum hemde çok makul bir fiyata çok da düşündüm ama sonunda 250 difflerine karar verdim zira orjinali zira marka olarak bozmak istemedim sonuçda aracın heryeri (koltuk dreksyon simidi hariç :smiley: ) doç

birde işin zevki kaçacak abi ben şimdi gezilerde rubikon -LR -SUZİ VS yi zevkle bozuyorum geziye başlarken aga bu bizim peşimizden gelmez kırılır diyenler çok oluyo hatta dedemin gençlik arabası veya bizim köyde ptt aracıydı bunlardan kalmışmı diyen çok oluyo ;D ;D ama onlar battımı onları çekmem için bana yalvaran gözle bakmaları söylediklerine pişman olmaları öyle bir zevkli duyguki anlatamam ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D şimdi bir unimoga dönersek herkez yaw zaten bu unimog olmuş bu gitmesinde ben mi gideyim derler işin zevki kaçar bence 250lik diffleri o yüzden yeterli olur bence

Benden söylemesi mog diffleri bu araca lazım. sadece diff koymakla unimog olmaz unimog bambaşka bir şey. Unimog şase tasarımına kadar arazi şartları düşünülürek yapılmış bir araç. Ersel bey eliniz değmişken bence Unimog difflerini ciddi olarak düşünün derim:smiley:))

Ersel bey Bulabilirseniz Yeni model PW 250 Ön ve arka diff tavsiye ederim ön diff disk frenli ancak komple akıslı olanlardan en son modellerde vakum ve ön aks ayırıcı var çok arıza yapıyor dolayısı ile gereksiz arka diff ise yeni model orjinal fabrikasyon kilitli, olanlardan bulursanız bence mükemmel olur kolay gelsin

gökkiş' Alıntı:
Selam. özür dileyerek ;pek tecrübem yok ama, bunların arazisi nasıl? yani normalde 2 çeker mi, 4 çeker süreklimi, low high varmı, kilit varmı ?
ikinci araç olarak düşünebilirim ancak ara ara şehir içi kullanmam da gerekecek. şehiriçi kullanıma uygunluğu nasıl? adanadayım belkide incirliğe dönme vakti gelmiştir ;) teşekkürler.
gökkiş bey, Topik'i açan Orhun bey özel nedenle 1-2 gün göremeyerbilir mesajınızı, döndüğünde cevaplayacaktır eminim...

gökkiş' Alıntı:
Selam. özür dileyerek ;pek tecrübem yok ama, bunların arazisi nasıl? yani normalde 2 çeker mi, 4 çeker süreklimi, low high varmı, kilit varmı ?
ikinci araç olarak düşünebilirim ancak ara ara şehir içi kullanmam da gerekecek. şehiriçi kullanıma uygunluğu nasıl? adanadayım belkide incirliğe dönme vakti gelmiştir ;) teşekkürler.

Ben hiç s100 kullanmadım. ben 4x4 as250 kullandım. onun arazisi beni fazlasıyla tatmin ediyordu. Normalde şehir içi 2 çeker kullanıyorsun. sürekli 4 çeker değil. istediğim zaman 4çeker seri ve 4 çeker ağır devir seçeneği yani high low var. Bazılarının arkada orjinal kilit var. istersen ön arka kilit takılablir. şehir içi kullanım derken şehir içinde gezelemek tur atmak diyorsanız daha küçük ekonomik araçla gezmek daha mantıklı zaten şehir merkezlerine ticari araç sokmuyorlar

merhaba,

yazınızı yeni görebildim hemen cevap vereyim,100 lük dodgelerle normalde 2 çeker olarak geziyorsunuz,şstediğiniz zaman 4 çeker hızlı yada 4 çeker ağır devire alabiliyorsunuz,benimkinin önlerde manuel hubb lar var ama araçların çoğunda yok,arkalar kilitsiz,arka kilitli olan şu anda sadece erselin aracı...
ben hemen hergün şehir içi kullanıp sabah trafiğinde bahçelievlerden kızı ataköye okuluna bırakıyorum sonrada bahçeşehire işe geçiyorum. alışınca daracık sokaklarda hiç sıkıntı olmuyor,arazide gayet tatmin edici performansı var ve kırmazsanız pek kalmıyor,araç çok kuvvetli,geçenlerde belgradın içinde kanala oturan bir niva oldu,onu çekmeye çalışan bir 110 da kanala oturunca benim araç kazıya kazıya ikisinide çıkarttı.benimkinin üzerinde 900x16 lastik var ve makaslarıda yaptırdım,yerden oldukça yüksek çamurda ve özellikle kanallarda çok rahat,yükseklik şehir içindede rahat görüş sağlıyor.
sehir içi yakış sakın kullanımda 11-12lt,şehirlerarası 2-3 haftada bir çanakkaleye gidiyorum,sıkıştırmazsanız 9 litreyi geçmiyor,arazide hiç hesap tutmadım,zaten tutmanın gereğide kalmıyor harcadığına değiyor.
valla incirlikte varmı bilmiyorum ama zannetmiyorum çünkü benim aldığım kişi tahminen 12-13 sene önce almış aracı.

istanbulda şehir içinde polis yada ticari araç sıkıntısı yok 3.5 tonun altındaki araçlar herzaman serbest

Orhun

Ynt: Yeni Aracım Bir Dodge

arkadaşlar selam,

benim dodgeyi satılığa çıkartmıştım,geçenlerde bir arkadaş geldi ve 2006 model nivasını getirdi,araç gayet temiz bir araç anlaştık ve kafa kafaya takas yaptık,artık bir nivam var

Orhun'cuğum hayırlı uğurlu olsun, en kısa zamanda göreceğim inşallah. Eh artık başlığı değiştirip buradan maceralarını izleriz kısmetse... ;)

orhun arpad' Alıntı:
arkadaşlar selam,

benim dodgeyi satılığa çıkartmıştım,geçenlerde bir arkadaş geldi ve 2006 model nivasını getirdi,araç gayet temiz bir araç anlaştık ve kafa kafaya takas yaptık,artık bir nivam var
hayırlı olsun orhun inşallah doçtan sonra ladayla mutlu olursun

sağolasın ersel,
aslında benimkisi ticari bir hamle,kafamda bir proje var,evden kimse arazi olayına girmeye hevesli değil,tek kabin bir araç alıp(özellikle dodge olabilir) arka kasayı atıp düz platformla kullanmayı düşünüyorum..kasa atılınca şasiyi kısaltıp yükselterek değişik b ir araç yapmayı düşünüyorum.

orhun arpad' Alıntı:
sağolasın ersel,
aslında benimkisi ticari bir hamle,kafamda bir proje var,evden kimse arazi olayına girmeye hevesli değil,tek kabin bir araç alıp(özellikle dodge olabilir) arka kasayı atıp düz platformla kullanmayı düşünüyorum..kasa atılınca şasiyi kısaltıp yükselterek değişik b ir araç yapmayı düşünüyorum.
dostum aşacam kendimi diyorsun yani aslında benimde yeni niyetim o sayılır ama şu an doçuma hiç kıyamıyorum kıyabilsem tek kabin doç üzerine korkunç planlarım var düşününce ben bile korkuyorum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR