Motorunuz Nedir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan moremiles Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,252
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 373,105
Ynt: Motorunuz Nedir?

herkese merhaba. benim motorum 2010 model yamaha ybr 125

DSCN3087

Etiketler

2005 model burgman 400 ve 2008 model r1200gs im var. burgmanı şehiriçi ulaşım amaçlı kullanıyorum. bmw ile bazı hafta sonları şehir dışı geziler yapıyoruz. ALLAH kaza bela vermesin. hayattan zevk almaya başlıyor insan motosiklet sayesinde. ilk hedefim bir güneydoğu gezisi. toplamda 50bin km tecrübem var.

7525 160634629843 779854843 2630654 4164 n

[quote author]
herkese merhaba. benim motorum 2010 model yamaha ybr 125
[/quote]

Öncelikle hoşgeldiniz.
Ybr'nizden memnunmusunuz başlangıç motoru olarak nasıldır biraz aydınlatırsanız sevinirim ?

merhaba arkadaşlar. daha önce kullanmakta olduğum Ramzey qm200gy motoru satarak sınıf atladım ve. special cross sınıfına geçerek 2008 Husqvarna cr 125 satın aldım...

Motor Tipi: Tek Silindir 2 Zamanlı
Hacmi: 124 cc
Soğutma sistemi: Su soğutma
Çalıştırma: "KICK STARTER" ayaktan çalıştırma
Vites sayısı: 6
Ön fren: Disk 260 mm
Arka fren: Disk 240 mm
Ön süspansiyon: Ters teleskopik - hidrolik çatal
Arka süspansiyon: Geliştirilmiş tek hidrolik şok emici
"yumuşak" amortisör (SOFT DAMP)
Lastik ebadı ön/arka: 80 / 100-21" - 100 / 90-19"
Boş ağırlık: 99.8 kg
iz genişliği: 1460 mm
Asgari yerden yükseklik: 370 mm
Sele yüksekliği: 990 mm
Yakıt depo kapasitesi: 9.5 lt

Husqvarna CR 125

2008 Husqvarna CR125

torhan' Alıntı:
merhaba arkadaşlar. daha önce kullanmakta olduğum Ramzey qm200gy motoru satarak sınıf atladım ve. special cross sınıfına geçerek 2008 Husqvarna cr 125 satın aldım...

selesi de iyi yüksekmiş hani ;D

bora1071' Alıntı:
torhan' Alıntı:

selesi de iyi yüksekmiş hani ;D

evet yaklaşık 1 metre. oturunca tam rahat oturma pozisyonu var. her ne kadar arazide pek oturmasakta... :smiley:

karsuçamur' Alıntı:
Öncelikle hoşgeldiniz.
Ybr'nizden memnunmusunuz başlangıç motoru olarak nasıldır biraz aydınlatırsanız sevinirim ?
hoşbulduk teşekkürler. öncelikle bu ilk motorum değil ama 10 yıl sonraki ilk motorum.yeni olmasından dolayı şu an rodajda. dolayısıyla şimdilik performansını değerlendiremeyeceğim ama zaten ybr'yi bilen bilir.fakat çok oturaklı,yol tutuşu,mekaniği,balansı,frenleri, sürüş dinamikleri,dayanıklılığı,teknolojisi,yakıt ekonomisi ve insana verdiği güven duygusu mükemmel.2.el almayı düşündüm ama bir defa alıp yıllarca gönül rahatlığıyla binmek düşüncesiyle 0 km. yamaha da karar kıldım.belki 2 adet çinli fiyatı ama inanın aldığının fazlasını kat kat veriyor.motoru nereye parketsem döndüğümde başında en az birkaç meraklı buluyorum ki bu da beni mutlu ediyor.başlangıç içinde mükemmel bir seçim bence.bu yeni modellerin karbüratöründe de bir takım yenilikler yapmışlar.
herkese hararetle tavsiye edeceğim bir motor.

slm arkadaşlar şükrü ğüvenç yaşım 51 yamaha vırago 1100 biniyorum vede 51 olmamarağmen hala motora binmek için kendime bir bahane bulmaya çalışıyorum uzun yolu severim şehir içi kesmiyor benzin fiyatları evet cep yakıyor ama gezi hepsini unuturuyor

mikdad' Alıntı:
hoşbulduk teşekkürler. öncelikle bu ilk motorum değil ama 10 yıl sonraki ilk motorum.yeni olmasından dolayı şu an rodajda. dolayısıyla şimdilik performansını değerlendiremeyeceğim ama zaten ybr'yi bilen bilir.fakat çok oturaklı,yol tutuşu,mekaniği,balansı,frenleri, sürüş dinamikleri,dayanıklılığı,teknolojisi,yakıt ekonomisi ve insana verdiği güven duygusu mükemmel.2.el almayı düşündüm ama bir defa alıp yıllarca gönül rahatlığıyla binmek düşüncesiyle 0 km. yamaha da karar kıldım.belki 2 adet çinli fiyatı ama inanın aldığının fazlasını kat kat veriyor.motoru nereye parketsem döndüğümde başında en az birkaç meraklı buluyorum ki bu da beni mutlu ediyor.başlangıç içinde mükemmel bir seçim bence.bu yeni modellerin karbüratöründe de bir takım yenilikler yapmışlar.
herkese hararetle tavsiye edeceğim bir motor.

Bencede öyle, arkadaşlarım ve yakın çevrem çin üretimi farklı modeller aldılar ancak adı üzerinde çin malı nolur ki...İnsanın içinde nerde bozulcak korkusuyla gezmesindense sağlam bi motoru olup yolda bırakmayacağını bilmesi her zaman en iyisidir.Benimde ilerde alıcağım motordur yamaha ybr sonrasında bmw enduro inşallah nasip olur bizede.
Degerli yorumlarınız için teşekkür ederim.Selamlar...

inşalh itediğin motora en kısa sürede kavuşursun ama ufaktan başlamanın büyük avantajı var bunu zaten ğörmüşündür tekerine taş değmesin kardeşim

umarım istediğiniz motorlara en kısa zamanda kavuşursunuz-ki ikiside kendi sınıflarında lider motorlar.dediğiniz gibi sürekli şüphe,tereddüt içinde kullanılan motordan hayır gelmez.servis kalitesi de cabası.kötü motor alıp rezil olmaktansa biraz fazla ödeyerek iyisini alıp vezir olmak her zaman evladır.aradaki farkı kısa zamanda amorti ediyorlar zaten.selamlar, kazasız belasız sürüşler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,508
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR