Yeni Aracım Bir Dodge

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan orhun arpad Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 141
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 40,624
bugün vites kol kilidini değiştirirken canımız sıkıldı şanzımanıda indirdik,üst kapağı açtığımızda yağda problem,senkromeçlerde kırık,traş,çapak görmeyince yeniden kapatıp yerine taktık.

IMG00044 20120620 1419

IMG00042 20120620 1419

IMG00043 20120620 1419

Etiketler

merhaba,
araç gerçekten güzel ama ben satmayı yada değiştirmeyi düşünüyorum,aracı haftada bir yada 2 haftada bir kullanıyorum,bu şartlarda benzinli bir araç olmasının bana bir zararı olmayacak,satarsam ya yine benzinli dodge alacağım(ufak bir ihtimal) ama çok büyük bir ihtimalla 5.2 cherokee olacak, ama yinede diğer teklifleride değerlendiririm(benzinli ve 6 yada 8 silindir olmak kaydıyla).

Orhun

yada en büyük isteğim 250lik dodge,93 model üzeri 4000 cc.

bu arada yeni 900x16 petlas NT3 lastiklerimide taktım,çamur,toprak hak getire.....kazıyorum çıkıyorum

Evet 4x4 ancak orjinal arazili değil. arazi şanzumanını ve ön difransiyelini sonradan koyduk arazi şanzumanı ve ekipmanları sorunsuz çalışıyor. araç şantiyede kullandığım bir araçtı ancak şantiyenin işi bitince şimdi komple bakımını yaptırdım ve çalışmayan veya ustanın idare eder dediği tüm parçalarını sıfırladım yani hatırı sayılır çapta bir sıfırlama operasyonu yaptım. araç sorunsuz ve çok düzgün garaja çektim bekletiyorum yeni şanyiyemizde tekrar kullanmak istiyorum. Bu araç orjinal arazili araclara göre yaklasık 40 cm daha uzun o uzunluk kabinden değil kasadan kaynaklanıyor. yani kasa orjinal arazili araca göre daha uzun. aracın uzun olmasından dolayı offroada çok uyumlu değil. ancak kasası büyük oldugu için şantiyede daha avantajlı ve orjinal arazili aracın arka dingil kabine yakın yük koyma durumunda yük arka aksin arkasına bindiği için aracı dengesizleştiriyor. benim araçta arka dingil kasanın ortasına yakın bir yerde konumlanmış yük koydugumuzda diğer araca göre daha dengeli oluyor. Yani uzun lafın kısası şantiyede kullanmak amaçlanırsa, sonradan araziliye çevrilmiş dodge daha iyi. ama bu araç iki dingilin arasındaki mesafe nedeniyle offroada pek uyumlu değil. yoksa bende takas düşünebilirim ancak sizin işinize bu araç yaramaz. orjinal arazili olan dodge daha iyi hatta bende orjinal arazili bir dodge ile takas edebilirim.

ersel' Alıntı:
abi nasıl olmuş ufak ufak hayata döndürüyorum yavruyu
Ersel bey araç mükemmel olmuş. Rengi çok hoş ancak difransiyeller mafsallar ve aracın altında görünen diğer ekipmanlarda bu renge boyansa çok hoş olurdu.
aşagıdaki resimdeki gibi resmin olduğu link: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=87929.0

7

4WD' Alıntı:
Ersel bey araç mükemmel olmuş. Rengi çok hoş ancak difransiyeller mafsallar ve aracın altında görünen diğer ekipmanlarda bu renge boyansa çok hoş olurdu.
aşagıdaki resimdeki gibi resmin olduğu link: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=87929.0
abi dediğim gibi ufak ufak hayata döndürüyorum yavruyu daha eksik çok diffler deyişecek tapmonlar yapılacak stepne yeri yapılacak vs vs vs

Selam. özür dileyerek ;pek tecrübem yok ama, bunların arazisi nasıl? yani normalde 2 çeker mi, 4 çeker süreklimi, low high varmı, kilit varmı ?
ikinci araç olarak düşünebilirim ancak ara ara şehir içi kullanmam da gerekecek. şehiriçi kullanıma uygunluğu nasıl? adanadayım belkide incirliğe dönme vakti gelmiştir ;) teşekkürler.

ersel' Alıntı:
abi dediğim gibi ufak ufak hayata döndürüyorum yavruyu daha eksik çok diffler deyişecek tapmonlar yapılacak stepne yeri yapılacak vs vs vs

Ersel bey, Sizin aracın üzeindeki Diffler orjinali mi? Kendi difflerinizi hangi diflerle değiştireceksiniz, pw 250 Diffleri ile mi?

gökkiş' Alıntı:
Selam. özür dileyerek ;pek tecrübem yok ama, bunların arazisi nasıl? yani normalde 2 çeker mi, 4 çeker süreklimi, low high varmı, kilit varmı ?
ikinci araç olarak düşünebilirim ancak ara ara şehir içi kullanmam da gerekecek. şehiriçi kullanıma uygunluğu nasıl? adanadayım belkide incirliğe dönme vakti gelmiştir ;) teşekkürler.
selam dostum bu araçlar 60 lı 70 li yılların teknolojisini taşırlar hem 4x4 hemde 4x2 olarak kullanılabilirler arazi performansları bilenlere kullananlara göre çok iyi bilmeyenlere görede çok kötüdür. kullanıma gelince 60lardan beri kullanılan bir araç her yolda gider bence saygılar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,516
Kayıtlı Üye Sayımız
172,175
Kaydolan Son Üyemiz
disciyolda

SON KONULAR

Geri