Defender 90 Sahibi Olduk Sayılır...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 34UNV48 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 109
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 35,200
Ynt: Defender 90 Sahibi Olduk Sayılır...

uysalburak' Alıntı:
Bende VW Tiguan var ama değil toprağa çamura çakıltaşlı yola bile sokmam :smiley:)

Ben de offroad için bakınıp araştırıyorum sizin gibi alıp yenileyenleri inceliyorum.

Allah kolaylık versin.

Bende de Kia Sorento var, s2000 ler gibi yanlaya yanlaya geziyorum. Sen dusun bide arazide ne olur :smiley:)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler

umut401' Alıntı:
Siz bir de iç döşeme trim parçalarını hesaplayın bence:smiley:))))) Seriesden Defendera geçiş için kapı içi dahil tüm plastik iç döşeme panelleri gerekli.
:smiley:
komple çıkma kapı alınsa daha hesaplıya geliyor :smiley:

umut401' Alıntı:
Siz bir de iç döşeme trim parçalarını hesaplayın bence:smiley:))))) Seriesden Defendera geçiş için kapı içi dahil tüm plastik iç döşeme panelleri gerekli.

Cncde ve elle şekillendirilmis strafor üzerine elyaf ile sertleştirerek, en son da deri ve ahşap kaplamalar ile görselleştirerek bir çok kismini kendim yapacağım. Isitarak plexy e çok fazla şekil verdim, sanirim bunda da cok ihtiyaç duyacagim. Bu yuzden o aşamda en çok keyifi ben alacagim...

ikitelli org san böl de suni dericiler var. çok kaliteli malzemeyi çok uygun fiyata alabilirsiniz.

İsterseniz beraber bile bakabiliriz. Mesleğim ayakkabı olduğu için bizim piyasada sunideri her kalitede bulunuyor. Otosanayilerde alakantra diye sattıkları bizim suni suet dediğimiz malzeme de çok uygun fiyatlı alınabilir ;)

sertex in suni derilerine bak marka olarak

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

oguzhan3434' Alıntı:
sertex in suni derilerine bak marka olarak

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Dediklerinize kesinlikle katiliyorum bazen malzemenin sadece adi degisiyor, fiyat uçuyor. Ayakkabici olarak sende iyi bilirsin. Yarma deriyi son derece ucuza buluyorsun. Oto dosemede adi degisiyor, fiyat yine ucuyor. Ozel mesaj gonderemedigim icin (sanirim yeniyim diye) Oguzhan ve Burak sizlere mail attim telefonlariniz icin. Meraklilari olarak bi kahve organizasyonu ayarlayalim.

uysalburak' Alıntı:
ikitelli org san böl de suni dericiler var. çok kaliteli malzemeyi çok uygun fiyata alabilirsiniz.

İsterseniz beraber bile bakabiliriz. Mesleğim ayakkabı olduğu için bizim piyasada sunideri her kalitede bulunuyor. Otosanayilerde alakantra diye sattıkları bizim suni suet dediğimiz malzeme de çok uygun fiyatlı alınabilir ;)

kapılar değişecek 1500 tl iki adet dolu kapı
ön koltuk arasında sac levha varkesilmesi gerekecek kesilmesi mesele
seislerde yakıt deposununu borusu ön koltuğun arkasından geçer iki koltuk arasında yakıt deposunun borusu olacak
lastiklerin içte kalması sorun değil 50mm lik flanş ile sorunu çözersin 600 TL
makasların katı alınacak alt yaprağın kavısı daraltılacak 400 TL...
buna 500 De ekstra giderler diyelim bu sadece benzetme cabanızın başında harcamanız gereken
bunun dısında iyi bir boya 1500 - 2000 TL
arka istepne tasıyıcı alanyadan getirtirseniz 250-300 TL ye alırsınız....
ön tampon yapılacak 400 TL
far ve ön ızgara 350 Tl
karter koruma 150 TL
döşeme en az 750 isteklere göre 3000 TL ye kadar yolu var
4 adet tekli koltuk ortalama tanesi 200 TL den iyi koltuk bulabilirisiniz
iç yalıtım 450 TL....
geniş dodikler 350 TL

bu saydıkklarım sadece aksesuar anlamında yapacak olduklarınız motor yürüyen alt takım şanzuman kara kutu sonuçta onlarada 5000 TL gibi düşünün

bunun daha vinci hi-jack jeery can vs. ye girince araç size 25000 e gelecek en az bence hiç uğraşmayın gidin kendinize yürüyen bir 110 luk alın istediğiniz gibi oynayın
bu arada benimde bir 74 model seriesim var görüntüsünü değiştirmeyi düşünümüyorum ama onun dısında herşeyi ile oynuyorum sakın kndinizi gaza getirmeyin hiç birşey kağıt üzerindeki gibi olmuyor kendınızı gaza getirdiğiniz zaman kredi kartınızda 25.000 Tl cik değişik taksitlere bölünmüş ödeme görmeniz an meselesi hele birde elinizden iş gelmiyorsa ve herşeyi ustalara yaptırmaya kalkarsanız işte ozaman gerçekten cok zor olacaktır

hala vazgeçmediyseniz 05333779141 nolu telden beni arayın size önerilerim olabilir....

fotosunu koyduğunuzun aracın yan parçalar ek

kahn design widebody kit olarak getirtebişlirsiniz kaç bin euro bilmiyorum, keza jantlarda aynı şekilde... bence hedef buysa 90lık defender alıp girişmek daha uygun olur. ki ben de yerinizde olsam orjinaline uygun toplardım.

öncelikle geçmiş olsun ardından da hayırlı olsun:D

burada herkes bilgilerini paylaşır bu konuda doğru yerdesiniz ben aracımı aldığımda bu konuyla ilgili hiç fikrim yoktu diyebilirim buradaki bir çok arkadaşın ciddi faydasını gördüm sağolsun ve halen devam ediyor. ama herkesin tecrübesi farklı diyebilirim, tuncay61 arkadaşımın ciddi tecrübesi ve bilgisi var kahn dersen tuncayla konuş derim benim işim katalogdan model çıkarmak ölçek konusunda iyi olduğumu söyleyebilirim ama tuncay detay konusunda uçuyor, bir örnek vereceğim, beğendiğiniz aracının ön koltuklarının adet fiyatı 2,500 euro çifti 5,000 eder basit bir hesapla :smiley: ve bu sizin beğendiğiniz koltuğun ham fiyatı standart döşemeli artı iyi bir usta olduğunu düşünelim 1,000 tl döşeme malzeme ve işçilik kabul edersen kabaca 15,000 tl ye aracınızın ön koltukları hazır, tabi 300 tl ye malum sitede benzer koltukların çiftinide bulabilirsiniz. arada böyle bir makas var sizin ne yapmak istediğinize iyice bir karar verip ona uygun bütçe planınızı yapmanız lazım

svx ön ızgara sitede imal eden arkadaş kim bilmiyorum ama ben balıkesirde yapan bir kişiden sipariş ettim rezaletti geldiği gibi geri gönderdim, sonra farklı biryerden tedarik ettim, yani 2,500 tl olan bir şeyi siz 500 tl ye tedarik etmeye çalışırsanız sonucu sizi şaşırtmasın,

stop ve farları standart defender sstandart stop ve ford cargo standart far ından kendim yaptım, tamamının maliyeti 2,000tl gibi renklı camlı led stoplar hosuma gitmediği orjinalide pahalı oldugu için bu yola basvurdum kendiniz yapabılırsenız cok zevlı bır ugras tavsıye ederım,

umarım faydası olur.

ozntan' Alıntı:
kapılar değişecek 1500 tl iki adet dolu kapı
ön koltuk arasında sac levha varkesilmesi gerekecek kesilmesi mesele
seislerde yakıt deposununu borusu ön koltuğun arkasından geçer iki koltuk arasında yakıt deposunun borusu olacak
lastiklerin içte kalması sorun değil 50mm lik flanş ile sorunu çözersin 600 TL
makasların katı alınacak alt yaprağın kavısı daraltılacak 400 TL...
buna 500 De ekstra giderler diyelim bu sadece benzetme cabanızın başında harcamanız gereken
bunun dısında iyi bir boya 1500 - 2000 TL
arka istepne tasıyıcı alanyadan getirtirseniz 250-300 TL ye alırsınız....
ön tampon yapılacak 400 TL
far ve ön ızgara 350 Tl
karter koruma 150 TL
döşeme en az 750 isteklere göre 3000 TL ye kadar yolu var
4 adet tekli koltuk ortalama tanesi 200 TL den iyi koltuk bulabilirisiniz
iç yalıtım 450 TL....
geniş dodikler 350 TL

bu saydıkklarım sadece aksesuar anlamında yapacak olduklarınız motor yürüyen alt takım şanzuman kara kutu sonuçta onlarada 5000 TL gibi düşünün

bunun daha vinci hi-jack jeery can vs. ye girince araç size 25000 e gelecek en az bence hiç uğraşmayın gidin kendinize yürüyen bir 110 luk alın istediğiniz gibi oynayın
bu arada benimde bir 74 model seriesim var görüntüsünü değiştirmeyi düşünümüyorum ama onun dısında herşeyi ile oynuyorum sakın kndinizi gaza getirmeyin hiç birşey kağıt üzerindeki gibi olmuyor kendınızı gaza getirdiğiniz zaman kredi kartınızda 25.000 Tl cik değişik taksitlere bölünmüş ödeme görmeniz an meselesi hele birde elinizden iş gelmiyorsa ve herşeyi ustalara yaptırmaya kalkarsanız işte ozaman gerçekten cok zor olacaktır

hala vazgeçmediyseniz 05333779141 nolu telden beni arayın size önerilerim olabilir....

Ozan Bey bilgiler çok faydalı oldu, telefonla da vaktinizi ayırıp bilgi verdiğiniz için tekrar teşekkür ederim.

göktu' Alıntı:
fotosunu koyduğunuzun aracın yan parçalar ek

kahn design widebody kit olarak getirtebişlirsiniz kaç bin euro bilmiyorum, keza jantlarda aynı şekilde... bence hedef buysa 90lık defender alıp girişmek daha uygun olur. ki ben de yerinizde olsam orjinaline uygun toplardım.

öncelikle geçmiş olsun ardından da hayırlı olsun:D

Göktuğ Bey,

Kit olarak onları buraya getirmek dediğiniz gibi 3500$ tabi ki bunu getirmeyeceğiz. İşimiz ona kalsın, gider basar takarız...
Teşekkür ederim.

merolzö' Alıntı:
burada herkes bilgilerini paylaşır bu konuda doğru yerdesiniz ben aracımı aldığımda bu konuyla ilgili hiç fikrim yoktu diyebilirim buradaki bir çok arkadaşın ciddi faydasını gördüm sağolsun ve halen devam ediyor. ama herkesin tecrübesi farklı diyebilirim, tuncay61 arkadaşımın ciddi tecrübesi ve bilgisi var kahn dersen tuncayla konuş derim benim işim katalogdan model çıkarmak ölçek konusunda iyi olduğumu söyleyebilirim ama tuncay detay konusunda uçuyor, bir örnek vereceğim, beğendiğiniz aracının ön koltuklarının adet fiyatı 2,500 euro çifti 5,000 eder basit bir hesapla :smiley: ve bu sizin beğendiğiniz koltuğun ham fiyatı standart döşemeli artı iyi bir usta olduğunu düşünelim 1,000 tl döşeme malzeme ve işçilik kabul edersen kabaca 15,000 tl ye aracınızın ön koltukları hazır, tabi 300 tl ye malum sitede benzer koltukların çiftinide bulabilirsiniz. arada böyle bir makas var sizin ne yapmak istediğinize iyice bir karar verip ona uygun bütçe planınızı yapmanız lazım

svx ön ızgara sitede imal eden arkadaş kim bilmiyorum ama ben balıkesirde yapan bir kişiden sipariş ettim rezaletti geldiği gibi geri gönderdim, sonra farklı biryerden tedarik ettim, yani 2,500 tl olan bir şeyi siz 500 tl ye tedarik etmeye çalışırsanız sonucu sizi şaşırtmasın,

stop ve farları standart defender sstandart stop ve ford cargo standart far ından kendim yaptım, tamamının maliyeti 2,000tl gibi renklı camlı led stoplar hosuma gitmediği orjinalide pahalı oldugu için bu yola basvurdum kendiniz yapabılırsenız cok zevlı bır ugras tavsıye ederım,

umarım faydası olur.

Koltuk konusunda verdiğiniz örneğe kesinlikle katılıyorum, bu firma ve tasarım benim için klavuz niteliğinde, bahsettiğiniz ürünlerin bir çoğu favorilerimde duruyor. Birebir aynı aracı yapmak bence mümkün değil ama daha kişiselini ve uygununu kesinlikle yapabileceğim fikrindeyim.

SVX ön ızgara için muhakkak fikrinizi alacağım, boşuna yorulmadan bu konudaki tecrübenizden faydalanmak isteyeceğim.

Eski aracıma mercek far ve stoplarda led uygulaması yapmıştım, dediğiniz gibi çok zevkli bir iş, cam mı plastik mi yerleşimi ile ilgili yine bilgi isteyebilirim vakti geldiğinde.

Şimdiden teşekkür ederim.

Land Rover ailesine katıldığım için çok mutluyum, çok doğru bir araç seçtiğimi düşünüyorum.

Foruma yazdığım günden bu zamana sadece 2 gün geçti, telefonlarını verenler, mesaj yazanlar son derece bilgili ve iyi niyetli... Konuştuğum herkes tekrar arayıp bilgi alabileceğimi ısrarla söylüyor. Sanırım bu kadar samimi insanları başka araba forumunda bulamazdım. Hatta bir arkadaşla buluştuk bile...

İlerledikçe belliki araba yorucak ama bilgi konusunda sıkıntı yaşayacak gibi durmuyorum.

Daha öğrenicek çok şey var yorumlara devam lütfen...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,508
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR