Dacia Duster Muhabbet Köşesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ümiterkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2,268
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 475,898

Etiketler
Ynt: Dacia Duster Muhabbet Köşesi

Selçuk ben ismini yazdım öbür tarafa
umarrım sıkıntı yoktur
ben mustafa sekan ve sen
yazdım hepimizi ;D
galiba kaptanı da ekleyeceğiz

bu forumu 1 yıldır takip ediyorum. Niyetim ekonomik ve ihtiyaçlarıma cevap verecek bir 4x4 almak olduğundan Duster bu alandaki en güçlü adaydı. Yeni duster ise beni çok heyecanlandırmıştı. Ben de satış tarihini beklemeye başladım. Ta ki bu haftaya kadar. Bu hafta galeriye gidip aracın satış tarihi ve fiyatı için bilgi almak istedim. Müşteri temsilcisi geliş tarihi ile ilgili net bir tarih bilgilerinin olmadığını söyledi. Yeni duster'ın fiyat konusuna gelince; net bir rakam telaffuz etmemekle birlikte eskisinin üzerine bir 4 bin TL ekleme ile geleceğini söyledi. Kafamdaki donanımları ile şu anki fiyatı 56 bin TL olan duster olacak 60 bin TL. Bu da bendeki fiyat/fayda analizimi negatif olarak etkiledi. Bu arada galeride daha önce araştırdığım fakat fiyat konusunda pahalı bulduğum subaru xv de vardı. Hem de ona çok yakıştığını düşündüğüm çöl haki renginde. Fiyatını sordum. (liste fiyatını biliyordum halbuki). Bana liste fiyatının oldukça altında bir rakam söyleyince fiyat/fayda analizimde 1. sıraya oturdu. Çünkü, duster ile aralarında ciddi anlamda bir fark kalmamıştı. Daha önce bir mazda 3 sahibiydim ve o aracımı 7 sene kullanıp 144 bin km de sattım. Sattığım zaman mazda aracım ilk günkü gibi güçlü ve canlı idi. Cam açma motoru dışında 1 kez olsun bakım harici servise bile girmemiştim. Almanın adı Japonun tadı :smiley:) Sonuç itibarıyla duster'ı çok sevmiş de olsam çöl haki subaru xv (elegance) aracımı almış bulunmaktayım. Araç henüz teslim edilmedi. Deneme sürüşü bile yapmadan aldık bakalım. Dileyen olursa bir süre kullandıktan sonra araç hakkındaki görüşlerimi paylaşa bilirim. duster forumunu tabii ki izlemeye devam edeceğim. Subaru-Duster kapışması yapanlara inat :smiley:)

youngsun' Alıntı:
Araciniz hayirli olsun.
Makyajli Duster Pazartesi gunu tanitilacak ve ön siparisle Aralik ayinda sahiplerine teslim edilecekmis.

Teşekkürler, bekleyemedik işte :smiley:

Fiyat 60 dan az olmayacak biraz üstü olma ihtimalide var, teslimler şubattan önce olmaz diyorum ben belki tanıtım araçlarını satarlarsa satarlar

eseber' Alıntı:
bu forumu 1 yıldır takip ediyorum. Niyetim ekonomik ve ihtiyaçlarıma cevap verecek bir 4x4 almak olduğundan Duster bu alandaki en güçlü adaydı. Yeni duster ise beni çok heyecanlandırmıştı. Ben de satış tarihini beklemeye başladım. Ta ki bu haftaya kadar. Bu hafta galeriye gidip aracın satış tarihi ve fiyatı için bilgi almak istedim. Müşteri temsilcisi geliş tarihi ile ilgili net bir tarih bilgilerinin olmadığını söyledi. Yeni duster'ın fiyat konusuna gelince; net bir rakam telaffuz etmemekle birlikte eskisinin üzerine bir 4 bin TL ekleme ile geleceğini söyledi. Kafamdaki donanımları ile şu anki fiyatı 56 bin TL olan duster olacak 60 bin TL. Bu da bendeki fiyat/fayda analizimi negatif olarak etkiledi. Bu arada galeride daha önce araştırdığım fakat fiyat konusunda pahalı bulduğum subaru xv de vardı. Hem de ona çok yakıştığını düşündüğüm çöl haki renginde. Fiyatını sordum. (liste fiyatını biliyordum halbuki). Bana liste fiyatının oldukça altında bir rakam söyleyince fiyat/fayda analizimde 1. sıraya oturdu. Çünkü, duster ile aralarında ciddi anlamda bir fark kalmamıştı. Daha önce bir mazda 3 sahibiydim ve o aracımı 7 sene kullanıp 144 bin km de sattım. Sattığım zaman mazda aracım ilk günkü gibi güçlü ve canlı idi. Cam açma motoru dışında 1 kez olsun bakım harici servise bile girmemiştim. Almanın adı Japonun tadı :smiley:) Sonuç itibarıyla duster'ı çok sevmiş de olsam çöl haki subaru xv (elegance) aracımı almış bulunmaktayım. Araç henüz teslim edilmedi. Deneme sürüşü bile yapmadan aldık bakalım. Dileyen olursa bir süre kullandıktan sonra araç hakkındaki görüşlerimi paylaşa bilirim. duster forumunu tabii ki izlemeye devam edeceğim. Subaru-Duster kapışması yapanlara inat :smiley:)
Hayırlı uğurlu olsun yeni aracınız. Düz mü otomatik mi? Sakıncası yoksa kaça aldınız?

Subaru XV 1.6 M/T 4X4 Elegance..77.900 TL
aldığınz model buysa, ıyı fiyata almışınız... hayırlı olsun...
sürekli 4 çeker olması yakıt yönünden bıraz dezavantaj olabilir...

bilalr' Alıntı:
Subaru XV 1.6 M/T 4X4 Elegance..77.900 TL
aldığınz model buysa, ıyı fiyata almışınız... hayırlı olsun...
sürekli 4 çeker olması yakıt yönünden bıraz dezavantaj olabilir...

Hayır model şu ---> Subaru XV 1.6 CVT (A/T) 4x4 Elegance. Liste fiyatı 70.949 TL

eseber' Alıntı:
Hayır model şu ---> Subaru XV 1.6 CVT (A/T) 4x4 Elegance. Liste fiyatı 70.949 TL

60 bine DUSTER alacağına 70 bine Subaru almak doğru bir tercih ...ikisi arasında dağlar kadar fark var...kıyaslanamaz bile...

Hayırlı olsun.Kazasız belasız kullanın...Ben sadece iş için kulandığımdan ...ekonomiyi ön plana çıkarıyorum ve tercihim DUSTER ve Stepway ...

Öztürk FX' Alıntı:
60 bine DUSTER alacağına 70 bine Subaru almak doğru bir tercih ...ikisi arasında dağlar kadar fark var...kıyaslanamaz bile...

Doğrudur, katılırım. Ama ekonomi, yakıt kaygısı yoksa...

Duster az mı yakıyor çok mu, ayrı. Beklentiye bağlı... Ama dağa taşa vurduğunda, düşük vitesle uzun süre gittiğinde, benzinliden daha az yakacağı kesin.

Şayet ekonomi önemli olmasaydı, çok seçenek vardı Duster fiyatlarında.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR