Güncel Yakıt Tüketimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan arslanamca71 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 208
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 186,367
Ynt: Güncel Yakıt Tüketimi

Benim oğlum,

geçen yıl "V8 sesini duymak istiyorum" diye gitti, 2000 model LPG li Grandcherokee aldı. -4,70 lt-
6 ay kullanabildi.
6 ay sonunda,

kulaklarda V8 sesi
Kredi kartında - 4000 tl bakiye
- 8000 satış zararı

yani 6 ay V8 sesi duydu, gitti 12bin tl

Yakıt önemli arkadaşlar.
Dünyanın en pahalı yakıtını kullanıyoruz
Amerikalı kendi zevkine ve ekonomisine göre araba yapmış biniyor. Bize ne oluyor.

Etiketler

arslanamca71' Alıntı:
1lt gaz ile hiç bir araba 333 metre gitmez .. inek bile bu kadar yemez kardeşim. bu nasıl bi aslan.. bence onun hazım problemi var.. tamam lpg litresi 3 lira.. ama gazı döke döke gitsen 330 metreden yine fazla gidersin.. anlamadığım cherokee sahipleri ve kullanıcıları neden cevap vermiyoda olmayanlar olarak yazıyoruz onuda anlamış değilim. zenginin malı züğürtün çenesini yorar gibi... :smiley:

Aslan bey muhteşem bir matematiksel çözümleme yapmışsınız.
90 krş yakan bir araç 1 litre ile 3,5-4 km yol yapar. 333 mt değil :smiley:

LPG calibrasyonu sonrası 2001 4.7 WJ ilk ölçümümü söylüyorum.

Normal bir şehiriçi trafiğinde (köprü trafiği gibi yoğun değil.) 30 TL gaz ile 31.7 KM.

Vites geçişlerini bile ben kendim normal geçiş devirine gelmeden ayağımı gazdan çekerek yaptırdım. O kadar sakin kullandım yani.

30/31.7= kaç çıkıyor hesaplamak bile istemiyorum.

Bu arada bugün aracı orjinal Chrysler makinesine bağlattım. Hiçbir sorun görmedi.

Burakbekar' Alıntı:
LPG calibrasyonu sonrası 2001 4.7 WJ ilk ölçümümü söylüyorum.

Normal bir şehiriçi trafiğinde (köprü trafiği gibi yoğun değil.) 30 TL gaz ile 31.7 KM.

Vites geçişlerini bile ben kendim normal geçiş devirine gelmeden ayağımı gazdan çekerek yaptırdım. O kadar sakin kullandım yani.

30/31.7= kaç çıkıyor hesaplamak bile istemiyorum.

Bu arada bugün aracı orjinal Chrysler makinesine bağlattım. Hiçbir sorun görmedi.

Kardeşim sen ne yaptın ya arabaya hiç dokundurmasan iyiydi 1 tl yakıyo nerdeyse aracın valla sen değerleri yazdıkça benim moralim bozuluyo yok abi ben onu beşi bilmem 2,5 motoru geçmeyecen

Beyaz adamlar geldiğinde ,bizim elimizde; sümerbank, telekom, limanlar, şeker fabrikaları,hastaneler,madenler,okullar vardı.
Onların elinde imamhatip ve başörtüsü vardı.
Bizi uyuttular...
Gözümüzü açtığımızda, imamhatip ve başörtüsü bizde , sahip olduğumuz her şey onların elinde idi..

bülent bey bu yazı ergün diler mi hasan akkayamı

aracı dur kalk yaptırsan belki 90 kuruş yakarsın.. şu an kurumda kullanılan 4800 motor 32 kişilik servis otobüsü bile şehir içi km de 1 tl yaktığıını biliyorum ki bu araç için 90 krş fazla ..

Aslan bey sen bitane al bence hiç uğraşma yakıtla falan eğer kafana koyduysan al benim hayat felsefem keşke demekten pişman olmak iyidir.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

arslanamca71' Alıntı:
aracı dur kalk yaptırsan belki 90 kuruş yakarsın.. şu an kurumda kullanılan 4800 motor 32 kişilik servis otobüsü bile şehir içi km de 1 tl yaktığıını biliyorum ki bu araç için 90 krş fazla ..

Hocam, şehiriçi dur-kalk illaki oluyor ama baksana servis için bile 1 TL diyorsun.

arkadaşlar bu araçlarda yakıt ölçümü yapmak mantıksız geliyor artık :smiley: ortalama 0.80-1.00 tl arası yakıyor bakımlarına göre tamamen keyfi ve zevk için binilesi araçlar oldu.. 3 yıl boyunca şehir içi şehir dışı günlük kullandım v8 in bana verdiği haz dan başka bir artısı olmadı .. sattım aracı gittim sıfır km 1.2 corsa aldım :smiley: yıllık vergim 537 tl 100 km de 6 lt benzin yakıyorum şehiriçi üstünede sanayi yüzü görmüyorum ve hiç durmadan deli gibi geziyorum.. ama gönül isterdiki şöyle kız gibi zj ye binmek benzinin litresi 2.5 tl olsun ... allah sabır versin bütün zj wj kullanan dostlara..

Arkadaşlar, şehiriçi yakıtım bildiğiniz üzere çok yüksekti. En son 95 kuruş hesaplamıştım.

İçim rahat etmediği için bu gece 12 gibi Bostancı'dan çıktım. Küçükyalı'da. 30 TL gaz aldım depo boşken. Sıkı durun, söylüyorum; Sabit 100 KM hızla Cruise'da 71.6 km yaptım. Yani 42 kuruş. Küçükyalı->Çayırova->Yenisahra->Maltepe->Bostancı'da bitti.

Arabamda bir kişi daha vardı. Ve lastiklerim 255/65. Orjinalinden kalın. Yani kastırsan 40'a düşer belki.

Bu durum akabinde oldukça rahatladım ve aracımda sorun olmadığı kanaatine vardım.

Ama dediğim gibi şehiriçi çok yüksek çıkıyor. Artık herhalde çok dur kalk yaptığımdan. Ve gün içinde iş görüşmelerim sebebi arabayı çok defa istop edip çalıştırdığımdan.

Siz en iyis laz işi yakıt hesabı yapın( cherokeenın yakıt hesabı olmaz ve 60 krş dan aşağı yakmaz )

)

Alibey doğru söylüyor boşa bu hesaplar ben hep 30 liralık alıyorum

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR