Nissan Terrano II Hakkında Herşey

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan strom Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,526
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 733,047
Ynt: Nissan Terrano II Hakkında Herşey

sadece alttan gelen ses ile ilgili yazacağım.bence 3 ihtimal var.
arka defransiyelden gelmeye başlamış olabilir.bunu kendinizde test edebilirsiniz.aracınızla 80 km hızla giderken vitesi boşa alın ses kesilirse defransiyeldir ama devam ediyorsa defransiyel deyildir.(aracınız otomatik vitesse boşa alınırmı bilmeden yazdım) şayet defransiyelse ilk önceleri yüksek hızlarda ses yapar, daha sonraları düşük hızlarda da ses yapmaya başlar.ayrıca bu ses gün geçtikce artar.ilk fırsatta onarılması gerekir.
ikinci ihtimal.arka teker bilyasındandır.buda gün geçtikce artar.ama sadece bir taraftan gelir.tabi iki taraftada gelebilir ama iki bilyada aynı anda kolay kolay bozulmaz.bu defransiyele oranla daha az ses verir ve uğultu şeklindedir.
üçüncü ihtimal de şavt istavruzlarından olabilir.bozulmaya başlayan istavruzlar ses yapar.daha çok araç içine titreşim sarsıntı şeklinde yansır ve yine ses yapar.her 3 şeyde de gelen sesler gecikmeye bağlı olarak artarak belli bir yere kadar devam eder.
saygılar.

Etiketler

aracınız otomatik vitesse boşa alınırmı bilmeden yazdım

pek tavsiye edilmez ama alınır. bunu alışkanlık haline getirirseniz zararlı olabilir.

sakyuz' Alıntı:
aracınız otomatik vitesse boşa alınırmı bilmeden yazdım

pek tavsiye edilmez ama alınır. bunu alışkanlık haline getirirseniz zararlı olabilir.

1 kereye mahsus birşey olmayacaksa denenebilir.ayrıca alttan gelen sesi daha net duyabilmek için arka camları açmanızı tavsiye ederim.saygılar.

1 kereye mahsus birşey olmayacaksa denenebilir.ayrıca alttan gelen sesi daha net duyabilmek için arka camları açmanızı tavsiye ederim.saygılar.

O kadar da nazlı değil 1 kereden birşey olmuyor :D Boşa olayım derken yanlışlıkla geri vitese ya da park'a atmayın yeter (bu kolay kolay yapılabilecek bir yanlışlık değil ama neyse...)

Dikkat ettim sadece 35 ile 70 km arasında yapıyor bu ses ve titreşimi 2h 4h 4l fark etmiyor 4L de 50 yi geçmedim çünkü kılavuzda öyle diyordu. Aracın sol aks körüğü yırtılmış bu sebepten olma ihtimali nedir ? Zamanla giren toz ve diğer ufak yabancı maddeler içeri girip aks kafasına zarar verip bu soruna yol açmış olabilir mi? Kısacası aks kafası nedeniyle bu olur mu?

Aks kafası dediğim körüğün içinde bulunan bol yağlı parça (Başka bir ismi varsa diye açıkladım)

MehmetDA' Alıntı:
Dikkat ettim sadece 35 ile 70 km arasında yapıyor bu ses ve titreşimi 2h 4h 4l fark etmiyor 4L de 50 yi geçmedim çünkü kılavuzda öyle diyordu. Aracın sol aks körüğü yırtılmış bu sebepten olma ihtimali nedir ? Zamanla giren toz ve diğer ufak yabancı maddeler içeri girip aks kafasına zarar verip bu soruna yol açmış olabilir mi? Kısacası aks kafası nedeniyle bu olur mu?

Aks kafası dediğim körüğün içinde bulunan bol yağlı parça (Başka bir ismi varsa diye açıkladım)
ordan olacağını sanmıyorum.körüğün yırtılması yağ kaçağına sebep olur ama ses yapmaz.tabi herşeyden önce işin ehli olan birinin bu sesi dinlemesi lazım.biz sadece ihtimaller üzerine konuşuyoruz...

benim bildiğim kadarı ile otomatik şanzımanlı araçalar boşa alınmaz alısanız şanzımanı yaglamayı keseceğinden pompa cheerokilerde öyle bence akıllı bi ustayı ziyaret edin ne olur ne olmaz agrımayan başınızı agrıtmayın.

arkadaşlar merhaba

istanbul anadolu yakasında oturan 97-98-99 model terrano sahibi arkadaşlar var ise bana yardımcı olabirmisiniz ?

aracıma uzun zamandır şnorkel arıyordum fakat türkiyede bulamadım yurt dışında ise 500-600 $ civarında ; istanbulda imalat yapan bir arkadaşla görüştüm 300-400 tl civarında yapabileceğini fakat araç üzerinde ölçü alması gerektiğini söyledi ; acaba anadolu yakasında oturup yardımcı olabilecek arkadaşlar varmıdır ?

melih bey yurtdışı sitelerde araştırdım Patrol GQ Y60 ile Ford Maverick (biliyorsunuz maverick terrano ile aynı kasaya sahip ) için aynı şnorkel gösteriliyor ancak burada danıştığım ustalarda çamurluktaki açının tutmayacağını söylüyor

bir çok araçta orjinal snorkeli bile düzgün takamamış ustalarımız var maalesef.

red crab' Alıntı:
bir çok araçta orjinal snorkeli bile düzgün takamamış ustalarımız var maalesef.

:smiley: malesef öyle

patrol aklımda hep soru işaretiydi ama dediğim gibi yurtdışı sitelerdede aynı şnorkelin kullanıldığı yazıyordu ; bir deneyim bakalım umarım olur

arkadaşlar, aracın kapı fitillerini, bagaj kapısı da dahil olmak üzere değiştirmeyi düşünüyorum..
şu an bir su geçirme durumu yok, ancak içim rahat edecek şekilde de sağlam durmuyorlar.. yılların vermiş olduğu deformasyon çok belli...

sorum şu:

-- bu işlemi daha önce yaptıran var mı?...

--bu fitilleri orijinal olarak veya muadili olarak sıfır bulabileceğim yetkili servis harici biryer var mı?...

tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim...

----------------------------------------------------

bir de yan aynaları ayarlama( yukarı aşağı... sağa sola) düğmesi bozuldu...bu parçayı hemen temin edebileceğim bir yer biliyormusunuz.. ya da başka bir nissan ayna ayar düğmesi de terranoya olabiliyor mu?

saygılar...

ercan....

merhabalar arkadaşlar ben 2000 2001 model 2.7 otomatik terrano almayı düşünüyorum yüzde 90 kararımı verdim sizce offroad yapmayacağım avcılık ver o nedenle istediğim tüm özellikler var ailemelede kullanıcam sizce daha iyisini bulabilirmiyim.bide bu arabanın yedek parça sorunu var mı teşşkkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR