Dacia Duster Muhabbet Köşesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ümiterkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2,268
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 465,178
Ynt: Dacia Duster Muhabbet Köşesi

fbmy' Alıntı:
Online duster ve anti duster çetesi şeklinde oynamak lazım ;D

Adını da Duster Savaşları koyarız ;D Forumda bir arkadaş söylemişti bu ifadeyi ama kim olduğunu unuttum. İsim güzel ama ;D

Etiketler

olguncandan' Alıntı:
Duster'ın hali keyfi yerinde. Mazotu koydun mu karnı tok sırtı pek gidiyor.

Ama bu mekanı yeni keşfeden biri "yav siz bişey bilmiyorsunuz, arazi öyle olmaz böyle olur, kit, teknik alçaltma, yükseltme" demeye başlarsa, dustercıların kafası bozuluyor. ;D

Bu arada, bu fakir-i pür taksirin tutumu ile ilgili bir ince noktayı özellikle vurgulamam gerek: Asla ve hiçbir zaman Duster denilen ve hasbelkader şu anda bindiğim otoyu cansiperane savunmak, mthetmek, eleştirenlere savaş açmak şeklinde tutumumum olmamıştır.

Sadece, buradaki ahaliyi ve onların gündemini yok sayıp da akıl vermeye kalkan tavırlara itiraz etmişimdir.

Yani oto eleştirilerine değil, kişilerin çokbilmiş tutumlarına.

Şu yanlış anlaşılmasın: Hiç katılmadığım ama izlediğim teknik tartışmalara, açıklamalara değildir sözüm. (Mesela Duster nasıl yükseltilir başlığı...) Bilen arkadaşların bilgilerinden faydalanırız. İlginç görüşlerini okuruz. Çünkü bilgi saygı duyulması gereken bir şeydir.

Akşama selimsarper'i burada ağırlarız artık.

ümiterkan, epeyce terapi yaptım seliimsarper'e, sakinleşti. Kavga filan etmeyin, terapi boşa çıkmasın. ;D

Duygularıma tercüman olmuşsunuz Olgun Bey :smiley: Aslında bi tane de Duster Manifestosu yazmak lazım ve onu ana başlık yapmak lazım. Yani Duster şu değildir, veya şu değildir, şöyle anlamayın tarzında değillerden oluşan, kısa ve öz cümlelerden oluşan manifestolar. Foruma giren önyargılı insanları oraya yönlendirip biz zaten şöyle şöyle olmadığını manifestoda belirttik diyerek bilgi vermek amaçlı.

Ayrıca yukarıda bahsetmiş olduğunuz Neden Duster başlığını düzenlemek için 70 sayfayı nasıl okuyacaz yav ;D

Arkadaşlar yeni bir konu açmaya çalıştım ama galiba beceremedim o nedenle buraya yazıyorum kusura bakmayın.
Değerli Arkadaşlar. Hepinize İyi Günler diliyorum. Öncelikle böyle güzel bir paylaşım ortamı oluşturduğunuz için hepinize teşekkürler. Yaklaşık 1 hafta önce siteyi keşfettim ve bu süreçte Dacıa bölümüne ve suzukiden de ilgilendiğim kısımları okudum. Fakat kafam netleşmedi. Onun için üye olup siz değerli büyüklere sormak istedim.
Max. 50 bin bütçem var. Bu parayla hem şahir içi şehir dışı rahat binebileceğim hem de arazide batmadan gezebileceğim bir araç bakıyorum. Dizel olsun fazla yakmasın, konforlu ve sağlam olsun, içi geniş olsun istiyorum. Böyle olunca alternatifler arasında Duster ve XL-7 kalıyor. Malum xl 7 nin sıfırı yok 2006-2007 modelleri 35 bin civarı. Duster 45 civarı sanırım.
Çok ekstrem off road yapmayacağım ama şehir SuV 'u da olmamalı sağlam çamurlardan geçebilmeli. Dağda batıp kalmamalı.
Yakıt tüketimi
sağlamlık
performans
arazi kabiliyeti
asvalt konforu vs. yönlerden hangisini tavsiye edersiniz.
Sıfır Duster mi 2006-2007 XL 7 mi?
şimdiden teşekkürler.

osteochondritisdissecans' Alıntı:
Arkadaşlar yeni bir konu açmaya çalıştım ama galiba beceremedim o nedenle buraya yazıyorum kusura bakmayın.
Değerli Arkadaşlar. Hepinize İyi Günler diliyorum. Öncelikle böyle güzel bir paylaşım ortamı oluşturduğunuz için hepinize teşekkürler. Yaklaşık 1 hafta önce siteyi keşfettim ve bu süreçte Dacıa bölümüne ve suzukiden de ilgilendiğim kısımları okudum. Fakat kafam netleşmedi. Onun için üye olup siz değerli büyüklere sormak istedim.
Max. 50 bin bütçem var. Bu parayla hem şahir içi şehir dışı rahat binebileceğim hem de arazide batmadan gezebileceğim bir araç bakıyorum. Dizel olsun fazla yakmasın, konforlu ve sağlam olsun, içi geniş olsun istiyorum. Böyle olunca alternatifler arasında Duster ve XL-7 kalıyor. Malum xl 7 nin sıfırı yok 2006-2007 modelleri 35 bin civarı. Duster 45 civarı sanırım.
Çok ekstrem off road yapmayacağım ama şehir SuV 'u da olmamalı sağlam çamurlardan geçebilmeli. Dağda batıp kalmamalı.
Yakıt tüketimi
sağlamlık
performans
arazi kabiliyeti
asvalt konforu vs. yönlerden hangisini tavsiye edersiniz.
şimdiden teşekkürler.

Yakıt tüketimi ........................................... Tabiki duster
sağlamlık ........................................... Xl-7 nin sıfırı olmadığı için bulacağınız aracın temizliği önemli .Tartışılır.
performans ........................................... Tabiki Suziki (Asfalt Performansları aynı olsada Suzi low ile arazi ve genel toplamda öne çıkar)
arazi kabiliyeti .......................................... Tabiki Suziki
asvalt konforu vs. yönlerden hangisini tavsiye edersiniz. ........... Kullanıcılar yorumlasın.

İşletim maliyeti sizi yormayacaksa (yakıt,pul vs.) bence XL-7 .

Bu arada nickiniz çok iyi latince mi ?

Tahmin ettiğim gibi latinceymiş merak edenlere ;

osteokondiritis dissekans İng. osteochondritis dissecans
Kemik uçlarında kan akımının yetersizliği veya kalsiyum eksikliği nedeniyle eklem kıkırdağı parçasının ayrılması veya kırılmasıyla sonuçlanan kemik kıkırdak yangısı. Köpek ve domuzlarda diz ve dirsek ekleminde görülür.

benden önce davranmışsınız. Evet latince ama köpek ve domuz olayını ilk duydum. Bizzat benim başımdan geçen bir hastalıktı. cevaplar için teşekkürler. benim gönlüm Daciadan yanaydı ne bileyim almak için biraz da destek ararken cevaplar biraz hayalkırıklığı oldu.

osteochondritisdissecans' Alıntı:
benden önce davranmışsınız. Evet latince ama köpek ve domuz olayını ilk duydum. Bizzat benim başımdan geçen bir hastalıktı. cevaplar için teşekkürler. benim gönlüm Daciadan yanaydı ne bileyim almak için biraz da destek ararken cevaplar biraz hayalkırıklığı oldu.

Sayın osteo (en iyisi kısaltmak, kusura bakma)

Size al al al diye tezahürat yapmamız yanlış olur. (Gerçi selimsarper olsa Suzuki için "kayıtsız şartsız al" derdi. O fanatik caponcu)
Ama birçok faktör var araba seçiminde.

Bizim için doğru olan, sadece bilgilenme talebinizin gereğini karınca kararınca yerine getirmek olabilir.

hayırlı olsun muhabbet sayfası merakla takip edeceğim bende ;D

araçla beklentisini birleştirebilmiş arkadaşlara ne mutlu ama umarım fanatikleşen muhabbetler bu sayfaya taşınmaz burası temiz kalır

fiyat ve kabiliyet karşılaştırıldığında benimde araca bir itirazım yada antipatim söz konusu değil

ama olmıycak iddaalara cevapverebilecek bir araç olmadığıda kesin ;D

herkesi sevgi ve saygıyla selamlıyorum ve yaşanılan tecrübeleri merakla bekliyorum ;D

teşekkürler olfun ve mesud beyler. şükür iyileştim. Olgunbey tab ki al al demenizi beklemiyorum hani bir söz var insan iyi olursa kendinden kötü olursa başkasından bilirmiş bu anlamda benim de beklediğim tabi ki sizler bizzat kullandığınız için kendi izlenimleriniz bir de belki çevrenzde diğer markayı kullanan da varsa belki bir kıyas olur

Yavuz Bey,

Şöyle bir manzara hayal edelim. Kilometrelerce kasisli, bozuk yollarda gidiyor, arasıra dara düşüp arabayı hayli zorluyorsunuz. Böyle bir güzergahta Duster elbette daha çabuk yıpranacak, biryerleri belki de kırılacak. Ama şaseli ve dif.kilitli araç bu yoldaki darbe ve sair etkilerden çok fazla etkilenmeyecektir.

Muhabbet Köşesini açmakla ne iyi etmişsiniz...
Umarım burada fanatikleşmeler ve kötü olaylar yaşanmazda hep beraber güle eğlene sohbet ederiz.
Ben de takipteyim...

Buda konuya hediyem olsun.
Ducia Duster boyama oyunu... ;D
Link: http://games144.com/game/16122-dacia-duster-oyunu.html

Benim çalışmam da bu ;D ;D
Duster

Herkese selam

selimsarper yok mu selimsarper.

(adını andık ya, iyi adam lafının üstüne hemen gelir ;D Yoksa yanlış mı söyledim)

Ümiterkan, kafaları karıştıran bir sorun var şu "askıda kalma" meselesi.

Çoğu arkadaşımız normal bir diferansiyelin çalışma prensibini biliyor. Bu yüzden askıda kalınca araba niye ilerleyemiyor, bunu anlıyor. Fakat herkes aynı bilgiye sahip olmadığı için, bunu hiç bilmeyen arkadaşlar olayı anlayamıyor. Bu sanki Duster'a has bişeymiş gibi anlaşılıyor.

Bir başlık açsan da, "askıda kalmak nedir" filan diye, bunu ayrıntılı olarak açıklasan.

Ben açıklamaya kalksam, teknik terimleri yanlış kullanırım bakarsın, sen açsan daha iyi olur. Şöyle de bir not düşere: Bu konu, hiç dif. bilgisi olmayanlaradır... diye.

Sevgili Gezenbilir Dostları,

Araçlar-Duster bölümünde asıl amaç araçlar olsa da, muhabbet köşesi açmak iyi olmuş.

Ancak, şu atışmaları bıraksakda muhabbet etsek, birbirimize gezdiğimiz gördüğümüz yerleri anlatıp, görmeyenlerinde gidebilmesini sağlasak ve hatta yakın

yerlerde oturanlar birlikte gitsek daha iyi olmaz mı?

Allah korusun bir savaş çıksa, seferberlik ilan edilse, eminim önden Off-Road'çular, arkadan çakma Off-Road'cular olmak üzere hep beraber gideriz.

Ama hiç araçlarınız yarıştırmayın, hiç birimizin gidemediği yerlere, giremediği çamurlara, çıkamadığı kayalar treaking'ciler gider :smiley:

Eminim hepimiz birbirimiz çok severiz.

Sevgiyle ve dostça kalın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,516
Kayıtlı Üye Sayımız
172,175
Kaydolan Son Üyemiz
disciyolda

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR