Defender 90 Sahibi Olduk Sayılır...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 34UNV48 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 109
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 35,207
Ynt: Defender 90 Sahibi Olduk Sayılır...

umut401' Alıntı:
Valla aslında neyi aynı onlara cevap versem daha kolay olur çünkü hemen hemen hiçbirşeyi ortak değil. Şase farklı, biri makaslı diğeri helezonlu, teker açıklıkları, aksları, wheelbase, kapılar vs hep farklı. Sinyal, stop ve farlar aynı, arka bagaj kapısı ve camı aynı, bunun dışında bildiğim en ufak benzerlik yok malesef...

wheelbaseleri fln mukayese edebileceğim bir kaynak biliyormusunuz? Makas ve helezon en kötü yanı zaten, wheelbaseleri fln mukayese edebileceğim bir kaynak biliyormusunuz?

Etiketler

merolzö' Alıntı:
ister alın istersen darıl ben doğru zamanda olduğunu henüz geç olmadığını
eğer hedefin resimdeki araçsa elindeki doğru araç değil o sonuç çıkması mumkun değil demiyorum ama zorda değil çok zor, bundan sonrası için klasik temenni hayırlı olsun
takip,

Daha ilk mesajımda her türlü fikre açık olduğumu belirtmiştim, cevaplarımın hepsini kibarca, alınmadan verdim diye düşünüyorum. Keşke sende ister alın ister darıl diye kestirip atmasaymışsın.

Aracın da çok güzel toplanmış rengine zaten bayıldım. Daha çok var o aşamaya ama panjurun yerlisini üreten bir abimiz varmış forumda. Mercek farları ve led diğer sinyalizasyonu nasıl tedarik ettin abi, dışarıdan mı getirdin? Fiyatlar ne civarda?

Bu arada, forumda bütün araba restorasyonu yapan veya yenileyenlerin konularını okudum, klavuz olsun diye fotoğrafları da indirdim. Mesleğim icabı; Gezenbilir'in bir alt sitesi olarak (gezen bilir ile aynı alan adı altında subdomain olarak.) restorasyon hikayelerini bir ufak site halinde derlemeyi de önerebilirim.

Yöneticiler bu konuda olur derlerse ben bu işten memnuniyet duyarım.

Forumda takip etmek ve bazı zamanlarda resimlerin açılmaması zor olabiliyor.

Benim elimde 1995 model orijinal 90 var, 300tdi rn380 şanzıman koydum. Bayağı para harcandı :smiley: daha kahn design'a k'sına gelemedik :smiley: ama mantık doğru, kumandalı profesyonel bir model yerine LR dünyasına başlamak için vesile olmuş. O land rover kurdu bünyeye girdi mi durmaz :smiley: illaki bir D90 aldırır :smiley: 2 sene maksimum diyorum. Bu sürede göz ucuyla baka baka bir defender almış olursunuz.

Mevcut ise uğraşacaksınız ve pek de benzemeyecek, benzese de LR bilginiz ve algınız yükseldikçe size tat vermeyebilir bu benzeme işi :/

Onur bey sanırım bu tarz yapmak istiyorsunuz aracınızı.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=83052.150

10bin TL ye aldığı araca 65bin TL harcadığını söyledi arkadaşımız. Bu konu size baya güzel fikir verebilir.

Bu arada ben de estonşehir de oturuyorum. Gerçi siz offroad düşünmüyorsunuz ama ileride ben de araç alınca belki küçük bir gurup yaparız...

uysalburak' Alıntı:

10bin TL ye aldığı araca 65bin TL harcadığını söyledi arkadaşımız. Bu konu size baya güzel fikir verebilir.

Bu arada ben de estonşehir de oturuyorum. Gerçi siz offroad düşünmüyorsunuz ama ileride ben de araç alınca belki küçük bir gurup yaparız...
Bu aracın sahibi arkadaş; bu araçla uğraşıya karşı şu anda. Okumamışsınız tüm konuyu belli ki.

LRTD5' Alıntı:
Benim elimde 1995 model orijinal 90 var, 300tdi rn380 şanzıman koydum. Bayağı para harcandı :smiley: daha kahn design'a k'sına gelemedik :smiley: ama mantık doğru, kumandalı profesyonel bir model yerine LR dünyasına başlamak için vesile olmuş. O land rover kurdu bünyeye girdi mi durmaz :smiley: illaki bir D90 aldırır :smiley: 2 sene maksimum diyorum. Bu sürede göz ucuyla baka baka bir defender almış olursunuz.

Mevcut ise uğraşacaksınız ve pek de benzemeyecek, benzese de LR bilginiz ve algınız yükseldikçe size tat vermeyebilir bu benzeme işi :/

Teşekkürler, kurdu sizler soktunuz valla. Hatayi kendinizde arayin :smiley:)) takildigim yerlerde 90 sahibi olarak senden de yardim isteyebilirim.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

uysalburak' Alıntı:

Evet Burak Bey, tarzlar hemen hemen ayni. Ancak bu harcanan rakamlara şaşiyorum. Parça listesini yavaş yavaş oturtuyorum, fiyatlar ve parça bolluğu beni çok sevindiriyor. 300Tl ye butun camlari degistirebileceginiz. Baska araba bulamazdim.

Sizin araç nedir?

34UNV48' Alıntı:
Evet Burak Bey, tarzlar hemen hemen ayni. Ancak bu harcanan rakamlara şaşiyorum. Parça listesini yavaş yavaş oturtuyorum, fiyatlar ve parça bolluğu beni çok sevindiriyor. 300Tl ye butun camlari degistirebileceginiz. Baska araba bulamazdim.

Sizin araç nedir?

Özür dilerim, bende araç alinca yazmışsınız dikkatimden kaçmış...

Bende VW Tiguan var ama değil toprağa çamura çakıltaşlı yola bile sokmam :smiley:)

Ben de offroad için bakınıp araştırıyorum sizin gibi alıp yenileyenleri inceliyorum.

Allah kolaylık versin.

34UNV48' Alıntı:

Sizin araç nedir?

Siz bir de iç döşeme trim parçalarını hesaplayın bence:smiley:))))) Seriesden Defendera geçiş için kapı içi dahil tüm plastik iç döşeme panelleri gerekli.

Aslında benim bu tarz arabalarda korkmadığım noktalardan biri de iç döşeme ve koltuklardır. İstanbul İkitelli Org. San. Böl de ne döşemeci ustalar var... Gerçekten güzel işler yapıyorlar. Tavsiye ederim...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR