Kartepe'de -12º de Kamplı Off-Road ve Soğucak Yaylası Tırmanışı (10-11 Ocak 2009)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tugsan75 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 157
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 32,781
Ynt: Kartepe'de -12º de Kamplı Off-Road ve Soğucak Yaylası Tırmanışı (10-11 Ocak 2009)

tebrikler çok ama çok güzel bi gezi olmuş foto lara bakarken içim gitti önceki sayfalarda biri sormuş cevabı göremedim tekrar sorayım derin karda federal mi insa turbo mu?

Etiketler
Ynt: Kartepe'de -12º de Kamplı Off-Road ve Soğucak Yaylası Tırmanışı (10-11 Ocak 2009)

slmlar.
Ben geçenlerde ilk defa kartepeye gideceğimi yazmıştım ve 19-01-2009 gezimizi ailece gerçekleştirdik kazasız belasız. bir konu haricinde çok eğlendik kendimizce. şimdi benim gibi kartepeye ilk gideceklere bir kartepe resim karesi çizmek istiyorum .
istanbuldan kartepeye zirveye kadar yollar mükemmel . karda yeterince var, pazar günü anababa günü olduğunu yine buradan öğrenmiştim gidenlerden bu yüzden pazartesiyi seçtik gerçektende olabildiğince sakindi. ne varki böyle sakin olmasına rağmen çocuklar gibi ailece çocuklaşacak coşacak ayakkabılarınızla veya deniz yatağı veya elinize ne geçirdiğseniz her ne ile olursa olsun kayabileceniğiniz hiç ama hiç bir yer yok. Tam profosyonellerin kayabileceği spor yapabileceği bir yer yeni kaymağı öğreneceklere de minicik bir yer ayrılmış hepsi bu kadar yani kayak takımlarını kullanamıyor iseniz sadece kullananları uzaktan izlemek zorunda kalırsınız. yani ben bir dalgıç olarak mecburmuyum kayak yapmayı öğrenmeye belki ne prof kayakçılar vardırki suya ayağını sokamaz bundan doğal ne var ki !!! sonun da dayanamadım gittim ilgililere yetkililere şikayetimi ilettim onlarda böyle bir yerlerinin olmadığını bunun sıkıntısını yaşadıklarını söylemekle yetindiler gerçekten alan dar ama çaresiz asla değiil bence üç beş köpeğe yer ayrılabilmiş onlara ev yapılmış o tatlı canlılara sevimli şeylere sözüm yok amma hemen onların üstünde ilerisinde olan ALAN pistten ayrılarak (çokta zor bir iş olmadığına ben kanat ediyorum ) ailece çocuklaşacak coşacak bir yer olarak ayrılabilinir buna oldukça müsait bir yer. EĞER söz konusu kazanç ise girişte araç başına 5 tl yerine 20 tl al veya sadece böyle bu şekilde eğleneceklere bir fiyat belirleyin. velhasıl köpekler kadar coşamadan eğlenemeden sahayı terk edip ayrıldık .yeni gidecek karseverlere bilgi amaçla yazılmıştır. Not: belirttiğim bu sorunlar uludağda kesinlikle yok uludağı kartepeye yeğlerim. sağlıklı seyehatlar temnennisi ile saygılar.

süper bir gezi olmuş ellerinize sağlık

güzel gezi olmuş iyi üşümüşsünüz

bu seneyi de Kartepe yapamadan geçireceğim ya... fotolarla doymaya çalışıyoruz. fotolar için teşekkürler.

evet gidemeyenler için fotoğraflar anlam taşıyor olabilir ama gidenler için ne kadar anlam taşıyor bilinemez ama görüldüğü kadarıyla bütün olumsuzluklara rağmen bu resimleri buraya koymuşlar.. ve 10,01,2009 tarihinde sadece bi olumsuzluğu ya es geçmişler yada çok pişkin insanlar ( tecrübe edinmek istiyorsanız insanların bulunmadığı yerlerde araçlarınızı tecrübe edinin ) mesela 34 CBY 48 Plakalı aracıın yaptığı olayı anlatın ....

barbarossa' Alıntı:
evet gidemeyenler için fotoğraflar anlam taşıyor olabilir ama gidenler için ne kadar anlam taşıyor bilinemez ama görüldüğü kadarıyla bütün olumsuzluklara rağmen bu resimleri buraya koymuşlar.. ve 10,01,2009 tarihinde sadece bi olumsuzluğu ya es geçmişler yada çok pişkin insanlar ( tecrübe edinmek istiyorsanız insanların bulunmadığı yerlerde araçlarınızı tecrübe edinin ) mesela 34 CBY 48 Plakalı aracıın yaptığı olayı anlatın ....

Bizde merak ettik ? Anlatırsanız bizde hatamız var ise , birdaha yapmamak için dikkatli olalım.

Selamlar

Bende merak ettim şimdi hatta tam olarak ne demek istendigini bile anlamadım?

Ben buraya sadece sizi kısmende olsa kınamak için üye oldum .... Tabi sizde benim yazdıklarımı ne kadar kaale alırsınız bilmem , o gün orda bulunduysanız 34 CBY 48 yoldan çıkarak yaya çarptığını bilmeniz gerekir ...

Bu konu beni aşar görmedim duymadım

barbarossa' Alıntı:
Ben buraya sadece sizi kısmende olsa kınamak için üye oldum .... Tabi sizde benim yazdıklarımı ne kadar kaale alırsınız bilmem , o gün orda bulunduysanız 34 CBY 48 yoldan çıkarak yaya çarptığını bilmeniz gerekir ...

O gün orada olmadığımız için merak ettik, "Sizi kınamak" derken 20000 üyesi olan bir forumdan bahsediyoruz, bir kişi hata yaptı ise (ki emin değilim ilk defa sizden duyuyorum) onun sorumlusu hepimiz olamayız, Eminim ki Arkadaşımızda bilerek, isteyerek bir hata yapmamıştır, orada olan arkadaşlarımız daha iyi açıklayabilirler olayı, Eğer bir kişiyi bile incitti isek Ben kendi adıma peşinen özür dilerim.

Selamlar

o gün orda olanlar ve olup resimlere yorum yapanlar en azından başımızdan böle böle bir talihsiz olay geçti demeyipte pişkinlikle kakaraki kikiri yapanlar sizin 20000 üyenizden değil bravo .. neyse yaşandı bitti umarım 20000 üyeniz bu türlü hatalar yapmamak için daha dikkatli olurlar...! Özürünüz için Tesekkür ederim ..

O gün benimde aralarında bulunduğum ve sonradan öğrendiğim talihsiz kaza olayına karışan araç ve grubun tamamı istanbul off-road kulubü üyesidir. ( ısoff). Gezenbilir ile alakası o gezide benimde bulunmamdan öte değildir.
Ben tekrar geçmiş olsun derim Allah beterinden korusun.

barbarossa merhaba.
Aramıza böyle üzücü bir sebepten dolayı katılmış olmanız üzücü.O gezide bende vardım.O günde defalarca sizden özür dilemiştik tekrar özür dilemek istiyorum.
Aslında bu olayın gezenbilir ile pek alakası yok.O günkü kartepe gezisine gezenbilir off-road grubundan (aynı zamanda isoff üyesi)3 araç olarak katılmıştık.Diğer araçlar isoff(istanbul off-road kulübü) araçlarıydı.Kazayı yapanda sarı renkli cj6.İsoff üyesi bir abimize aitti.
Burada amaç suçu birilerinin üzerine yıkmak değil tabiki.Aynı talihsiz kaza bizimde başımıza gelebilirdi.Burada yazılmayışının sebebini açıklamak için yazdım.
Umarım bu tür talihsiz kazalarla tekrar karşılaşmayız.

Saygılar.

Ynt: Kartepe'de -12º de Kamplı Off-Road ve Soğucak Yaylası Tırmanışı (10-11 Ocak

Ben tekrar kendi adıma özür dileyerek konuyu anlatmaya başlıyım.

Bilindiği üzere kartepe yolundan yukarı çıkarken,kuzuyayla sapağından içeri girdik.Yukarı doğru (bizden başka aracın giremediği) yavaş yavaş çıkmaya başladık.En önde bizim kulüpden Levent Uysal ve Eşininde içinde olduğu barbarossa arkadaşımızında plakasını verdiği sarı cj vardı.Kuzuyayla tarafından yürüyerek dönen bir grup vardı,bizim tırmanışımız sırasında bu grupdaki bayan arkadaşa Levent abi geçiş esnasında aracının kaymasından dolayı(yolun darlığıda var tabiki)ufak bir çamurluk teması olmuş.Bayan arkadaşda korkmanın etkisiyle ayağını burkmuş,birde kardeşiydi heralde,diğer bir bayan arkadaşda kötübirsey oldu diye şokdan kötüdurumdaydı.Tabiki biz en arkada olduğumuz için,olayı yaşayan grupdakilerin anlattığından çokaşırı üüntü duyduk.Ama olay anında yaşadıkları yüzünden okunan grupüyelerine en içten dileklerimizle,diğerleri adına defalarca özür diledik.

Burada kesinlikle kasıtlı bir durum yoktur,olamazda zaten.Bizim gerek İsoff olarak,gerekse Gezenbilir olarak,yeryüzündeki enufak canlıya karşı (hayvan ve bitki) ne kadar hassas olduğumuz bilinir.Kaldıki burada konu İNSAN.Kasıtlı yapıldığına dair o gün söylenen bütün bağırmalara karşın biz,inanılmaz üzüldük ve defalarca belirttik.

İşte konu budur,bizim istemeden yaşanılan bir konu

Saygılarımla

Tuğsan Moral

Yüksel Uysal bey açıklamalarınız için ve özürünüz için çok teşekkür ederim kazasız belasız off road'lar dileğiyle..

Saygılar..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR