Hedef Karavan ile St. Petersburg

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan windyhill Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 112
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 46,926
Ynt: Hedef Karavan ile St. Petersburg

St petersburg fotoğrafları

St petersburg resimleri 6 austos 2012 007

St petersburg resimleri 6 austos 2012 014

St petersburg resimleri 6 austos 2012 024

Etiketler

Binalar sanat eseri adeta teşekkürler Ferhat bey,

007 nolu fotoda sıra bekleyenler Müze girişi içinmidir.

Ferhat bey,

çok ilginç bir gezi gerçekleştiriyorsunuz.Daha dogrusu gitmek isteyen çok kişi olupta...uzak olunca tatil için izin v.s hesaplayınca vazgeçtigi bir rota..

İnşallah bu iklimlere bizlerde birgün direksiyon sallarız.Ara sırada olsa bulundugunuz yerlerin koordinatlarını da verirseniz seviniriz..

ilgiyle takibe devam..

Kardeşim Hermitaj müzesine gittiğinde oradan tanıtım cd sini getirmişti.Müzeyi anlata anlata bitiremiyordu tabi Petersburg u da.

Selam arkadaşlar
Bugün öğleden sonra st petersburg'dan ayrıldık kaldığımız dört günün üç günü yağmurlu geçti havada serin sayılırdı ama keyifli zaman geçirdik sayılır, gezilmesi ve görülmesi gereken düzenli adeta açık hava müzesi gibi temiz bir şehir,temizliğe verdikleri önem gerçekten takdire şayan parkları ormanlık alanları caddeleri çok temiz turist grupları çok yoğun.
Dönüşümüzü belarus üzerinden düşündüğümüz için dün pasaportlarımızı konsolosluğa transit vize için verdik bugün öğleden sonra pasaportlarımızı aldık iki günlük vize verdiler. Bir gece konaklayıp belarusu geçmeyi düşünüyoruz.st petersburg belarus gümrüğü 550 km şu anda gümrüğe 300 km yolumuz kaldı, pskov şehri yakınında bir benzinlikte konaklıyoruz hava yine yağmurlu ve serin yarın şehiri gezip yola devam edeceğiz.
Rusyaya girdiğimiz zaman mazot fiyatından bahsetmiştim bu fiyatı ukraynadaki kur fiyatı üzerinden hesabını yapmıştım ukraynada bir dolara 24,26 ruble veriyorlardı.
Rusyada ise bir dolar 32 ruble mazot fiyatı ise 26, 29 ruble arası değişiyor.
Sağlıklı bol seyahatli günler temenni ediyorum.

St petersburg resimleri 6 austos 2012 119

St petersburg resimleri 6 austos 2012 108

St petersburg resimleri 6 austos 2012 074

St petersburg resimleri 6 austos 2012 071

St petersburg resimleri 6 austos 2012 133

windyhill' Alıntı:
Selam arkadaşlar
Bugün öğleden sonra st petersburg'dan ayrıldık kaldığımız dört günün üç günü yağmurlu geçti havada serin sayılırdı ama keyifli zaman geçirdik sayılır, gezilmesi ve görülmesi gereken düzenli adeta açık hava müzesi gibi temiz bir şehir,temizliğe verdikleri önem gerçekten takdire şayan parkları ormanlık alanları caddeleri çok temiz turist grupları çok yoğun.
Dönüşümüzü belarus üzerinden düşündüğümüz için dün pasaportlarımızı konsolosluğa transit vize için verdik bugün öğleden sonra pasaportlarımızı aldık iki günlük vize verdiler. Bir gece konaklayıp belarusu geçmeyi düşünüyoruz.st petersburg belarus gümrüğü 550 km şu anda gümrüğe 300 km yolumuz kaldı, pskov şehri yakınında bir benzinlikte konaklıyoruz hava yine yağmurlu ve serin yarın şehiri gezip yola devam edeceğiz.
Rusyaya girdiğimiz zaman mazot fiyatından bahsetmiştim bu fiyatı ukraynadaki kur fiyatı üzerinden hesabını yapmıştım ukraynada bir dolara 24,26 ruble veriyorlardı.
Rusyada ise bir dolar 32 ruble mazot fiyatı ise 26, 29 ruble arası değişiyor.
Sağlıklı bol seyahatli günler temenni ediyorum.

Belarus'un transitte olsa vizeyi 2 gunluk vermesi cok ilginc.Allah bilir birde 100 dolar vize parasi almislardir.Mazot'un fiyati belki uygun ama km basina verilen rusvetlerle litre fiyati bizimkine yaklasir. :smiley: Gezinizi ilgiyle izlemeye devam ediyoruz.Gezi sirasinda dahi usenmeden paylastiginiz resimler icin tesekkur ederiz.

zedzestion' Alıntı:
Belarus'un transitte olsa vizeyi 2 gunluk vermesi cok ilginc.Allah bilir birde 100 dolar vize parasi almislardir.Mazot'un fiyati belki uygun ama km basina verilen rusvetlerle litre fiyati bizimkine yaklasir. :smiley: Gezinizi ilgiyle izlemeye devam ediyoruz.Gezi sirasinda dahi usenmeden paylastiginiz resimler icin tesekkur ederiz.
Belarus vizesine iki kişi için yüz dolar ödedik fakat şansımıza rüşvet ve ceza ödemedik belarusta radarlara dikkat edip şehir içinde hata yapılmadığı zaman sorun olmuyor. İnternet imkanımız olmadığı için yazamadım saygılar

Merhaba Ferhat bey,

İnternete kavuştuğunuzda Belarusu merak ediyoruz. yolunuz açık olsun.

güngör' Alıntı:
Merhaba Ferhat bey,

İnternete kavuştuğunuzda Belarusu merak ediyoruz. yolunuz açık olsun.
Merhaba güngör bey
temenniniz için teşekkürler, kievde belarusu yazdım fakat ekliyemedim şehir merkezinde kaldık internet fena değildi genelde ukraynada internet çok zayıf tekrar deneyeceğim.
saygılar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR