Karavanda Duş Çözümleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan buralpdi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 94
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 75,975
Ynt: Karavanda Duş Çözümleri

Arkın'ın arkadaşı için yaptıkları camperde benim mutfak tezgahının yanındaki dik dolaba bir tane tüplü şofben koydular ve bir tanede baca açtılar hatta hidrofor benim aldığımın aynısı dakikada 7 litre önce çalıştırmadı basınç yetmedi ama sonra şohbenin bir parçasını değiştiler o işde halloldu Arkın tam çalşma şekli ile ilgili açıklama yapar sanırım ama bu arada Arkın T3'ü satlığa çıkarmış.

Etiketler

Levent buldum, vestelde yok ateşleme pille diyor, fakat daxomda gerekiyor, sanırım ateşleme için gerekli, bu sorun 100 watt bir inverterle (25TL) çözülür mesele deyil, önemli olan niyet etmek ..Ama yinede ben kendim çok daha ufağını yapacağım..

buralpdi' Alıntı:
yenileride çok büyük değil ateşlemeside pil ile, belki dahada küçük boyu vardır

http://www.vestel.com.tr/isitici_ve_klimalar/isiticilar/sofbenler/vs_2011_se

yukarıda zaten vestelin linkini vermiştim :smiley:, bunun ölçüleride iyi

Evet ölçü kısmen tatmin edici ama fiyat için aynı şeyi söyleyemeyeceğim..5 tane morluk...

Sayın levent bey fazer karavan sitesinde 12 24 volt la çalıştığını anlatmışlar. fiat 975+kdv

http://www.motorkaravan.com/bolum.php?name=menu&mid=86

Son teknolojik sistem duş için su ısıtma yöntemi :D

suyu böyle ısıtıp
[attachment=1]

Duşu da böyle alacaksın.
[attachment=2]

Biraz espiri katayım istedim. Yurdum insanında çözüm bitmiyor.

Stma

Du

tatar' Alıntı:
Sayın levent bey fazer karavan sitesinde 12 24 volt la çalıştığını anlatmışlar. fiat 975+kdv

http://www.motorkaravan.com/bolum.php?name=menu&mid=86

sayın (Tatar) Ahmet bey elektirik, elektronik bilgimiz olmadığı için bunu nasıl yapmışlar bilemiyorum fakat 975+kdv bu sisteme vereceğime ısıtma için harcayacağımız webasto parasınıda bunun üstüne koyarak orjinal bir sistem satın alınabilinir herhalde
fiyat çok yüksek

Hakancığım zaten en son çare böyle olacak herhalde

Başoğlu karavandan satılık duş seti çakmak girişli 150 tl.

http://www.basoglucaravan.com.tr/indexx.php?f=1fc85430c8be6a6fd77c3235a7c63779&l=1&sayfa_id=101&g_id=8&id=10274

tatar' Alıntı:
Başoğlu karavandan satılık duş seti çakmak girişli 150 tl.

http://www.basoglucaravan.com.tr/indexx.php?f=1fc85430c8be6a6fd77c3235a7c63779&l=1&sayfa_id=101&g_id=8&id=10274

Ahmet bey dalgıç pompalar marintekte en pahalısı 20tl, duş setide o civarlarda

http://www.tekneyatshop.com/index.php?AnaIDi=107

http://www.atlaskamp.com/index.php?page=urun_detay&kat_id=14&urun_id=16843&urun_ismi=igloo-QT952-Otomobil-Yıkama+Duş-Seti#

12volt duşluk 75 TL + KDV

Bu konuda geçen yıl yazmış olduğum bir mesajın bir alıntısını yapıyorum:

orsaalabanda' Alıntı:
Mutfak malzemesi imalatçılarına gidilir.Paslanmaz çelikten ateşe dayanıklı tabanı olan 30 cm.uzunluğunda 30 cm. eninde 30 cm. yüksekliğinde mümkünse yanlarında kulpları olan üzeri açık,Pablo Picasso üslubunda bir tencere yaptırılır.1/3 üne kadar su doldurulup ocakta kaynatılır.Üzerine soğuk su eklenir.Duş aparatı ve hortumu takılı olan dalgıç pompa içine daldırılır ve afiyetle yıkanılır.
Tencere kullanılmadığı zamanlarda dolap içine kaldırılır.Asla yer ısrafına yol açmaz.Hatta içine birşeyler konularak çekmece olarak bile kullanılır.
Biraz zahmetli olabilir ama ille de karavanımda sıcak su isterim iki kese atmadan yola çıkmam boiler taktırmaya yerim yok,yerim olsa bile param yok,param olsa bile harcamaya niyetim yok diyenler için ideal çözümdür. ;D
Sistemi, tencere duş kabini dışında kalacak şekilde planlarsanız karavanda da ikinci bir yardımcı varsa,su bitti kafam köpüklü kaldı sorunu yaşamazsınız.Dışarıdan ısıtıp ısıtıp ilave yapılabilir.
Güle güle kullan Türkiye'm ;D

Bu sistemi daha önce düşünmüş ve uuygulamış biri olarak RÜZGAR abimizden dalgıç pompaların sıcak su ile arasının çok iyi olmadığı yönünde bir uyarı gelmişti. Dalgıç pompa - sıcak su ikilisini barıştıracak öneriler yok mudur acaba?

Sıcak suya dayanıklı duş sistemleri var.

Not: Moderatörümüz gerekli yerleri ben sansürledim. :smiley:

[attachment=1]

Askeri du

evet yeni bir yasiko doğuyor ;D
Hakan kardeşimiz forumda eksik kalan espiri cevaplarıyla bizim tebessüm etmemizi sağlayacak :smiley:
Hakan kardeş dikkat et ;D ;D ;D

Levent Bey uyarın için teşekkürler. Duş ile ilgili fikir verecek (Yasiko'nun fotoğraflarını aratmayacak) güzel fotoğraflar var da uyarından sonra koymuyorum.

Şu resim ilgimi çekti onu koyayım.
National Geographic Magzaine Nisan 1917 baskısından bir fotoğraf.
Adam duş almak için amma uğraşmış.
[attachment=1]

376px Shower Bath NGM v31 p335

aslanahmet' Alıntı:
Levent Bey uyarın için teşekkürler. Duş ile ilgili fikir verecek (Yasiko'nun fotoğraflarını aratmayacak) güzel fotoğraflar var da uyarından sonra koymuyorum.

Şu resim ilgimi çekti onu koyayım.
National Geographic Magzaine Nisan 1917 baskısından bir fotoğraf.
Adam duş almak için amma uğraşmış.
[attachment=1]

benim açımdan problem yok, arada bir neşelenmek her zaman iyidir :smiley:
resimdeki düzenek çok şahane bir eser aslında, uğraşmış ama çalışan bir sistem yapmış, şimdi biz gülüyoruz fakat 1917 senelerindeki imkanlar düşünüldüğü zaman yapan arkadaşa helal olsun demek geliyor içimden
büyük ihtimalle askerler için yapılmış, duş alan kişinin arkasında sanki asker kıyafetli biri duruyor

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR