Dacia Duster Muhabbet Köşesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ümiterkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2,268
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 465,228
Ynt: Dacia Duster Muhabbet Köşesi

macmaneman' Alıntı:
yakıt deposundan bende önceden "lok lok" şeklinde ses geliyordu, depoyu her zaman full doldurmak yerine yarım depoluık mazot almaya başladım. ses kesildi, haberiniz olsun.

Evet doğru teşhis.. ;)

Etiketler

Yakıt Deposundan gelen ses (çalkalanma) 40 Lt.veya altında alırsanız kesiliyor.

En azından benim test sonuçlarım bu değeri çıkardı...

Hem Duster hemde Stepwayde...

haftada veya 10günde 1 depoyu dolduruyorum pompa atana kadar hiç öyle tak tuk yada lok lok yada luk luk ses duymadım. çapraz kasislerde bir ses oluyor oda amörtisör sesi öteki araçlarımdanda geliyordu acaba sizdeki ses başka birşeyden kaynaklı olabilirmi?

devit3' Alıntı:
Enis bey macera paketiniz çok güzel durmuş ,güle güle kulanın.bizim duster bugün 7 günlük oldu.düşen plakayı yeniden çıkartık.bu sefer kaportacı arkadaşa altlara nikelajlı çerçeve taktırıp mastikle yapıştırarak taktık gayet şık durdu.
Plaka düştüğü için aracı aldığım b.paşa acar servise uğradım.saolsunlar servis sorumlusu adem usta ve servis müdürü suat bey çok iyi karşıladılar ,dedim hadi gelmişken şu kapıların otomatik kilitlenme işine baktırayım dedim. cihazı bağladılar fakat ekranda olumsuz sonuç çıktı yani yaptıramadık .Artık anadolu yakasına geçtiğimizde birde oradaki servisi deneyeceğiz.

Macera paketini yaza doğru çelik jantla düşünüyorum.sanki jantla daha bir güzel duruyor beyazda.
bugün plakalıklarla motor kaput altı fitillerini taktırdım.Sıradaki ilk iş arka spoiler ve rüzgarlıklar var yaptırdıkça resimlerini paylaşırım sizlerle ...
anadolu yakası eren otomotiv selim ustayı bulun kapı otomatiğini yaptırın çekmeköy reno servisi yetkilidir.

arkadaşlar gelen ses yakıt deposundan kaynaklanmıyor stop edip her kalkmada ön taraftan teker kısmından lık lık ses geliyor 2 saniye kadar servise gittim 4x2 110 bg esp li araçlarda bu ses var dediler rahatsız edici genel müd gelen cevap öyleymiş 4x2 110bg esp li olan arkadaşlarda bu ses varmıdır acaba

mrb arkadaşlar benim araçtanda sabahları yola çıkarken ikinci vitese geçince arka tarafdan lok lok diye bir ses geliyor bunun için hemen üçüncü vitese geçiyorum ses hemen kesiliyor, benim araçtan mı kaynaklanıyor yoksa sizlerin de başına böyle birşey gel dimi

Aşağıdaki yazı Dacia Dusterin facebook sayfasından alıntıdır.

"Dacia Türkiye Sevgili Batuhan, paylaştığımız fotoğraflar Dacia Duster'ın tasarım sürecinden ilk eskizler. Dacia Duster, bu çizimler geliştirilerek tasarlandı. 2013 yılında ise Dacia Duster'ın var olan versiyon ve özellikleriyle satışına devam edilecek. Dacia Duster, birçok motor sporunda elde ettiği başarılarıyla gücünü ve sağlamlığını da göstermiştir. Otomobil sporlarıyla ilgili başarıları ise bu linkten inceleyebilirsin. http://www.dacia.com.tr/page.aspx?id=796 Talebin ilgili birimlerimize aktaracağız. Teşekkür ederiz."

Arkadaşlar kapıların otomatik kitllenme olayından bahsedilmiş belli bir hıza çıkınca kendiliğinden kitlenme oluyormu dusterda

ahmet kavak' Alıntı:
arkadaşlar gelen ses yakıt deposundan kaynaklanmıyor stop edip her kalkmada ön taraftan teker kısmından lık lık ses geliyor 2 saniye kadar servise gittim 4x2 110 bg esp li araçlarda bu ses var dediler rahatsız edici genel müd gelen cevap öyleymiş 4x2 110bg esp li olan arkadaşlarda bu ses varmıdır acaba

sadece 4x2 lerde değil 4x4 lerde de var usta.. ben 4x4 kullanıyorum aynı ses bende de var.. sadece ilk çalıştırıp kalkmalarda değil, çamurlu ve karlı zeminlerde esp her devreye girdğinde o lok lok sesi aynı şekilde geliyor.. sanırım ilk çalıştırmalarda araç beyni esp sistemini kontrol ediyor o yüzden bu ses geliyor.. ama neden böyle bir ses çıkartıyor anlamış değilim.. servis zaten saçma saçma sebepler uyduruyor.. sorunu da çözemiyor.. :-\

iyide buna bir çare bulunması lazım çok rahatsız edici dediğin gibi karlı yollarda ve patinajda çok ses var güven vermiyor. bu devirde böyle bir ses çok olumsuz. gerekirse toplanalım şikayet dilekçesi verelim. böyle bişey olamaz ben arabaya binmeye korkuyorum sesten. soğutuyor ses arabadan beni

troyexplorer' Alıntı:
Arkadaşlar kapıların otomatik kitllenme olayından bahsedilmiş belli bir hıza çıkınca kendiliğinden kitlenme oluyormu dusterda

Doğrudur. kapı kilitleme düğmesine uzun süre basılı tuttuğunda devreye giriyor. 8 km hıza ulaştığında kapılar kilitleniyor.
düğmeye basılı tutarak da otomatik kilitlemeyi devreden çıkarabilirsiniz.

Arkadaşlar bahsettiğiniz lok lok sesi normal bir ses değildir. Servisinizi değiştirmenizde yarar var.

Depo doluyken çalkalanma sesiyle , ilk kalkıstaki bir seferlik gelen sesi birbirine karıştırmamak lazım ,ilk kalkıştaki lokloklok esp asr olan bütün arabalarda var ve öyle çok rahatsız edici boyutta değil abartmayalım servisin bu sesi neyin yaptıgıyla ilgili hiçbir fikri yok ne yazıkkı ama herkesinki yapıyosa normal kabul etmek lazım yoksa aracınızla vedalaşmak zorunda kalabilirsiniz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,520
Kayıtlı Üye Sayımız
172,178
Kaydolan Son Üyemiz
sakaryalee5454

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR