Güncel Yakıt Tüketimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan arslanamca71 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 208
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 184,921
Ynt: Güncel Yakıt Tüketimi

Arkadaşım aracın hayırlı uğurlu olsun, 50 tl ile 120 km yol yapmış olmanın nedeni ,bence daha yeni aldığın içindir,zamanla daha da az yaktırabilirsin,sen bizim ,100 km de 24 lt yakıyor dememize aldanma,demeki 14 lt yakıyormuş,bravo.

Etiketler

92 XJ kullanıyorum. 3" yükseltme, 31x10,5 lastikle uzun yolda 50-60 krş. arazide 70-80 krş. yakıyor kilometrede.

arslanamca71' Alıntı:
41 kuruşa tekabül eder ki 41 kere maşallah.. yine 80 90 kuruş. değil.. aslında bi alıp şapa oturmak lazım.

Aynen hocam. Maşallah diyelim :smiley:

27istanbul27' Alıntı:
Arkadaşım aracın hayırlı uğurlu olsun, 50 tl ile 120 km yol yapmış olmanın nedeni ,bence daha yeni aldığın içindir,zamanla daha da az yaktırabilirsin,sen bizim ,100 km de 24 lt yakıyor dememize aldanma,demeki 14 lt yakıyormuş,bravo.

Çok teşekkürler.

Hocam aracı yeni aldım ama sonuçta benden önceki sahibi de kullanıyordu. Yeniden kastınızı anlayamadım :smiley:

arslanamca71' Alıntı:
ya bide karar versek 24 mü 14 mü :smiley:

24 benzin, 14 lpg sanırım.

Burakbekar' Alıntı:
Aynen hocam. Maşallah diyelim :smiley:

Çok teşekkürler.

Hocam aracı yeni aldım ama sonuçta benden önceki sahibi de kullanıyordu. Yeniden kastınızı anlayamadım :smiley:

24 benzin, 14 lpg sanırım.

24 benzin 14 lpg ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D Kargalar duymasın çok gülerler.

Gökhan Ya?l?o?lu' Alıntı:
Bende anlamadım nasıl bir iş bu kafayı yiçem zj4.0 hergünnnnnn kullanıyorum 120 mil ve 50 lt gaz nasıl olutor bu 50 tl ile 120 km tebrikler

Anlayamadım kusura bakmayın sizin araç 120 mil yani ortalama 200 km mi gidiyo 50 tl ile.

Ben 40 yıldır istanbulda araç kullanırım,son 4 yıldan beri de 5.2 ve 4.7 kullanıyorum,benzinde ne yakar hesabını zaten unuttuk ist da şehir trafiğine girmeden , sakin yolda , yol durumuna göre 22 ile 24 litre lpg yakıyorum ve km olarak 100 ü geçmem ,kış mevsimi de tabiki yakıtı etkiliyor, fakat uzun yolda denemedim,acaba arkadaş 50 tl lpg ile 120 km , uzun yol mu yapmıştır,çünkü 50 tl lpg 16.6 lt yapar.

50 TL ile 120 KM yapmış.. yolun yarısı hızlı şehir dışı yarısı trafikte normal kullanım anladığım kadarı ile. çok iyi .. sayın bytarda 50 60 kuruş yakmış..

27istanbul27' Alıntı:
Ben 40 yıldır istanbulda araç kullanırım,son 4 yıldan beri de 5.2 ve 4.7 kullanıyorum,benzinde ne yakar hesabını zaten unuttuk ist da şehir trafiğine girmeden , sakin yolda , yol durumuna göre 22 ile 24 litre lpg yakıyorum ve km olarak 100 ü geçmem ,kış mevsimi de tabiki yakıtı etkiliyor, fakat uzun yolda denemedim,acaba arkadaş 50 tl lpg ile 120 km , uzun yol mu yapmıştır,çünkü 50 tl lpg 16.6 lt yapar.

Durmuş Bey merhabalar.

Şöyle söyleyim de sizleri de yanlış yönlendirmiş olmayım.

Aracı salı günü aldığımda lpg kırmızı yanıyordu. Ben 50 TL'lik gaz koydum. 130 km gitti. Lpg bitti ve benzine geçti. Ama belki ben aracı almadan hemen önce kırmızı yanmıştı. Kırmızı yandıktan sonra kaç km gidiyor tabi o da farkedebilir.

Bir de dediğiniz gibi bu kilometreyi, arabayı ilk almış olmanın verdiği heyecanla gece trafik yokken İstanbul'da dolanarak yaptım. Ama arada 150-160 bastım.

Acemiyim. Sürekli kilometre ve yakıt not tutuyorum. Bunları zamanla paylaşacağım.

Gökhan Ya?l?o?lu' Alıntı:
Mustafa bey yazıyı bence iyi okuyun keşke sizin dediğiniz gibi olsa orda 50LT yazıyor 200 km

Tamam gökhan bey anladım ben litre ile tl yi karıştırmışım. ;)

Yani sizin aracınız 50 lt 200 km yapıyor ortalama. 50x3,10 =155 - 155/200=075 krş yakıyor.

Olması gereken değerde bu zaten size samimiyetinizden ötürü teşekkür ediyorum.

arslanamca71' Alıntı:
50 TL ile 120 KM yapmış.. yolun yarısı hızlı şehir dışı yarısı trafikte normal kullanım anladığım kadarı ile. çok iyi .. sayın bytarda 50 60 kuruş yakmış..

Aslan bey bence bu değerlerle kendinizi kandırmayın olması gereken değer yukarıda gökhan beyin verdiği değer, eğer araç alacaksanız 75 krş yakmayı gözden çıkarın tabi bu asfalttaki fiyat off road yapacaksanız bunu ikiyle çarpın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR