Güncel Yakıt Tüketimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan arslanamca71 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 208
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 186,367
Ynt: Güncel Yakıt Tüketimi

Avrupa ülkelerinin bir çoğunda domatesi kabağı tane ile alıyorlar. Meyveleride o şekilde. Bizde ise sebil gibi. Şükür üretebiliyoruz, saymadan da alıp yiyoruz.

Akaryakıtta ise durum tam aksi. Bahsettiğiniz araçlar petrol üreticisi ülkelerde binilecek araçlar. Biz ithalatçıyız ve de dövizimiz kıt. Borç yemekteyiz. Balon şişiyor devamlı. Patladımı bugünün bir katına alamayız arabalara yakıtı.

Bütçesi kısıtlı olanın motor sesi dinleyerek keyf yapma lüksü olmamalı...

Etiketler

Barışş' Alıntı:
CJ 5.2 değilde ZJ 5.2 desek daha doğru olacak.
Hiç Jeep kullanmadığım nasılda belli oldu :D Bende sonradan fark ettim yanlış yazdığımı ama bilenler anlar diye düzeltmemiştim. Zaten bu Jeep'lerde sonunda J olanlar hemen hemen aynı, ÇOK YAKIYOOR ;D ;D

Arazide 1 tl yakıyor ben yaktım ama tabi off road yapmak şartıyla diğer şekilde şehir içi 50-60 krş yakıtı var.

çankırı küçük bir yer .. fazla ışık yok.. ayrıca daha öncede otomatik aracım olmuştu 2000 motor vectra.. antalyadan eniştemin 1.5 accentten ankaraya kadar klima açık olmasına rağmen 8 milyon az yakmıştı( eski paraya göre) .. şehir içi 50 kuruş bulunmaz nimet.. AYRICA : dün bir kardeşim 2001 mod. almış hemen beni aradı .. gittim kullandım. biraz.. böyle bişiy olmaz. anlatamam yaşamak lazım diyomuşum zaten sizin var.. :smiley: kendi arabama binince yılanın üstüne binmişimde yerde sürünüyomuşum gibi geldi.. sanki benim baktığım daha küçükmüş gibi geldi. int den baktım boydan 11 yükseklik 10 genişlik 6 cm küçük..

LJ VX 100

Benzin şehiriçi 70-80 kuruş , şehirdışı 65 kuruş....
LPG şehiriçi 50-55 kuruş , şehirdışı 40-45 kuruş....

Güncel ve doğru değerlerdir.. Sakin kullanım ve 110 km hızı geçmemek koşulu ile...

merhabalar

1996 zj lpg ortalama 21lt tüketim var daha sabah baktım :smiley:

gayet iyi bence kış aylarına göre..

bu gün bir arkadaşımın tavsiye ettiği aracı baktırdık.. ankaradan. daha önce telden konuştuk. ön şaft sökükmüş.otm. vites ikiye geçmiyo.. geldik bakalım.. yok ya kafaya koydum bir ker . yavaş yavaş bakıyoruz artıkın.. 21 litre karışık sanırım.

arslanamca71' Alıntı:
bu gün bir arkadaşımın tavsiye ettiği aracı baktırdık.. ankaradan. daha önce telden konuştuk. ön şaft sökükmüş.otm. vites ikiye geçmiyo.. geldik bakalım.. yok ya kafaya koydum bir ker . yavaş yavaş bakıyoruz artıkın.. 21 litre karışık sanırım.

Ön şaft büyük ihtimalle arızalıdır dikkatedin; yenisi 2500 tl civarı ayrıca şanzıman ağrızasıda varsa aman yaklaşmayın derim.
Şaft şanzuman derken beş altı binden çıkarsınız.

Litre olarak bilmiyorum ancak bilgisayarda aracım ortalama 14 litre gösteriyor, genelde de şehir içinde dolaşıyorum. Karma kullanımda performans/sakin şehir içinde lpg de 45 kuruş yakıyor. Aracım 4.7 v8 prins lpg'li. Benzinde bu 75-80 kuruşa çıkıyodur sanırım.

2001 İLE 1998 model arası cherokee lerde motorun büyüklüğünün haricinde değişiklik varmı.. 2001 55 kuruş yakıyorsa 1998 65 hatta 70 yakması gayet doğal o zaman

95 Model 5.2 ZJ bu gün ş.arası yolda(90-100Km. ortalama hız) 19 lt oto aygaz ile 73 mil yani 117.5 km yol yaptı(100 Km de 16.17 lt gaz ).

merhaba arkadaşlar ismim gökhan aranıza yeni katıldım 93 model 4.0 zj aldım bu hafta aracı kullandım ve gaz almak için benzinciye girdim eski paraya göre hesap yaptık ve bana çok geldi sizler nedersiniz ne yapmalıyım araç yetkili servis bakımlı km 750 krş :smiley: böyle yakarsa çok kötü lütfen yardım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR