Dacia Duster - 1.5 dci 110 Hp ( Yakıt Tüketimi)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan KAR KAPLANI Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 712
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 409,782

Etiketler
Ynt: Dacia Duster - 1.5 dci 110 Hp ( Yakıt Tüketimi)

konu başlığına uygun msj oluyo, nıye bitsın yanı... nıye sorun oluyo... başlık belli... sayfa pasif mi olsun... böleleri yuzunden mıllet sayfalara gıresı gelmiyo, ilgili moderatörler görsün.... ??? :-X
4x4 ve 4x2 de, yapılan km bağlı, yakıt tuketım değişimleri verılıyor... bazen tam bilgi olmasada... (bazen, araç özellikleri, top.km, vb verilmiyor tuketım belirtırken) ... ;)
yazan yazsın efendice ve sayfaya uygun oldukdan sonra, kime ne yani... 8)

mrb arkadaşlar yaklaşık bir yıldır takip ediyorum bu aracı (duster4wd) yakıt konusunda gerek bu sitede gerek farklı kullanıcılardan duyduklarım ve gördülerim beni zaman zaman araç hakkında olumsuz düşünmeme neden oldu ama ben bu aracı beğeniyordum nihayetinde 5 aralık 2012de gittim sıfırını aldım inanın test sürüşü bile yapmadan, tabi hemen depo fullendi yakıt ölçümü yapmak istedim çünkü çok merak ediyordum herkes çok alakasız değerler söylüyordu diye neyse fazla bir km yapmadım sadece şunu söyleyim auto modda 5.7lt gördüm 6. vites 100km hızla 80 km kadar dewam ettim sonra köy yoluna girdim ki gerçekten çok rampalı yollar ordada 6.8- 7.3lt arası değişip durdu buda beni fazlasıyla memnun etti (bir öceki aracım 11lt yakıyordu) yakıt konusunda pişmanlık duyacağimı sanmıyorum artık herkese kazasız belasız günler diliyorum

Sayın OFLEE öncelikle aracınız hayırlı uğurlu olsun iyi bir seçim yapmışsınız. Kazasız belasız güzel günlerde kullanmanız dileğiyle mahsuru yoksa aracı ne kadara aldığınızı söyler misiniz?

çok teşekkür ederim, 49 250 tl 4wd 110 hb boşu, birkaç ekstralarla( esp+asr, güvenlik paketi,deri direksiyon ve vites topuzu,camurluklar, çamurluk üstü giydirme 4 kapı dahil, park sensörü, 4 cam rüzgarlık bunlarla birlikte 52 000tl buldu

Sanıyorum biraz pahalı almışsınız.Liste fiyatından bile fazla hatta.Hiç pazarlık yapmadan almışsınızdır.Yada Dacia alanları salak sanan bayiler yüzünden liste fiyatından vermişler.

çok pahallı aldığımı sanmıyorum yazmış olduğum özelliklerin liste fiyatı üzerinden baya bir indirim yaptım ama benim aldığım fiyattan çok daha ucuza alanlar vardır muhakkak.

Beyler, İstanbul'da oturmuyorsanız "şehiriçi tüketim" diye yazmayın, ya da biz "ultra şehiriçi tüketim" falan yazalım.
Cuma günü Zincirlikuyu'dan Haznedar'a tam 2 saatte geldim 19 km'yi.
İstanbul dışında başka bir yerde yapamazsınız bu sürede.
Çocuğu kreşe bıraktığım için mahalle içlerinde de bayağı vaktim geçiyor.
Bu sebepten bu aralar tüketimim 8.5 lt civarı.

Biz istanbul'luların sinirleri pek alınmış değildir. Hep acelemiz vardır, öyle sakin sakin gidemeyiz.
Gitmek istesek bile arkadan, sağdan, soldan sıkıştırırlar, yine gidemeyiz.
Yani normal koşullarda 7.5'in altına pek inmiyor.
Şehir dışına çıkınca da benim gördüğüm en düşük rakam 6.9'du galiba, o da 90-120 arası.

"Ben 80-90'la gidiyorum" diyen arkadaşları tebrik ediyorum, gerçekten!
İnsanın bir yere ulaşma telaşesi olmaması ne kadar güzel bir duygu.
Düşünsenize İstanbul'dan Sivas'a 80-90'la gidiyoruz. Arada molalar falan, iki günde varırız! Harika! :smiley:

Yıllar önce balayımda pederin Sephia ile öyle gitmiştim meraktan, hep 90'la. Süper ekonomik olmuştu. Ama kanser tedavi masrafları daha pahalıya patlıyor! :p

80-90'la gidersem kaça düşer bilmiyorum, o yüzden.

Ha polemik yapacaksak eğer, ben geçen gün mazot aldım, direkt yokuş aşağı eve kadar geldim. Yol bilgisayarında 1500 km gider yazıyordu. Gerekirse bir dahaki sefere fotoğrafını da çeker eklerim! :D

Saygılar Sevgiler

2012 Duster 4x4 110 bg. 16.300 km

engin3d' Alıntı:
Beyler, İstanbul'da oturmuyorsanız "şehiriçi tüketim" diye yazmayın, ya da biz "ultra şehiriçi tüketim" falan yazalım.

Biz istanbul'luların sinirleri pek alınmış değildir. Hep acelemiz vardır, öyle sakin sakin gidemeyiz.
Şehir dışına çıkınca da benim gördüğüm en düşük rakam 6.9'du galiba, o da 90-120 arası.

Düşünsenize İstanbul'dan Sivas'a 80-90'la gidiyoruz. Arada molalar falan, iki günde varırız! Harika! :smiley:

Yıllar önce balayımda pederin Sephia ile öyle gitmiştim meraktan, hep 90'la. Süper ekonomik olmuştu. Ama kanser tedavi masrafları daha pahalıya patlıyor! :p

Ha polemik yapacaksak eğer, ben geçen gün mazot aldım, direkt yokuş aşağı eve kadar geldim. Yol bilgisayarında 1500 km gider yazıyordu. Gerekirse bir dahaki sefere fotoğrafını da çeker eklerim! :D

Saygılar Sevgiler

Engin bey bu ULTURA ŞEHİR İÇİ kulanımı çok haklısınız .Fabrika verisi 6.5 olan 1.3 m.jet motor istanbula yağan geçen haftaki karda 3 günlük ortolama 9.5 /100 km oldu.bence fabrikalar kitapçıklara yakıt tüketimlerini yazarken istanbul şehir içi kullanımı diye 1 madde daha eklemeliler.. ??? ??? ???

Merhabalar,

İlk depo bitti, ortalama 110-120 ile kullandım aracı. yaklaşık 750 km yol gittim. Depo 200 tl ye dolmuştu.
Araç 4*2, 110 bg.
selamlar,

Kemal

AdamGibi' Alıntı:
Aracım 4x4 110 hp

şehirlerarası 1100 km yol yaptım hep 7.2 ortalama gösteriyor :(( canım çok sıkılıyor. güya 5,5 litre olacaktır

:smiley: 5,5 LT. görmeniz imkansız. Ama unutmayın bu kategoride en az yakan yine de duster dır.

Aracım 1.5 90 Hp 4*2 . 12000 km de..aldığımdan beri düzenli ölçüyorum,yakıtı hep shellden alırım pompa atınca bıraktırırım.son ölçüm: 207,5 tl 818 km...lt fiyatı 4,31

engin3d' Alıntı:

Saygılar Sevgiler

amacım polemik değil ama yinede İstanbulda 3-4-5. vitesi kullandığın yer çok öyle yerler varki rampa bayır 3. vitesi çok az kullanabiliyorsun asıl şehir içi tabiri öyle yerlerdeki arkadaşlar için geçerli.

Ben arac hareket eder etmez 2. vites, bu biteste hız alir almaz 3, 40 km hizdan sonra 4, 60 km hizdan sonra 5. vitese atiyorum. Bu sekilde istanbulda 5.1-5.5 ortalamayla geziyorum.
Aracim yazilimli oldugu icin dusuk devirde cekis sorunu yasamiyorum. Zaten chip tuningteki ekonominin mantigi burdan kaynaklaniyor.

youngsun' Alıntı:
Ben arac hareket eder etmez 2. vites, bu biteste hız alir almaz 3, 40 km hizdan sonra 4, 60 km hizdan sonra 5. vitese atiyorum. Bu sekilde istanbulda 5.1-5.5 ortalamayla geziyorum.
Aracim yazilimli oldugu icin dusuk devirde cekis sorunu yasamiyorum. Zaten chip tuningteki ekonominin mantigi burdan kaynaklaniyor.

Evet Güray Hocama katılıyorum. Ben de Diyarbakır da şehir içiinde 4,5 lt leri rahatlıkla görebiliyorum. Bunun için motorun zorlanmayacağı en yüksek vites ve en düşük devir kombinasyonu. Trafiği uzağı görerek kullanma,en kısa sürede en yüksek vitese geçme gibi durumları oluşturursanız elde edeceğiniz veriler sizi çok şaşırtacaktır.

Bir de DCİ motorların 8 valfli olması da düşük devirde yüksek tork alınabilmesi gibi bir sonuç veriyor ki büyük avantaj..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR