Güncel Yakıt Tüketimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan arslanamca71 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 208
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 186,367
Ynt: Güncel Yakıt Tüketimi

Arkadaşlar, 4-5 gündür ölçüm yapıyorum.

Şehiriçi yoğun trafikteyim, ortalamam 80 kuruş. Sizleri yanlış yönlendirdiğim için özür dilerim. Daha önce bahsettiğim ölçü olayında aracı aldığımda kırmızı yeni yanmış. Aracı getiren kişiden öğrendim.

Etiketler

evet arkadaşlar benim için bu defter kapanmıştır. ben ne bu aslanı beslerim.nede yemini bulabilirim. bilgisini paylaşan herkese teşekkür ederim..

arslanamca71' Alıntı:
evet arkadaşlar benim için bu defter kapanmıştır. ben ne bu aslanı beslerim.nede yemini bulabilirim. bilgisini paylaşan herkese teşekkür ederim..

Bu sebeple binek aracım Kia Sephia'yı satmamaya karar verdim. İş görüşmelerim, kayak gezim ve yük taşıma dışında aracı fazla kullanmayacağım bir süre :smiley:

Evet yakıt olayı sıkıntı ama o koltuğa oturunca unutuyorsunuz :smiley:

Kullanım da çok büyük bir etkendir. Önceki mesajlarda yazdım Volvo XC70 2.5T sahibiyim. Mağlumunuz kış aylarındayız. Ev işe iş arası 3.5 km. Sabahları 25-30 dk. kadar sürüyor yol. Tüketim 18 lt civarında. Bugün Silivri'ye gittim geldim. Akıcı trafik. Zaman zaman yüksek hız ile 12 lt civarı benzin tükettim.

arslanamca71' Alıntı:

Aslan bey off road yapmak için illaki cheroke almak zorunda değilsiniz daha ufak motorlu ama keyifli bir çok araç var size nacizane tavsiyem vitara, pajero, jimy, feroza veya niva derim bence bu araçlar üzerinde yoğunlaşın

Son şehiriçi ölçümüm 85 kuruş çıktı. 2-3 ay önce LPG'nin filtresi falan değiştirilmiş. Nasıl bu kadar oluyor anlamıyorum. Lpg'nin markası Zavoli.

WJ 4.7 olanlar ne yakıyor arkadaşlar? Bende mi sorun var?

Burakbekar' Alıntı:
Son şehiriçi ölçümüm 85 kuruş çıktı. 2-3 ay önce LPG'nin filtresi falan değiştirilmiş. Nasıl bu kadar oluyor anlamıyorum. Lpg'nin markası Zavoli.

WJ 4.7 olanlar ne yakıyor arkadaşlar? Bende mi sorun var?

Valla burak bey bence sizde sorun yok sorun 40-50 krş yakanlarda.

Burakbekar' Alıntı:
Hocam şehiriçi 50 kuruş yakan Bilecik'te falan mı hesaplıyor anlamadım ki :smiley:

Nerde hesaplarsa hesaplasın bu araçlar yakar kardeşim, zaten az yaksa bukadar yakıt konusuda açılmaz muhabbetide yapılmaz.

Bende alacaktım hatta ve hatta doblo aracım vardı geçen yıl 4,0 grand cheroke ile başa baş anlaştık araç malüm sitede kırmızı renkli olan yapılı bakarsanız görürsünüz son anda benim aracın satışında problem çıktı aracı yeni almıştım uzatmayım dolandırıldım doblo gitti ve ne yazıkki cherokeyi de alamadım, ama ben ne yaktığını bilerek ve kabul ederek alacaktım.
Benim kızdığım deyinki kardeşim aracım yakıyo ama çok seviyorum itirazımız olmaz, yakmadığını iddaa etmekle olmazki.

Mustafa E' Alıntı:
Benim kızdığım deyinki kardeşim aracım yakıyo ama çok seviyorum itirazımız olmaz, yakmadığını iddaa etmekle olmazki.

Hocam, biliyim ki bu rakam normal. Eyvallah. Lafını etmem. Sadece bile bile lades olmasın istiyorum.

Ben 14 sene 1.5 motor Kia Sephia kullandım. Bu aleti 1 hafta önce aldım. Araç kullanımına dair tüm dünyam değişti. Bildiğim herşeyi unutturdu bu canavar. İnanılmaz bir olay. Sabah olsa da işe gitsem diyorum.

Burakbekar' Alıntı:
Hocam, biliyim ki bu rakam normal. Eyvallah. Lafını etmem. Sadece bile bile lades olmasın istiyorum.

Ben 14 sene 1.5 motor Kia Sephia kullandım. Bu aleti 1 hafta önce aldım. Araç kullanımına dair tüm dünyam değişti. Bildiğim herşeyi unutturdu bu canavar. İnanılmaz bir olay. Sabah olsa da işe gitsem diyorum.

En güzeli yakıta takılma aracının keyfini çıkar aslan besleyen yemine bakmaz çok güzel bir aracın var güle güle kullan.

Son ölçüm.

70 TL gaz ile 77 km kat ettim. 0.91 Krş yapar. İyice cozuttu.

Bu ölçüm esnasında 50. km'de lpg ayarı yaptırdım. Ayar sırasında boş viteste gaza bastılar birkaç kez, sabit gazda tuttular. Bu ne kadar km etkiler bilemem.

1lt gaz ile hiç bir araba 333 metre gitmez .. inek bile bu kadar yemez kardeşim. bu nasıl bi aslan.. bence onun hazım problemi var.. tamam lpg litresi 3 lira.. ama gazı döke döke gitsen 330 metreden yine fazla gidersin.. anlamadığım cherokee sahipleri ve kullanıcıları neden cevap vermiyoda olmayanlar olarak yazıyoruz onuda anlamış değilim. zenginin malı züğürtün çenesini yorar gibi... :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR