Dacia Duster Muhabbet Köşesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ümiterkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2,268
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 475,888
Ynt: Dacia Duster Muhabbet Köşesi

Offroad aracı diyemiyoruz artık malum Grin

Bunlara suv (sport utility vehicle) diyoruz. Gezenbilir camiası hardcore offroad'çı olduğu için bu araçların da "bir miktar" arazi kabiliyeti olduğunu yeni yeni keşfediyorlar.
Dolayısı ile çamura girdim çıktım tekerlek üzerinde çamurdan bir tekerlek daha oldu ama batmadı derseniz şaşıranlar çıkabilir.

Etiketler

olasiliksiz' Alıntı:
Bunlara suv (sport utility vehicle) diyoruz. Gezenbilir camiası hardcore offroad'çı olduğu için bu araçların da "bir miktar" arazi kabiliyeti olduğunu yeni yeni keşfediyorlar.
Dolayısı ile çamura girdim çıktım tekerlek üzerinde çamurdan bir tekerlek daha oldu ama batmadı derseniz şaşıranlar çıkabilir.

Aslında off road etkinliklerini sınıflandırmak lazım.
a) hard... sert/ağır
b) middle...orta
c) soft/light.... hafif

olguncandan' Alıntı:
Aslında off road etkinliklerini sınıflandırmak lazım.
a) hard... sert/ağır
b) middle...orta
c) soft/light.... hafif

Zaten sınıflandırılmış durumda aynı sizin yazdığınız gibi...
Yalnız bir şık daha var.
d) internet offroytçusu :D

Bu arada size bir bilgi vereyim.
BolOff olarak bu hafta yapacağımız off road gezisinde Dacia Duster'da olacak.
Birçok marka standart araç zaten bizimle beraber gezilere geliyordu.
Ancak ilk defa Duster'da ekiple beraber gezecek.
Ben de video ve resimleri sizlerle paylaşır, görüşlerimide eklerim...

ict3055' Alıntı:
Zaten sınıflandırılmış durumda aynı sizin yazdığınız gibi...
Yalnız bir şık daha var.
d) internet offroytçusu :D

Valla ben bilmiyordum.

O zaman aslında araç türü-offroad konusunu tartışmaya gerek bile yok. Hangi araç hanggi sınıfa girer, belli. Kalkıp da kimse Duster=hard offroad demez. Olsa olsa Duster=middle offroad der. Tartışma da, middle mıydı yoksa soft/ligt mıydı'dan çıkabilir. Onun da çözümü basit olur.

Yalnız şu internet offroadcısı ayrı bir sınıfta ele alınmalı. Çünkğ ona denk düşecek bir araç yok... ;D

Aslında bu sınıflandırmaları yapanlar yapmış buradan okuyabilirsiniz:

http://en.wikipedia.org/wiki/Off_roading

Ben kısaca başlıkları tercüme edeyim

a) Çöl (Dune bashing)
b) Çamur (Mudding (or mud bogging))
c) Kayalık tırmanma (Rock crawling)
d) Kaya yarışı (Rock racing)
e) Doğa gezintisi (Greenlaning)
f) Profesyonel yarışlara katılan (Formula off-road)

Bahsi geçen araç kategorisi (SUV), (e) grubu içindir. Buna fazla abartmadan (b) de dahildir. Çölde ne kadar işe yarar bilemiyorum, çamurda işe yarayabilen bir alet muhtemelen bir miktar kum üzerinde de işe yarayabilir ama deneme fırsatım olmadı. Diğerlerini denerseniz sanayiden çıkamaz, ustalarla ahpap olursunuz.

Wiki'ye mail atıyorum...

G) Internet Off Road

Derhal ekleyin diye :D

Wiki'ye mail atıyorum...

G) Internet Off Road

Derhal ekleyin diye Cheesy

Kendiniz ekleyebilirsiniz wiki'yi herkes düzenleyebiliyor. Uygun görülürse eklediğiniz eklendiği gibi kalır. Uygun görülmezse birileri siler.

Kendin değiştirmelisin Cağrı Bey. Türkçe dilinde (şayet yoksa)
Gerçi varsa da yazabiliyorsun. Ben birkaç madde yazmıştım. Galiba Türkçe idi, onu değiştirmiştim.
Hatta biraz daha değiştirebilirsin. Mesela derin çamur/çamurlu yollar
Kayalık/taşlı yol gibi.

Dolayısıyla güzel bir internet offroadçısı tanımı yapabilirsin. ;D

Hahaha
yok çeviririm de.
İlk olarak İnternet Offffroydçusunun tam olarak tanımını yapmam lazım :smiley:

Hayır hayır, çevirmek zorunda değilsin; ondan da esinlenerek yeni bir sınıflama yapabilirsin.

Mesela ne olabilir:
a)İnternette dosdoğru ve usulünce, amaçlı gezinti yapmayıp sapık-supuk yerlerde ve başıboş dolaşanlar
b)Aracı olmayan yahut olsa bile offroad yapmayan, ama profesyonel offroad sitelerinin forumlarında sağa sola sataşan, ahkam kesen, akıl öğreten; böylece samimi offroadcılara ve ustalara saygısızlık eden insan tipi.

gibi....

internet offroadçusu=internette herkese çamur atmaktan üstü başı çamur içinde olan ;D

ict3055' Alıntı:
Bu arada size bir bilgi vereyim.
BolOff olarak bu hafta yapacağımız off road gezisinde Dacia Duster'da olacak.
Birçok marka standart araç zaten bizimle beraber gezilere geliyordu.
Ancak ilk defa Duster'da ekiple beraber gezecek.
Ben de video ve resimleri sizlerle paylaşır, görüşlerimide eklerim...

Sedat Bey şu testi yapamadı gitti bari Çağrı Bey siz birşeyler yapın :D Biz yapınca, söyleyince malum objektif olmuyor ;D

Bu arada bu siteyi Wikipedia'ya ekledim, dünya duysun bizi artık :D
http://en.wikipedia.org/wiki/Dacia_Duster#External_links

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR