Güncel Yakıt Tüketimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan arslanamca71 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 208
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 186,367
Ynt: Güncel Yakıt Tüketimi

Hg kardeşim aracın fabrika verisi 21 lt yani aracın normal yakıyo boşa servise mervise para harcama

Avea inTouch 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler

hoş bulduk bu benzin tüketimi buna göre hesap lpg de tutmuyor yanı benzinde 1tl lpgde 0'750 kuruş arada 0'250 kuraş fark var normalde yüzde 40 tasaruf sağlaması gerekmiyormu birde ilk bağlandığında fazla yakar diye birşeyler okudum ne kadar doğru bilmiyorum sizlerin tecrubesi daha fazla olduğu için sizler cevaplarsanız sevinirim teşekkür ederim

Sehir içi tuketim 13.9 mu iyu bakin

75 kuruş benzinde normal benim aracımda benzinde o kadar yakıyor,lpg de 45 krş tu 30 kuruş zam gelene kadar bakalım artık ne yakacak, benimde lpg yeni bende zamanla yakımının düşeceğini duydum

Gökhan kardeş , önce aramıza hoşgeldin diyelim , ve aracın hayırlı osun,sen fab verilerine bakarsan işin var,veriler ortalama diyor, araç sıfırken, bunu unutmamak lazım ,şimdi arabayı yeni aldığından hevesle basıyorsun , senin aracın ,ist şehir içi diyelim lpg, de hele, bugünkü zamdan sonra 75 krş tan aşağı yakmaz,biz alıştık ,yolda beni gaza getirip sinirlendiren olmazsa,90 la 120 yi geçmem mümkün değil,ayağım gaza basmayı unuttu , vallahi,güya V8 e biniyoruz aracım şehir trafiğinde 70 krş yakıyordu,şimdi 80 e yaklaştı,zaten bu araçlara binen zevk için binmeli ve kesinlikle 2 nci araç olmalı derim ben, şunu belirtmekte fayda görüyorum,bugün dizel olarak hangi marka suv olursa olsun diyelim,55 ,60 kuruştan az yakmayacağını belirteyim.

Senin arac 4.0 ben 5.2 nin degerini verdim kusura bakma dikkat etmemisim.
Sizin verdiginiz degerde ortalama deger sehir ici degil bence araciniz normal yakiyo

ya arkadaşlar biri 45kuruştan bahsediyo biri 70 biri 80 .. valla kafam karman çcorman oldu.. haa bu arada çankırıda lpg 3100 felan.21*3100=65100/100= 65 kuruşa tekabül eder.. ee 70 ler seksenler noldu.

Teşekkür ederim hoşbulduk bakın ben 17 senelik makam söförüyüm vx 100 toyotada kullandım a8 de hiç gaza gelmeyi sevmem:smiley: gerçekten işim geregi sakın araba kullanırım tabik fabrika verilerine bakmak yanlış . Fakat bazı arkadaşlar ısrarla lpg de 500 diyor bunu anlamakta zorluk çekiyorum benim ikinci arabam yok her gün 20 km yol yapıyorum devir saati 2000 geçirmem :smiley: sonuç biraz garip geldi buji diyorlar ,filitre diyorlar sensorleri varmış onlardan diyorlar diyorlar :smiley: cumartesi önce lpg bağlatığım yere sonrada service gidicem bakalım sonuç ne olaçak cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Son bir soru sormak isterim sizlere emniyet kemerini ani çekince görevlerini yapmıyor ne arka nede ön takılması gerekmiyormu bizim arabalarda bu var acaba bu modelde böyle birşey yokmu yoksa benimkilerde mi bir sorun saygılar

arkadaşlar bu gün bir 4.0 düz 6 motor sahibi bir araç sahibi ile görüştüm.. yakıtın çankırı gibi bir yerde 3 tl den 80 90 kuruş yaktığını söyledi..

Doğrusunu soylemiş.
İyibir 4x4 e binecek adam 50 krş la 1 tl arası yakıtı gözden çıkarmalı.

aracı garajdan çıkarmışlar .. km si çok düşükmüş. ayak üstü sohbet ettik işi vardı zaten detaya inemedim. 90 kuruş.. vay anasını .. siz demiştiniz değilmi mustafa bey memur cherokee ye binemez diye

Evet halada bu konuda ısrarcıyım. Sadece yakıt degil bakim maliyetleride cok yuksek vergisi yuksek arazide korkarak sürersiniz biyeri koparsa diye. Daha önceki paylaşımlarımdada söylediğim gibi korkarak off road yapılmaz.

Dün aldığım 2001 4.7'ye boşken 50 TL Gaz koydum. 120 km yaptım şu an kırmızı ışıkta. 120 KM yarısı sabit hız yarısı trafikte. Ancak sabit hızda yüksek hız yaptım arabanın nasıl birşey olduğunu anlamak için.

41 kuruşa tekabül eder ki 41 kere maşallah.. yine 80 90 kuruş. değil.. aslında bi alıp şapa oturmak lazım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR