Nissan Terrano II Hakkında Herşey

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan strom Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,526
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 744,330
Ynt: Nissan Terrano II Hakkında Herşey

arkadaşlar 7 yıldır kullandığım terrano ben almadan önce hararetten motor yapılmıştı öyle almıştık,

7 yıl sonra ( yaklaşık 60.000) km sonra ben de keyfe keder motor açtırdım. piston gömlek filan iyiydi ama ben zaten herşey değişsin istediğimden motor parçalarını da set olarak aldırtmıştım.

gömlekler çıkarılınca eskiden blokta çatlak olduğunu birşekil onarılıp öyle bana satıldığını gördük, gömlekler de aşınma yoktu motorcu kalsın demişti bunları çıkartmayınca zaten bloktaki sorun görünmüyordu.

şimdi motor bloğu da değiştirip ruhsat yenilemesine gidilecek sanırım.

iş bitince bayisinden alınmış sıfır araba gibi olacak. sanırım harcanan da öyle olacak ::smiley:

Etiketler

rechargeable' Alıntı:
arkadaşlar 7 yıldır kullandığım terrano ben almadan önce hararetten motor yapılmıştı öyle almıştık,

7 yıl sonra ( yaklaşık 60.000) km sonra ben de keyfe keder motor açtırdım. piston gömlek filan iyiydi ama ben zaten herşey değişsin istediğimden motor parçalarını da set olarak aldırtmıştım.

gömlekler çıkarılınca eskiden blokta çatlak olduğunu birşekil onarılıp öyle bana satıldığını gördük, gömlekler de aşınma yoktu motorcu kalsın demişti bunları çıkartmayınca zaten bloktaki sorun görünmüyordu.

şimdi motor bloğu da değiştirip ruhsat yenilemesine gidilecek sanırım.

iş bitince bayisinden alınmış sıfır araba gibi olacak. sanırım harcanan da öyle olacak ::smiley:

adaş merhaba
neden yeni ruhsat çıkacak anlamadım bende 99 model var dizel benim motor iyi durumda ama ilerde ihtiyaç olursa motor yaptırmak yerine yeni bir motor attırmayı düşünüyorum senin usta hangi motoru tavsiye eder acaba bizim araçlara sana zahmet sorarsan sevinirim. aslında 140 ps lik sangyong motoru aklıma yatıyor hemide 2000cc olup yakıtıda düşürür diye düşünüyorum
teşekkürler
Cem

supernaturel' Alıntı:
adaş merhaba
neden yeni ruhsat çıkacak anlamadım bende 99 model var dizel benim motor iyi durumda ama ilerde ihtiyaç olursa motor yaptırmak yerine yeni bir motor attırmayı düşünüyorum senin usta hangi motoru tavsiye eder acaba bizim araçlara sana zahmet sorarsan sevinirim. aslında 140 ps lik sangyong motoru aklıma yatıyor hemide 2000cc olup yakıtıda düşürür diye düşünüyorum
teşekkürler
Cem

ben de yeni motor almaya karar verdim. bisürü parça elimde kaldı. ilk aldığım parçalar ustalık rektefeye vs parayı peşin vermiştim ama gelen malzemeyi beğenmedim.elimde kaldı görünüyor
yaptırmak için uğraşmayacağım. orjinal motorunu getirtip taktıracağım. eğer tahminlerim doğru çıkarsa pekçok kişi için de öneride bulunacağım. maliyet konusunda benden haber bekleyin.
ben çok zarardayım. ama öğreniyoruz zamanla.ucuza hemde orjinal nasıl olur bu işler haber veririm gerçekleştiğinde.bir iki güne belli olur.
motor bloğu yenilenince motor numarası değişiyor. yeni motor numarasının ruhsata işlenmesi gerekiyor.yoksa yasal olmaz.ruhsat değişikliği bu yüzden gerekiyor. motor faturalı ve yasal olacak ,tekrar muayeneden geçecek ve trafikten sigortacı ruhsata işletecek diye söylediler.

Bugün bende 2000 model Nissan Terrano aracımı teslim alarak aranıza katıldım. Şimdilik mali sebeplerden ötürü araca elleyemeyeceğim. zaten halihazırda yakıtı daha ekonomik olan doblomuzu kullanıyoruz. Ancak ilk fırsatta bende baştan aşağı motor ve yürüyen bakımına sokacam. ardından da varolan kozmetik kusurlarının giderilmesine yönelecem. hakkımızda hayırlısı diyoruz :smiley:

rechargeable' Alıntı:
ben de yeni motor almaya karar verdim. bisürü parça elimde kaldı. ilk aldığım parçalar ustalık rektefeye vs parayı peşin vermiştim ama gelen malzemeyi beğenmedim.elimde kaldı görünüyor
yaptırmak için uğraşmayacağım. orjinal motorunu getirtip taktıracağım. eğer tahminlerim doğru çıkarsa pekçok kişi için de öneride bulunacağım. maliyet konusunda benden haber bekleyin.
ben çok zarardayım. ama öğreniyoruz zamanla.ucuza hemde orjinal nasıl olur bu işler haber veririm gerçekleştiğinde.bir iki güne belli olur.
motor bloğu yenilenince motor numarası değişiyor. yeni motor numarasının ruhsata işlenmesi gerekiyor.yoksa yasal olmaz.ruhsat değişikliği bu yüzden gerekiyor. motor faturalı ve yasal olacak ,tekrar muayeneden geçecek ve trafikten sigortacı ruhsata işletecek diye söylediler.
Selamlar,Kağıthane Cendere yolu üzerindeki Nissan servise uğradığımda servis müdürü ile sohbet ederken,bu araçların çok değerli olduğunu,kırılmaz,bozulmaz,beton gibi sağlam olduğunu,sıfır bir motor atıldığında 100,000 tl lik bir araç değerinde olduğunu paylaşmıştı,yani sıfır motor turbosu vs herşeyiyle eskisini atıp yenisini koyuyorsun,fiyat olarakta 7.000 tl demişti,sizde detaylı bilgi alınca paylaşmanızı rica ederim.

rechargeable' Alıntı:

anladım kolay gelsin bakalım ne çıkacak birde toyotanın 30 d4d pradolara ve 3.0 hılüx e taktığı motor bizim arabalara olurmu acaba motoru şanzımanı komple alıp taksak hem güçlü hem yeni motor yakıt olarakta bizim terrano kadar yakar

supernaturel' Alıntı:
anladım kolay gelsin bakalım ne çıkacak birde toyotanın 30 d4d pradolara ve 3.0 hılüx e taktığı motor bizim arabalara olurmu acaba motoru şanzımanı komple alıp taksak hem güçlü hem yeni motor yakıt olarakta bizim terrano kadar yakar

2002 sonrası cıkan terrano 3.0ddi 158 bg veya 2005 sonrası cıkan 3.0 ddi 170 bg comonrail olanları koymak daha mantıklı...proplemsız takılır...

Ramazan Aydın' Alıntı:
Ne kaddar yag alırrr filitre yeni degiştiginde

terrano 2.7 tdi yag fılıtresı degısımıyle bırlıkte 6.2 lt

terrano 3.0 ddi yag fılıtersı degısımıyle bırlıkte 6.8 lt yag alır.....

selam arkdaslar terrano almayı düşünen arkdaslar var ise aracımı satıyorum

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-97-terrano-sahibinden-105851582/detay

srk06' Alıntı:
Arkadaşlar iyi günler 2000 terrano II sahbiyim 6 ay evvel hararetin çok yükselmesinden dolayı motor maalesef gitti 8000 tl para harcadım yaptırdım ilk 1 ay iyiydi sonra araba şu anda kalkışlarda sanki bir problem var otomatikde de olsun 1 ve ya 2 ye alsamda güçlü bir şekilde kalkmıyor yavaş yavaş kalkıyor sonradan toparlıyor bu arabanın güçlü bir şekilde kalkması lazım değil mi geri vitesde ise gaza basıyorum basıyorum rampada çok zorlanıyor kalkışda. bana lütfen yardımcı olurmusunuz bu sorun nedir.araziye giremiyorum korkuyorum dik rampalarda kalırım diye şimdiden tşk ediyorum yardımlarınız için
aracınızın vites atışları normalmi yoksa aynı vitesde gider gibimi davranıyor

Ercan bey, iyi dilekleriniz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim. bende ilerleyen dönemde gerekli bakımları yaptırdıktan sonra keyifle binmeyi umut ediyorum.

Bu arada arkadaşlar 2.7 dizel sahiplerine bir sorum olacak. aracın kontağını kapatırken motorun epey sarsıntılı bir şekilde stop etmesi normal midir yoksa değil midir?

melrock' Alıntı:
Ercan bey, iyi dilekleriniz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim. bende ilerleyen dönemde gerekli bakımları yaptırdıktan sonra keyifle binmeyi umut ediyorum.

Bu arada arkadaşlar 2.7 dizel sahiplerine bir sorum olacak. aracın kontağını kapatırken motorun epey sarsıntılı bir şekilde stop etmesi normal midir yoksa değil midir?

günaydın motor kulak takozlarını bi kontrol ettirin derim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR