Motorunuz Nedir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan moremiles Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,252
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 381,796
Ynt: Motorunuz Nedir?

işte motorum

2

3

5

Etiketler

kununi seyhan 250 sahibiyim. ancak değiştirip enduro tarzı bi motor almak düşüncesindeyim.

Yaklaşık 2 yıllık YBR125 deneyiminin ardından 6 aydır 2000 model XT600E kullanıyorum ve onu çok seviyorum.

xt600.jpg

Gezenbilir'e yeni üye oldum.

Bugünkü Motorum 2005 model yamaha xt125r.

Çok memnunum çünkü bu küçük yamaha şehir içinde çok pratik yumuşak huylu bir mini enduro. Skuter kadar rahat ve hafif arazide ise pek çok büyük enduro'dan daha özgür.

Pek çokları için bir dezavantaj olan düşük hacmi benim için tercih sebebi zira motoruma yüzde 90 şehir içinde ulaşım amaçlı biniyorum senede bir onbeş günlük bir geziye

çıktığımda en hızlı 70-80km ile gitmek biraz yorucu oluyor ama çıktığım hiç bir yoldan yorulup dönmedim.

1968 model 250 cc JAWA , 1991 honda nx 125 1952 BMW r68 600cc ve 1958 BMW r50 500cc geçmişte sahip olduğum motorlar arasındadır.

Ayrıca bir tane de çok az bindiğim ve çok sevdiğim 125cc hercules sachs iki zamanlı askeri motorum var.

yamaha dragstar 650 classic kullanıyorum 2009 model her model kullanıyorum ve hakkını vererek kullanan arkadaşları takdir ediyorum

f650 gs 2 yıldır kullanıyorum gayet memnunum model yenilemek için satacağım yine bmw diyorum
[attachment=1]

[attachment=4][attachment=5]

SANY0462

Artvin 09 03 motor 011

Artvin 09 03 motor 001

Sanyo 012

DSCF0222

Afrasyap' Alıntı:
Abicim sende honda xl 200 vardı heralde tarz mı değiştireceksin yoksa herşey cruiser / chopper için mi? ;)

Uzun yol, gezinti için DRAGSTAR,
Dağ, bayır dere tepe, orman, patika, taş toprak, çamur kamp çadır için ise XL200... ;D

Şu an alacak durumumuz yok ta işte kendi kendimize avunuyoruz.
Kocaeli'den Sevgiler Selamlar

mrtvural' Alıntı:
Uzun yol, gezinti için DRAGSTAR,
Dağ, bayır dere tepe, orman, patika, taş toprak, çamur kamp çadır için ise XL200... ;D

Şu an alacak durumumuz yok ta işte kendi kendimize avunuyoruz.
Kocaeli'den Sevgiler Selamlar
Aynen abicim benim motorada bineyim biraz daha sonra büyütecem (dragstar) inşallah.

Aslında ben uzun yol sürücüsüyüm ama dağlara patikalara çıkmadan da yapamıyorum. XL200 çok büyük avantajlar sağlıyor bana özellikle engebeli arazilerde, bozuk yollarda yada yolu olmayan yerlerde. Uzun yol da yapılabilir aslında. Bir arkadaşımızın arkadaşı XL200 ile Çin'e gidip gelmiş, makina hala taş gibiymiş. arkadaş diyor XL200'e hayran kaldım. CHOPPER'in yeri ayrı. İlerde ne olur bilemeyiz maddi durumlar belirler bu tür ayrıntıları.

mrtvural' Alıntı:
Aslında ben uzun yol sürücüsüyüm ama dağlara patikalara çıkmadan da yapamıyorum. XL200 çok büyük avantajlar sağlıyor bana özellikle engebeli arazilerde, bozuk yollarda yada yolu olmayan yerlerde. Uzun yol da yapılabilir aslında. Bir arkadaşımızın arkadaşı XL200 ile Çin'e gidip gelmiş, makina hala taş gibiymiş. arkadaş diyor XL200'e hayran kaldım. CHOPPER'in yeri ayrı. İlerde ne olur bilemeyiz maddi durumlar belirler bu tür ayrıntıları.

Arkadaşının arkadaşı tibetten geçerken nirvanaya varmıştır herhalde. :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,623
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR