Defender' a Uygun Jant Bulunmuştur

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gomera Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 159
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 32,057

Etiketler
Ynt: Defender' a Uygun Jant Bulunmuştur

suyabatmaz' Alıntı:
Herkese Merhaba,

Berk'in sorusuna ilave ben de ebat sormak isterim:

235/85/16 lastiklere uygun mudur bu jantlar? Bu jantlardan takmış olan arkadaşlar, lastik ebatlarını yazabilirler mi?

Saygılar,

Barış

abı satıcı fırma hitası aradım ıkımızın lastık ebatlarıda uygun dedıler ;) bılgın olsun ellerınde de ıkı modelden de varmıs ben koyu renk olanı begendım onu sordum..

suyabatmaz' Alıntı:
Teşekkür ederim Berk,

Ben her ikisine de bakmak isterim, galiba açık renk olan daha yakışacak benimkine.

Görüşürüz,

Barış

rica ederım abı ne demek bence koyu renk olan daha guzel olabılır senın arac acık renk kontrast olur ama tabıkı yınede sen bılırsın ;)

gorusuruz

veteran' Alıntı:
bijonları yok bunların yanlız abi

acaba humada boost modelle verdikleri bijonlar uyar mı

Evet arkadaşlar, son yazımızdan beri aralıklarla bunu düşünüyorum: bu jantların orjinal takımı 1250TL, bu set (700TL + 20 adet bijon (6TLx20 adet) 120TL.) 820TL, bir önceki sayfada veya 2. sayfada bu jantlardan takan bir arkadaş tornada pul yaptırmaktan bahsetmişti, bijonları merkezlemek için. +20 bijon pulu tornacı parası?

Orjinal Land Rover markalısı varken ve arada fiyat farkı 430TL iken ( torna parası hariç - o parada düşecek bu farktan ),tamam 430TL cepte kaldığında: iki full depo mazot parası aradaki fark, hadi tornacı parası düş 80TL ( tahmin ediyorum ama bence daha pahalı olur ) = 350TL cepte kalır ama yer ile tek teması sağlayan lastiklerin takılı olduğu ve sürekli yük altında olan jantlarda, orjinal mi? yoksa çakma mı? bu durumda cebimde kalacak olan 350TL ( belki daha bile az ) ne kadar doğru benim için? Sonuçta ben aracımı günlük ve ailemle kullanıyorum falan...Bu düşündüklerime tam bir cevap veremedim ben.

Ben bi gidip hem orjinaline, hem de bu arkadaşların sattıklarına yakından bir bakacam. Bu yazdıklarım, kesinlikle yanlış anlaşılmasın. Orjinal marka veya replika oması umrumda değil. Ben sadece gidip hepsine bi yakından bakacam.

Göktuğ, bijonlara pul yaptıran arkadaş söylemişti galiba, Huma'dan almış bijonları tanesi 6TL'ye.

suyabatmaz' Alıntı:
Evet arkadaşlar, son yazımızdan beri aralıklarla bunu düşünüyorum: bu jantların orjinal takımı 1250TL, bu set (700TL + 20 adet bijon (6TLx20 adet) 120TL.) 820TL, bir önceki sayfada veya 2. sayfada bu jantlardan takan bir arkadaş tornada pul yaptırmaktan bahsetmişti, bijonları merkezlemek için. +20 bijon pulu tornacı parası?

Orjinal Land Rover markalısı varken ve arada fiyat farkı 430TL iken ( torna parası hariç - o parada düşecek bu farktan ),tamam 430TL cepte kaldığında: iki full depo mazot parası aradaki fark, hadi tornacı parası düş 80TL ( tahmin ediyorum ama bence daha pahalı olur ) = 350TL cepte kalır ama yer ile tek teması sağlayan lastiklerin takılı olduğu ve sürekli yük altında olan jantlarda, orjinal mi? yoksa çakma mı? bu durumda cebimde kalacak olan 350TL ( belki daha bile az ) ne kadar doğru benim için? Sonuçta ben aracımı günlük ve ailemle kullanıyorum falan...Bu düşündüklerime tam bir cevap veremedim ben.

Ben bi gidip hem orjinaline, hem de bu arkadaşların sattıklarına yakından bir bakacam. Bu yazdıklarım, kesinlikle yanlış anlaşılmasın. Orjinal marka veya replika oması umrumda değil. Ben sadece gidip hepsine bi yakından bakacam.

Göktuğ, bijonlara pul yaptıran arkadaş söylemişti galiba, Huma'dan almış bijonları tanesi 6TL'ye.

orjinal bijona da mı pul lazım...

ben sevmiyorum işte torna işlemlerini yürüyen üzerinde mesela...:(

bende orjinalciyim 350 tl lik fark degil 500 olsun yine orjinal ama bu bunuda takmam demek degildir buda güzel jant imkan meselesi işte benimde imkanım olmasaydı (çok şükür) bende takrdım hiç de tereddüt etmem takarım bunu replika olunca alınca öle kırılacak diye bişey yok hiçde bişey olmaz kolay kolay kırılacak ana gelirse zaten orjinal jantta dayanmaz...

Merhabalar
ikitellide dolapdere senayi sitesinde 650 tl+200 tl bijonları ama çin malı orjinalin üzerinde bijonları varsa ve aradaki fark 300 ile 500 arası değişiyorsa bence hiçte çin malı yada türk malı almaya gerek yok bence yinede çok karalı değilim aslında :smiley: 500 tl de az sayılmaz ;D ;D

Dj' Alıntı:
Merhabalar
ikitellide dolapdere senayi sitesinde 650 tl+200 tl bijonları ama çin malı orjinalin üzerinde bijonları varsa ve aradaki fark 300 ile 500 arası değişiyorsa bence hiçte çin malı yada türk malı almaya gerek yok bence yinede çok karalı değilim aslında :smiley: 500 tl de az sayılmaz ;D ;D

arkadaşlar orjinalinde bijon ve kapak extra ücret. bu noktayıda göz ardı etmeyelim.

Arkadaşlar ben kullanıyorum 91 defenderımda.
Ekstradan alacağınız alaşımlı jant bijonlar ile torna morna gerek kalmıyor. sadece Standart bijonu kullannmak için tornadan pul gerekiyor.
Sadece aks kafası dışa çıkık olanlarda (91 ve öncesinde öyle 92-93 vs tam bilmiyorum) jantın göbek kapağı tam oturmuyor (sadece görsel). Spacer takınca aks kafası da içeride kaldığında o problem de çözülüyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR