Dacia Duster Muhabbet Köşesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ümiterkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2,268
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 475,898

Etiketler
Ynt: Dacia Duster Muhabbet Köşesi

selamlar,
daha önceden bahsettiğim kalorifer fanı sesi nedeniyle arabayı servise vermiştim dün. bugün aracımı teslim aldım, ayrıca küçük poşet içinde 2 yaprak verdiler bana, dediler ki aracınızı ağaç altında bırakmayın, yaprak filan girmiş fan motoruna..benim anlamadığım bu yaprak parçaları fan motoruna kadar nasıl girebiliyor? polen filtresi yok mu bizim araçlarda?? ya da polen filtresini by-pass edecek başka bir yol mu var ? bu arada fan motoruna ulaşılması için ön göğüslüğü söküyorlar haberiniz ola, ben çok kıl, tüy, titiz biri olarak seris görevlisine defalarca söylemem üzerine hazır göğüslük açılmışkın tüm ses çıkartabilecek parçaları, kabloları sabitlemelerini tembih ettim. ilk gözlemim olarak göğüslüğün montaj işçiliği çok güzel olmuş, ve eski ses gitmiş gibi ama dediğim gibi tam test edemedim..

Bargain of the year 2012 :smiley:
http://www.topgear.com/uk/car-news/top-gear-awards-bargain-of-the-year-2012-12-19

ümiterkan' Alıntı:
Yeni yıla nasıl girersek belki o şekilde çıkarız ümidiyle güzel bir karlı gezi yaptık. Rize Çamlıhemşin Elevit yaylasına ve Çat köyüne çıktık. Her yer kar ve buzdu. Elevit yaylasının ve Çat köyünün yolunu biz açtık, belediye duysun sesimizi burdan :smiley:

http://www.youtube.com/watch?v=4M4piAeS0eI

720p çözünürlükle izleyebilirsiniz ;)
Maşallah döktürmüşsünüz yine ;)

arbayı konuşturmuşsunuz nazar değmesin ;)

Ümit bey,videonuz kısa da olsa gayet güzel bir gezi olmuş.
Aracın performansını anlatma açısından da videonuz gayet başarılı.
Tekeriniz hep düz dönsün,sağlıcakla.

Dacianın 2013 yenilikleri:

DACIA
Dacia markası yılın bitmesine doğru satışa sunmuş olduğu yeni Sandero’nun ardından 2013 yılı için MPV sınıfında Lodgy ve hafif ticari aracı Dokker ile yılın ilk yarısında yollarımıza çıkartacak. Yılın ikinci yarısından itibaren ise SUV segmentinde tüm dengeleri alt üst eden Duster’ın makyajlı versiyonu ile sahne alacak.

http://www.arabam.com/haber/Otomobille-Yasam-2013un-tum-yenilikleri/Detay-296369

selamlar,
yeni konu kirlilliği olmasın diye buraya yazıyorum. direksiyonu aşırı sola ya da sağa çevirince direksiyondan çıt çıt diye sesler geliyor, hani sinyal kollarında sinyal kapanınca gelen bir ses var ya, ona benzer bir ses,
konu hakkında bilgisi fikri olan var mıdır?

Monti' Alıntı:
Benim duster varken bende de oluyodu. Herhangi bi sıkıntı olmadı.

sıkıntı olmaması güzel yine de o tık sesini duymak istemediğim için servise gidecem sanırım..bari 3 yıl bitmeden "garanti" den faydalanalım

macmaneman' Alıntı:
sıkıntı olmaması güzel yine de o tık sesini duymak istemediğim için servise gidecem sanırım..bari 3 yıl bitmeden "garanti" den faydalanalım

Normal bir ses değil zaten, servise gitseniz iyi olur.

macmaneman' Alıntı:
selamlar,
yeni konu kirlilliği olmasın diye buraya yazıyorum. direksiyonu aşırı sola ya da sağa çevirince direksiyondan çıt çıt diye sesler geliyor, hani sinyal kollarında sinyal kapanınca gelen bir ses var ya, ona benzer bir ses,
konu hakkında bilgisi fikri olan var mıdır?

Döner kontaktör sorunu geçen sene aynı sorun bende de olmuştu garantiden değiştirmişlerdi. Herhangi bir tehlike arz etmiyor ama ses sinir bozucuydu. :smiley:

mancar' Alıntı:
Döner kontaktör sorunu geçen sene aynı sorun bende de olmuştu garantiden değiştirmişlerdi. Herhangi bir tehlike arz etmiyor ama ses sinir bozucuydu. :smiley:

teşekkürler vermiş olduğunuz bilgiler için. bu sayede sorunun ne olduğunu öğrendim. forumun en önemli avantajı bu zaten.

Şehirde offroad buna diyorlar herhalde :smiley:

http://www.youtube.com/watch?v=e1y7ZgWelKM

http://www.youtube.com/watch?v=S1gIGMPPlHc

slmlar, zaman zaman silegeçlerin tutuk çalıştığını düşünüyorum. bu nedenle silegeçleri değiştirmeyi düşünüyorum. silegeç tavsiyelerinizi alabilir miyim. aradığım özellikler, çalışırken ses yapmasın ve tutuk tutuk çalışmasın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR