Kartepe'de -12º de Kamplı Off-Road ve Soğucak Yaylası Tırmanışı (10-11 Ocak 2009)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tugsan75 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 157
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 32,781
Ynt: Kartepe'de -12º de Kamplı Off-Road ve Soğucak Yaylası Tırmanışı (10-11 Ocak 2009)

Anlayışınız için teşekkür ederim barbarossa.

Etiketler
Ynt: Kartepe'de -12º de Kamplı Off-Road ve Soğucak Yaylası Tırmanışı (10-11 Ocak 2009)

Sayın Barbarossa

burası siz de dahil olmak üzere herkesin hiç bir sorgulamaya tabi tutlmadan üye olabildiği bir yer ancak üye olduktan sonra belli kurallar dahilinde üyeler foruma katkıda bulunabiliyorlar. Gezenbilir.com forumunda biraz dolaşırsanız değil bir yayaya çarpmak yol üzerindeki dalı koparmanın bile bizim ayıpladığımız davranışlar içinde olduğunu görürsünüz. Muhtemelen araçlardan birisinde gezenbilir stickerlerinden birisini gördünüz ve doğal olarak tepkinizi belirtmek için buraya üye oldunuz ancak gezenbilir buraya üye olanların tamamına yollarda kefil olamadığı gibi bu işin belli kurallar çerçevesinde yapılması için uğraşan onlarca kişilik gönüllü bir grup tarafından kontrol edilmeye çalışılıyor. Tartışma ve paylaşımların belli seviyede gerçekleşmesi için insanlar vakitlerini harcıyorlar. Umarım ciddi bir yaralanmaya sebebiyet verilmemiştir. Ayrıca bu tür olaylarda suçlu tarafın belirlenmesi ve varsa suçluların cezalandırılması açısından kolluk kuvvetlerine olayın aksettirilmesi çok daha faydalı olurdu diye düşünüyorum. Geziye katılanların ve sizin yaşadığınız üzücü olaya sebep olanların gezenbilirden olup olmadıklarını bilmiyorum ancak eğer varsa içimizden kusurlu olan özrümüzü kabul etmenizi diliyor saygılar sunuyorum.

her iki tarafada geçmiş olsun bendeniz tecrübelerime dayanarak konuyu tatlıya bağlamak istedim BAZI AŞKLAR ACI BAŞLAR önemli olan tatlıya bağlanıp özür dilenmesi ve karşı tarafın da şayet maddi olarak telafi edilmesi gereken bir durum yoksa manevi olarak ta karşıllıklı helalleşilmesi durumunda konunun tatlıya bağlanmaması için pekte sebeb yok diyorum zate yukarıda da olayın tatlıya bağlanmış olduğunu görüyoruz bakın gerçektende hayatta bazı şeyler olumsuz başlar ama sonu büyük dosluklara gebedir diye düşünüyorum hatta birçoğumuzun böyle anıları vardır hayatı hasarlarla kazalarla geçen birisi olarak ve konun dıışında olmam sebebi ile özür diliyorum amacım katkıda bulunmaktı.
not: bazen bir yayayı ıslatmamak için aracımı ve kendimi tehlikeye attığım olmuştur

Üzücü bir olay, ciddi bir yaralanma olmaması sevindirici. Kuzuyayla yolunda yolun durumundan dolayı yürüyüş yapmak isteyenlerle aracıyla oraya ulaşmak isteyenlerin bu tip durumlarla karşı karşıya kalmaları her an mümkün. Çünkü aracı kontrol etmek zorlaşıyor ve bazı noktalarda yayalara çok yakın geçiliyor. Araçlara ayrılmış bir yola araçlar girmesin demek ne kadar mantıksızsa, yayalar yolun ortasında yürümesin demekte o kadar mantıksız. Bu tip üzücü durumlara neden olmamak için araç kullananların çok dikkatli olması gerekiyor.

Bir çıkışta bu tip yakınlaştığım bir yerde durdum, sonra buzdan dolayı kalkamadım kötü bir yerdi, geri geri baya inip daha düz bir yerde kalkış yaptım, kimseye bir şey olmaması için araç kullananların bu şekilde davranmaları, yayalarında yeri geldiğinde mümkünse kar kütlelerinin üzerine çıkıp araçların geçişine izin vermeleri gerekiyor.

Isoff'ta ki kazaya neden olan arkadaşında çok üzüldüğüne eminim, doğayı seven ve doğanın içinde olmak için bir sürü masrafa katlanan insanların bu tip bir durum karşısında üzülmemesi mümkün değildir. Çok geçmiş olsun tekrardan, bu tip durumlarla karşılaşmamak için bu olaylardan ders almamız gerekiyor :(

Bununla birlikte o stickerları taşımanın sorumluluğu da daha iyi görülüyor şimdi, sonuçta grup içinde bile olsa sticker taşıyan bir araç, diğer araçların yaptığıyla bile yargılanabiliyor ve durum tüm Gezenbilir camiasına mal edilebiliyor. :(

mükemmel bir gezi olmuş.karların tozunu atmışsınız. resimler için teşekürler ellerinize sağlık

cok harıka bır gezı olmus sızınle o anı paylasmak cok harıka olurdu yazlarıda devam edıyosunuz dıme ofroad seklı yapıyosunuz heralde

burada bir suzuki jimnyler güzel iş çıkarmış boynuz kulağı geçecekmi ne:smiley:

Selam Arkadaşlar,

Mitsubishi ciler tanışma gezisi nezaman yapılacak? Geziye katılabilmem için tarihi önceden öğrenmem gerekiyor?

Bana bilgi verebilirmisiniz?

Çok özendim, özellikle roof tent olayında nasıl zevkle bir gece geçirilir, sabahında nasıl keyifle basamaklardan inilir burada daha rahat kavradım. Süper olmuş!

dünyada bundan daha zevkli bişey varmı bilen varsa söylesin

agasarli' Alıntı:
Selam Arkadaşlar,

Mitsubishi ciler tanışma gezisi nezaman yapılacak? Geziye katılabilmem için tarihi önceden öğrenmem gerekiyor?

Bana bilgi verebilirmisiniz?

işte size gezi
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=29536.0

Ben resimlere bakarken üşüdüm.Bu soğukta off-road kamp helal valla.

off-road da çamurdan çok kar tecrübesini merak ediyordum.. gerçekten çok güzel bir gezi olmuş anlattıklarınız ve resimler çok doyurucu herkese çok teşekkür ederim ..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR