Dacia Duster Muhabbet Köşesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ümiterkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2,268
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 475,888
Ynt: Dacia Duster Muhabbet Köşesi

Daha önce pek düşünmemiştim; ama şunun faydalı olduğuna inanıyorum.

Diyelim ki ilk defa ve tuhaf bir mesaj okudunuz. Hemen çalakalem cevap yazmak yerine, mesajı yazan kişinin profilini inceleyince, hele "son mesajları göster"e tıklayınca, kişinin ilginç bir profili ortaya çıkıyor.

Sizlere de öneririm (şayet benim gibi geç akıl ettiyseniz; zaten yapıyorsanız sorun yok.)

Neler ortaya çıkıyor? Mesaj gönderen kişinin üslubu, seviyesi, zihniyeti, diyalog şekli vs. vs. Epeyce kişiyi inceledim bunu farkettikten sonra. Son mesajlarını incelemediğiniz bir kişi diyelim ki ilk defa mesajlarını okuduğunuzda adam gibi adam imajı bıraktı; son mesajlarını incelediğinzde, hepsinde aynı ciddiyet ve samimiyeti gözlemliyorsunuz.

Varsayalım ki kişi sokak çocukları arasından fırlamış gibi bir imaj bıraktı; yine son mesajlarını inceleyince, neredeyse bütün mesajlarında seviyesizlik, ciddiyetsizlik dikkati çekiyor.

Dolayısıyla ikinci tip mesaj sahipleriyle muhatap olmamak gerekir diye düşünüyorum.

Etiketler

Aslında kim olursa olsun burada yani muhabbet köşesinde istediğini yazsın bence sorun yok. Önemli olan o tarz yazılara cevap vermemek. Belli bir süre sonra Modaretörler müdahale ediyoralar zaten. Bir diğer önemli şey de forumda yazılanların kirlenmemesi, çok değerli bilgiler var. Faydalanmak isteyenler gereksiz yazışmalar arasında doğru bilgiyi bulamıyorlar. Şu da bir gerçek ki Türkiye'de Duster üzerine bu kadar değerli bilgilerin ve güzel paylaşımların olduğu başka bir site yok.

Neyse bu tartışmayı bırakalım da size bugün yaşadığım bir sıkıntıdan bahsedeyim. Bir arkadaşımız 2 önce Kangoo aracını 4x4 Duster almak için sattı. 1 hafta içerisinde Duster almak istiyor, bayiler ya uzakta yada istediği renk veya paket yok, Türkiye'deki birçok bayiyi aradık, çoğundan haber bekliyoruz yarın için. Arkadaşın istediği paket ESP ve Look Paketi Renk ise Gri veya Beyaz. Eğer bu şekilde bulamazsa birçok bayide olan en dolu paketlerden birini alacak. Duster almasının birinci sebebi bendeniz ;D diğer sebepleri ise K belgesi almak istememesi, her sene muayene yaptırmaktan bıkması ve kar yağdığında kendi aracıyla evine gidememesi hatta kar yüzünden eski aracıyla ufak bir kaza yapması, daha önce gezilerimize katılıp araçtan çok hoşlanması, kendi söylemine göre araç tam bir isviçre çakısı gibiymiş :D herşey olması gerektiği gibi ve de çok işlevsel. Arabayı alır almaz foruma gelecek zaten. Hayırlısı diyelim artık ;)

umiterkan' Alıntı:
Sedat Bey şu testi yapamadı gitti bari Çağrı Bey siz birşeyler yapın :D Biz yapınca, söyleyince malum objektif olmuyor ;D

Tamam Ümit Bey, ben kesin burada da yayınlarım.
Ayrıca o gezi; Duster'ı diğer 4x4'erle de karşılaştırabilmemiz için çok iyi bir fırsat.
Sonuçta parkur ve engeller aynı olacak her araç için...

Bu arada Bolu'da bugün en az 3 tane yeni Duster çarptı gözüme...
Adamlar ne yaptıysa, inanılmaz bir satış ivmesi yakaladılar şuan.
Sırf bunun için bile tebrik etmek gerekir bence, Duster'cıları...

İnternet OffRoytttçusu için daha güzel birşeyler düşünüyorum. Yakında tam olarak açıklamasını yapacam :D

Arkadaşlar ne yazık ki dünkü geziye, Duster alan arkadaşımız katılmadı.
Bu yüzden de diğer standart 4x4 araçlarla karşılaştırması hakkında hala bir bilgi ve görsel yok elimizde :(

Bu arada Duster'ın aks aralığı nedir acaba bilenimiz var mı?
Oldukça geniş duruyorda...

ict3055' Alıntı:
Arkadaşlar ne yazık ki dünkü geziye, Duster alan arkadaşımız katılmadı.
Bu yüzden de diğer standart 4x4 araçlarla karşılaştırması hakkında hala bir bilgi ve görsel yok elimizde :(

Biz de dün Kaçkar Vadisi gezisi yaptık. Bilenler bilir, dün Çamlıhemşin'e bağlı Pokut ve Sal yaylasına çıktık. Ama tam zirve yapamadık 1000mt'lere kadar ancak çıkabildik. 1 metreye yakın kar vardı orada. Ama Palovit Şelalesine ve Çat yaylasına çıkmayı başardık. Bol karlı ve heyecanlı bir gezi oldu. Resimlerini paylaşırım :smiley:

Ocak 2011 SUV satış rakamları ;)

Ocak2011

umiterkan' Alıntı:
Ocak 2011 SUV satış rakamları ;)

ict3055' Alıntı:
Bu arada Bolu'da bugün en az 3 tane yeni Duster çarptı gözüme...
Adamlar ne yaptıysa, inanılmaz bir satış ivmesi yakaladılar şuan.
Sırf bunun için bile tebrik etmek gerekir bence, Duster'cıları...

Bu cümlemde haklıymışım demekki :D

Gerçekten de iyi satıyor Duster...

Bu da bizim piknik gezimiz ;D
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=70509.0

Biraz geç de olsa başlığa kaydımızı yaptıralım bakalım :smiley: Umarım Duster'la ilgili açılan diğer başlıklarda yaşanan tatsızlıklar burada yaşanmaz.
Birşey merak ettim, ikinci ele düşen 4x4 Duster'larda durum nedir? Piyasa oluşmaya başladı mı?

CİNCİN' Alıntı:
Biraz geç de olsa başlığa kaydımızı yaptıralım bakalım :smiley: Umarım Duster'la ilgili açılan diğer başlıklarda yaşanan tatsızlıklar burada yaşanmaz.
Birşey merak ettim, ikinci ele düşen 4x4 Duster'larda durum nedir? Piyasa oluşmaya başladı mı?

yabancı bir haber sitesinde Duster'ı araştırırken okumuştum: Fransa'da karşılaşılan bir haberi aktarıyordu. Dünyada ilk defa "2. eli sıfırından daha fazla para eden araç" diye başlık atmışlardı. Habere göre talep o kadar fazlaymış ki; sıra beklemek istemeyenler, yeni satın alınmış ve kullanılmamış (ya da bir kaç kilometre kullanılmış) Duster'a 1000 ila 2000 EUR daha fazla ücret ödeyip satın alıyorlarmış.

Şu an için anlık 2. el dışında satışta bekleyen Duster 2.el pek yok gibi. Hala bayiler sıfırına sıra veriyorlar. 1 yıldır durum bu. Beklentilerin üzerinde satış elde etti. Ekim ayında hatırlıyorum; 48000 TL'lik en üst donanımlı Duster 50000 TL'den satışa sunulmuştu. ;) Malum sıra yüzünden herhalde ;D

Açıkçası ben 48000 TL civarı + ekstralarla almıştım :smiley: "Full"ün "full"ü gibi :smiley:

Kim bilir belki o yüzden memnunum. :smiley:

Araba kara borsaya düştü ;) bugün ve dün aramadığımız bayi kalmadı. Artık sadece look paketli 4x4 olanını almaya karar verdi arkadaş. Yarın bir aksilik olmassa iş tamam. Çoğu bayi 2 ay sonraya gün veriyor. Ellerindekiler ya full olan ya da sadece look paketli :smiley: Gerçi full olan bayi sayısı az en çok da look paketli getirmişler. Haberiniz olsun çevrenizde ESP paketli ve look paketli varsa talibiz :D

"Koşun vatandaş koşun.." demeye gerek yok; vatandaş koşuyor demek ki? ;D

Sevgili katılımcılar, misafirler, gezenbilirciler,

4x4 iyi bir şeydir. İster çakma olsun ister kakma.

Bugün bu havalide akşama kadar kar yağdı, şimdi de yağıyor.

Akşam gelirken, diğer otolar titizlenir, ha kaydık ha kayacağız dercesine giderken, zatım 4x4'ü devreye almış ve normal bir hızda, kayma kaygısı yaşamadan gelmiştir vesselam.

Sevgili halkımız kocaman tekerleki ve 4x4lü araba alsın. Duster'dan daha az maliyetli araba alabilirse (ki belki gelecek günlerde çıkar, şimdilik yok) onu alsın, önemli değil, ama çarpısı mutlaka olsun.
Önerimiz budur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR