Hayati İdame Ekipmanları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erthem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 230
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 163,076
Ynt: Hayati İdame Ekipmanları

Gidip bizim muhtara desem senin çakmak survival listelerinin vazgeçilmezi diye heralde de get ermani tohumi der kovalar :D

Etiketler

çok yararlı bilgiler paylaşım için herkese teşekkur ederim.

magnezyum cubuğundan ateş yakıldığını biliyorum kredi kartı buyuklüğünde kalınlığı 1 cm olan bir metal parçası.... nereden alabilirim ( istanbul için )

febulent' Alıntı:
çok yararlı bilgiler paylaşım için herkese teşekkur ederim.

magnezyum cubuğundan ateş yakıldığını biliyorum kredi kartı buyuklüğünde kalınlığı 1 cm olan bir metal parçası.... nereden alabilirim ( istanbul için )
http://www.pusuladogasporlari.com/hayattakalma/ekipmanlar.htm Magnesium Firestarter ben buradan tedarık ettım fıyatta cok makuldu arıyan arkadaslar sıtedekı numaralardan (kutsal zafer sahın ) zafer beyle ırtıbata gecebılırler degerlı bı arkadas

ilbeğ' Alıntı:
http://www.pusuladogasporlari.com/hayattakalma/ekipmanlar.htm Magnesium Firestarter ben buradan tedarık ettım fıyatta cok makuldu arıyan arkadaslar sıtedekı numaralardan (kutsal zafer sahın ) zafer beyle ırtıbata gecebılırler degerlı bı arkadas

teşekkurler :smiley: Kutsal hocayı tanıyorum... Magnezyum kullanımı ve su arıtma yöntemleri potasyum permanganat, yön bulma vb. bir çok değerli bilgiyi kendisinden dinleme fırsatım oldu... o zaman getireceğinden bahsetmişti hatta bir malzeme firmasının bayisi temsilcisiydi bunları birleştirince pusulaya oradan haka ya ulaştım. bende buldum diye link yönlendirmesi yapacaktım siz benden önce davranmışsınız çok yaşayınız..... :smiley:

Aytepe10

[Avcılar'daki silahdunyasi'ndan Toollogic'in bir çakısını almıştım. Bilmiyorum şimdi var mı ellerinde. Üzerinde firesteel ve düdüğü olan bir model bu. Kimilerinde firesteel yerinde el feneri de olabiliyordu galiba.]

Tüm Gezenbilir ailesine merhabalar. Sn:deserteagle bahsettiğiniz çakının SLP2 modelini almayı düşünüyorum. Kamplarda kullanımı ve kalitesi hakkında tecrübelerinizi aktarabilirseniz sevinirim. Saygılar.

çamlıbel' Alıntı:
[Avcılar'daki silahdunyasi'ndan Toollogic'in bir çakısını almıştım. Bilmiyorum şimdi var mı ellerinde. Üzerinde firesteel ve düdüğü olan bir model bu. Kimilerinde firesteel yerinde el feneri de olabiliyordu galiba.]

Tüm Gezenbilir ailesine merhabalar. Sn:deserteagle bahsettiğiniz çakının SLP2 modelini almayı düşünüyorum. Kamplarda kullanımı ve kalitesi hakkında tecrübelerinizi aktarabilirseniz sevinirim. Saygılar.

Genel konuşayım. Şunu gördüm ki sap şekilsizse, ergonomik değilse iş bıçağın kalitesine, çeliğine gelmiyor. Çeliği kötü bir bıçak daha körelmeden sapı çok kötü olan bir bıçak elinizi çoktan mahveder. Üstelik körelen bir bıçağı bir kaç dakikada bileyebilirsiniz. Ama kendinizi yaraladıktan sonra ha deyince eski halinize gelemezsiniz. Elimin su toplamasındansa her saat başı bıçak bilemeye razı olurum.

Bir bıçağın sapı kullanışsız olur, yapmanız gereken işte kullanırken işinizi zorlaştırır. Sap kötü olur, size zarar verir.

Bu çakının ve bendekinin sapı kötü değil ama çok da kullanışlı değil. Firesteel - fener yuvasının varlığı çakıyı daha zor kullanılır hale getiriyor. Buna karşılık bıçağı yeterince etli ve keskin. Sonuç olarak el altında olması gereken şeyleri bir araya getirmesi iyi. Buna karşılık, eğer gerçekten kullanacağınız bir çakı arıyorsanız daha kullanışlı bir çakı bulun ve cebinize bir fener ve bir çakmak (yada firesteel) koyun.

bülent bey o bıçaktan bende almıştım fazla kullanamadım :D emin olun 1 veya 2 sefer kullanıcaksınız belli bi zamandan sonra kabzesi yerinden oynuyor ve çıkıyor . çeliği güzel bileylemesi kolay ve çabuk körelmiyor o yüzden güzel kabzesi işi bozuyor .kol kalınlığında bir odunu ikiye ayırırken dikkat edin kabze elinizde kalmasın :D

Özellikleri bunlarmış:
# Ürün Adı : SAVAGE HAYATI İDAME BIÇAĞI 12169M
# 440 paslanmaz çelikten üretim.
# Hayatı idame bıçağı.
# İthal.
# 26 cm uzunluk.
# 150 gr ağırlık.
# İki yönlü ağzı sayesinde geniş kullanım alanına sahip.
# Tırtıklı yukarı ağız.
# Sert plastikten yapılmış ve ahşap görünümlü sap.
# Yerleşik pusula.
# Elinizden kaymayacak şekilde yapılmış özel sap tasarımı.
# Bele takılabilen kılıf.
# Ürünlerimiz SAVAGE markası altında ithal edilmektedir

Bu da bir yorum:
Bıçak kaliteli ama sapı çok iyi değil. Özellikle arkadaki çıkabilen pusulalı kısma dikkat edin. İçinden kibrit, olta gibi malzemeler çıkıyor ama kapağı tekrar kapatmak sorun olabiliyor. Kapatırken dikkat edin diş kapabiliyor.

Yani bu sapının içi oyuk bir bıçak. Böyle bıçaklar kırılmalarıyla ünlüdürler. Ben yazarken tr_azziz'den gelen yorum da aynı paralelde.

:-[ Keşke bunun yerine 15-20 liraya bir demirciden bir tağra alsaymışsınız. Tahtakale'de Tahtacılarda bir dükkandan almıştım ben...

tr_azziz' Alıntı:
bülent bey o bıçaktan bende almıştım fazla kullanamadım :D emin olun 1 veya 2 sefer kullanıcaksınız belli bi zamandan sonra kabzesi yerinden oynuyor ve çıkıyor . çeliği güzel bileylemesi kolay ve çabuk körelmiyor o yüzden güzel kabzesi işi bozuyor .kol kalınlığında bir odunu ikiye ayırırken dikkat edin kabze elinizde kalmasın :D

valla daha deneyemedim şimdilik yastık altı tutuyorum :smiley: dediklerinizi aklımda tutacağım...

Sn:deserteagle SLP2 tool logic hakkında verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Sapından dolayı bıçağı kullanmak zor olsa da firesteel ve fener amaçlı kullanılabilr belki. Selamlar.

daha once bu konu ıcerısınde tel testere konusunu konusmutuk bı vıdeo buldum ve benzerlerıde var katlanır testere olarak kullandıkları bıldıgımız elektrıklı testerelere takılan zıncırın ta kendısı gıbı geldı cok mu benzıyor yoksa o mu karar veremedım uzun suredır aklıma gelıyordu elektr testere zıncırını bu amac ıcın kullanabılırmıyım dıye bı ınceleyıp alma fırsatım olmadı sızce bu elektr testere zıncırımı http://www.youtube.com/watch?v=KXB0uEc7S1A&feature=related

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,622
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR