Manisa Salihli'den Bozdağ Eteklerine Off Road (5 Haziran 2011)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan balikay Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 115
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,852
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Manisa Salihli'den Bozdağ Eteklerine Off Road (5 Haziran 2011)

Ben bu sitedeki bazı gezi fotoğraflarında dere geçişlerinden Renault 12 geçtiğini bile görmüştüm yanlış hatırlamıyorsam. Bu iş biraz da cesaret işi sanırım, gözünü karartıp kendini serin sulara bırakınca oluyor bu iş :p

pandipieri' Alıntı:
Gececegimiz parkur son derece rahat ve hemen her aracin gecebilecegi yollar. Hatta off-road'dan ziyade daha cok doga gezisi gibi. ama bazi dere gecisleri ve bozuk yollar olabilir bu yollar icin de pek oyle ek bir techizat ya da araclar icin ek bir donanima ihtiyacimiz olmayacak. Bu tur geziler zaten tecrube kazanmak icin yapilir, bizler de her gezide tecrube kazaniyoruz zaten. Bilgilerimizi birbirimizle paylasiyoruz. Unutmayin bu gezegende hepimiz ciragiz :D :D :D Yolda kalsaniz da hic sorun degil sizi cikartana kadar ugrasiriz, gerekirse ceke ceke gotururuz :D :D :D bu bizim gunumuzu mahvetmez dostlugumuzu pekistirir :D gonul rahatligi ile gelebilirsiniz... Bu arada araciniz ne? onu da paylasir misiniz?

Etiketler

Sanirim bir arkadaşımız kumanya olayını sormuştu ? BUnu evden getirerekmi yapacağız yoksa durak noktalarında yiyecek ve içeçek temin edebilrmiyiz. ?

Kumanya Önerileri.

25-35 Lt.lik bir buzluk varsa içine 2-3 mangal sucuk poşeti evde işlenmiş (kemiksiz) baget ve yeterli miktarda domates ve biber atın.
Bu ürünleri buzluğa atmadan önce buzluk tabanını dondurucuda dondurulmu 0,5 lt.lik pet şişeler ile sabahtan kaplayın soğutma yalıtımı için.

Buz tutmuş Pet şişelerin üzerine de yukarıda yazmış olduğum ürünleri itina ile yerleştirin. :smiley:

Yolda alacağınız ekmekleri yerleştirmek içinde sağlam bir bez torba. Bez torba bulamam derseniz 50*70 cm.lik yastık kılıflarınızı evin hanımına hissettirmeden bagaja alıverin. ;D

Sonracıma bol bol okunmuş gazete. Araçlarınızda kamp masa ve sandalyesi yok ise eski bir kilim.

Nevaleyi pişirmek içinde sağlam bir ızagara. Tercihen 2-3 ızgaranız olmalı. Biri pişerken korların üzerinde diğerlerine nevaleler itina ile yerleştirilir rahatça.

Başka bir arzunuz.??

Kendi bilgisayarımda olsaydım yazdıklarımı görseller ile anlatırdım.
Gör - Bak - Uygula prensibi ile.

:smiley: ben bunları orda yaparsan gelmemki geri :smiley: temiz hava bol oksj. bide mangal sucuk vs malzemelrde eklenirse tamam :smiley:

Ama tabi hanım faktörü var :( bu yüzden de gidip gelces

TezzMertek' Alıntı:
Kumanya Önerileri.

25-35 Lt.lik bir buzluk varsa içine 2-3 mangal sucuk poşeti evde işlenmiş (kemiksiz) baget ve yeterli miktarda domates ve biber atın.
Bu ürünleri buzluğa atmadan önce buzluk tabanını dondurucuda dondurulmu 0,5 lt.lik pet şişeler ile sabahtan kaplayın soğutma yalıtımı için.

Buz tutmuş Pet şişelerin üzerine de yukarıda yazmış olduğum ürünleri itina ile yerleştirin. :smiley:

Yolda alacağınız ekmekleri yerleştirmek içinde sağlam bir bez torba. Bez torba bulamam derseniz 50*70 cm.lik yastık kılıflarınızı evin hanımına hissettirmeden bagaja alıverin. ;D

Sonracıma bol bol okunmuş gazete. Araçlarınızda kamp masa ve sandalyesi yok ise eski bir kilim.

Nevaleyi pişirmek içinde sağlam bir ızagara. Tercihen 2-3 ızgaranız olmalı. Biri pişerken korların üzerinde diğerlerine nevaleler itina ile yerleştirilir rahatça.

Başka bir arzunuz.??

Valla süper anlatım...allahtan bilgisayarınızın başında değilmişsiniz...Görsellerle de olsa yüreğim dayanmazdı herhalde...:smiley:

1. Serkan SAYGAN + 3 (pandipieri)
2. Evren UYANIK (tek araba olarak 1 arkadaşımla birlikte geliyorum)
3. Kazım ATASOY (tek araba olarak 1 arkadaşımla geliyorum)
4. Levent BALIKAY (balikay) tek araç tek sürücü
5. Gürkan KESER (keser35) eşim+kızım+arkadaş 0 537 262 11 00
6. Mustafa DEMİREL (Mustafad) Tek araç, tek sürücü
7. Birol Basak (Billyboy35) Tek araç + eşim

her olasılığa karşı telefon numaram...

Hocam siz bunu kit halinde gittigidiyor.com'dan satışa sunsanız güzel para yaparsınız ;D

TezzMertek' Alıntı:
Kumanya Önerileri.

Başka bir arzunuz.??

Hocam tam olarak parkur belirlendimi ?

Dur kalk ne yapacağımız belimi ve şasım adıma soruyom benim yapabileceğim destek verebileceyim bir konu varmı...

ARKADAŞLAR... ÜZÜLEREK BİR KONU BELİRTMEK İSTİYORUM. 04 HAZİRAN AKŞAMI KARDEŞİMİN SÖZ KESİMİ OLACAK. BU SEBEBTEN DOLAYI CUMARTESİ GÜNÜ GÜNDÜZ SALİHLİ YE GİTMEK ZORUNDAYIM. ANLAŞTIĞIMIZ ÜZERE 05 HAZİRAN PAZAR GÜNÜ SABAH 9 DA SİZLER SERKAN SAYGAN (pandipieri) HOCAMIN ÖNDERLİĞİNDE 1.MOLA YERİ OLAN SART HARABELERİNDE SİZİ KARŞILIYACAĞIM. BELKİ DAHA ÖNCESİ BİR MEVKİİDENDE OLABİLİR. AYRICA TEMİZ VE LEZİZ KASABIMA KATILIMCI SAYISINA YETECEK KADAR SUCUK VE KÖFTE YAPTIRTACAĞIM. SİZİN ALMANIZA GEREKYOK. ZATEN BU SEBEBTEN KATILIMCI SAYISINI İSTEMİŞTİM. SABIRSIZLIKLA SİZİ BEKLEYECEĞİM...

PARKURUN RESİMLERİ VE MOLALAR GEÇMİŞ SAYFALARDA MEVCUT.

evet gördüm bir kaç parkur görünce tam anlamamıştım tamam şimdi :smiley:

Billyboy35' Alıntı:
Bende Grand Cherokee 4-7 2000 Model var cevap için teşekürler ..

O zaman araçın deposunu doldurup yıkatıp , kendimizi yola bıtrakmalıyız

yıkatmayin nasilsa camurlanacak... :D :D :D

Sevgili dostlar, levent kardesimiz o muhtesem kasabina sucuklardan ve koftelerden siparis vermis bizler icin alacak. gececegimiz köylerden de domates biber ekmek vb sebzeleri aliriz taze taze. sizler sadece iceceklerinizi getirin yaninizda. ya da fazladan yemek veya icmek isteyeceginiz seyleri getirebilirsiniz... fotograf ekipmanlarinizi unutmayin :D

Bizi mahçup ediyorsunuz hocam. Bu gezilerde tecrübeli değiliz biz, özellikle lazım gelecek bir şeyler varsa söyleyin önceden veya Kipa'dan alalım sofralar mükellef olsun :smiley: Bi buzluk vardı onu kapıp TezzMertek'in tarifi uygulamaya çalışayım ben bari, en azından bol bol içecek doldurayım buz doldurayım, sucukları köfteleri götürdükten sonra su diye aranmayalım :D Aslında deprem çantası gibi bir de piknik çantası yapmak gerek, plastik çatal bıçak tabak tuz gazete peçete ıslak mendil vs. ne varsa doldurup böyle günlerde çantayı kapıp fırlamak gerek :smiley:

balikay' Alıntı:
ARKADAŞLAR... ÜZÜLEREK BİR KONU BELİRTMEK İSTİYORUM. 04 HAZİRAN AKŞAMI KARDEŞİMİN SÖZ KESİMİ OLACAK. BU SEBEBTEN DOLAYI CUMARTESİ GÜNÜ GÜNDÜZ SALİHLİ YE GİTMEK ZORUNDAYIM. ANLAŞTIĞIMIZ ÜZERE 05 HAZİRAN PAZAR GÜNÜ SABAH 9 DA SİZLER SERKAN SAYGAN (pandipieri) HOCAMIN ÖNDERLİĞİNDE 1.MOLA YERİ OLAN SART HARABELERİNDE SİZİ KARŞILIYACAĞIM. BELKİ DAHA ÖNCESİ BİR MEVKİİDENDE OLABİLİR. AYRICA TEMİZ VE LEZİZ KASABIMA KATILIMCI SAYISINA YETECEK KADAR SUCUK VE KÖFTE YAPTIRTACAĞIM. SİZİN ALMANIZA GEREKYOK. ZATEN BU SEBEBTEN KATILIMCI SAYISINI İSTEMİŞTİM. SABIRSIZLIKLA SİZİ BEKLEYECEĞİM...

pandipieri' Alıntı:
Sevgili dostlar, levent kardesimiz o muhtesem kasabina sucuklardan ve koftelerden siparis vermis bizler icin alacak. gececegimiz köylerden de domates biber ekmek vb sebzeleri aliriz taze taze. sizler sadece iceceklerinizi getirin yaninizda. ya da fazladan yemek veya icmek isteyeceginiz seyleri getirebilirsiniz... fotograf ekipmanlarinizi unutmayin :D

Ben fotoğrafa meraklıyım biraz. Başlangıç serisi de olsa DSLR bi makine var onu alırım, ama orada fotoğraf mı çekeceğim araba mı süreceğim tereddütte kalacağım biraz, ikisi de birbirinden zevkli, artık ya makineyi ya arabayı ikisinden birini arkadaşa devrederim :smiley:

1. Serkan SAYGAN + 1 (pandipieri)
2. Evren UYANIK (tek araba olarak 1 arkadaşımla birlikte geliyorum)
3. Kazım ATASOY (tek araba olarak 1 arkadaşımla geliyorum)
4. Levent BALIKAY (balikay) tek araç tek sürücü
5. Gürkan KESER (keser35) eşim+kızım+arkadaş 0 537 262 11 00
6. Mustafa DEMİREL (Mustafad) Tek araç, tek sürücü
7. Birol Basak (Billyboy35) Tek araç + eşim

bu arada benimle ilgili olumsuz bir gelisme oldu bugun. benim aracin sag tekerlek aks tapasi kirildi. zaten eli kulagindaydi, toyota nasilsa birsey olmaz diye ihmal ettim :D. gerci arac hala saglam yuruyor ama bu haftasonu dagda biryerde basa is acip land rovercilara sakiz olmayalim simdi :D :D :D, mustafa ve levent kardeslerimle az once gorustum gelemeyecektim ama son anda karar degisikligi ile onlarin araca co-pilot olarak yazildim... Kipadan ise ikinci kez bizimle bir geziye katilacak olan yazilim muhendisliginden ogrencim kazim ile yola cikacagim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,622
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri