Dacia Duster - 1.5 dci 110 Hp ( Yakıt Tüketimi)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan KAR KAPLANI Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 712
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 415,387
Ynt: Dacia Duster - 1.5 dci 110 Hp ( Yakıt Tüketimi)

Ben uzun zamandır aracı yüksek hızlarda ve çok haşin kullanıyorum ;D yakıt tüketimi hayliyle fena yukarı cıkıyor 8.5 gibi bir tüketimi oldu şu son zamanlarda.

Etiketler

serkanefe,
aydında oturuyorsan bir ara toplanalım da bir gezi ayarlayalım ya aydın dağlarına çıkalım ya da buradaki honaz dağına filan, ben şu an google earth de bir honaz parkuru ayarladım bilem...

macmaneman' Alıntı:
serkanefe,
aydında oturuyorsan bir ara toplanalım da bir gezi ayarlayalım ya aydın dağlarına çıkalım ya da buradaki honaz dağına filan, ben şu an google earth de bir honaz parkuru ayarladım bilem...

Merhabalar hemşerim :smiley:

Ben İstanbulda oturuyorum, Bayramda memlekete gelmeyi düşünüyorum, eğer bayram zamanı uygun olursan bi karhelvanı yemeye gelirim (= güzelde bir gezi düzenleriz, istanbuldan bir isteğin filan olursa yardımcı olurum, tanıştığımıza memnun oldum.

SERKANEFE' Alıntı:
Merhabalar hemşerim :smiley:

Ben İstanbulda oturuyorum, Bayramda memlekete gelmeyi düşünüyorum, eğer bayram zamanı uygun olursan bi karhelvanı yemeye gelirim (= güzelde bir gezi düzenleriz, istanbuldan bir isteğin filan olursa yardımcı olurum, tanıştığımıza memnun oldum.
benim de annem babam nazillide oturuyor, bense denizlide otuyorum..buradaki forumda tanıştığım bir arkadaş var..nicki olguncandan, şöyle 3-5 araç olsak da bir gezi yapsak diyorum ama olmıcak gibi gözüküyor..bayram için söz veremicemm çünkü malum bayram ziyaretleri vb...buralara gelirsen yine haber et sen...

yakıt ortalamam 6,2 idi köye 2 çocuk ve eşyalarımla giderken 90 ve üzeri hızlarda ortalamam 6,3 oldu. dönüşte hızı 85-90 km arasında tutunca 6,2 ye tekrar düştü(daha fazla yük ve yolcu ile). 90 km önemli. hızlanınca ortalamanın 6,3 ve 6,2 arasında gelip gitmesini görebiliyorsunuz.Aracı 2. el aldıktsan sonraki 1700 km ortalaması. Aynı yolu tek kişi gidip gelseydim tahminen ortalama 5,5-6 arasında olurdu sanırım. Uzunyol tek sürücü 500 km ortalamam 5 lt çünkü.

aracım 1340 km de şu an,
normal kullanım, klima devamlı açık, 43,40 lt mazot ile 663 km yapmışım..yani 100 km de 6,5 lt.
3 te 1 i şehir dışı, 3 te 2 si şehiriçi

normal kullanım aracı sıkıstırmadan
istanbul sehir ici olarak: isyerim üsküdar evim ataşehirde trafıgı eksık olmayan yerler.
6,3/100 km suan icin
dizel 110 bg dacia duster 4x2
saygılar

SERKANEFE' Alıntı:
Ben uzun zamandır aracı yüksek hızlarda ve çok haşin kullanıyorum ;D yakıt tüketimi hayliyle fena yukarı cıkıyor 8.5 gibi bir tüketimi oldu şu son zamanlarda.

benım araç ortalamasına gelmiş, hayırdır, nıyekı... diğerleri 6-7 ltr ort derken, kafam takılıyodu, bunu görünce bıraz rahatladım...
hoş bizde şehirdışı 90 ile gidemıyoz, araba 120 cıvarı gezınce, ort artıyor sankı... ancak şehiriçi net nedir kımseden(4x4 olanlar) net öğrenemedık...
serkan, yakıt artışının nedenı ve azaltma şeklini (şehiriçi) öğrenırsen-bildirirsen çok ıyı olur... :smiley: selamlar...

tunceli adana arası 595 km klima açık ortalama 6.1 110 km ortalama hızla geldim. adana şehir içi klima sürekli açık[malum adananın sıcak ve nemi] 7.5 ortalama

komkarbey' Alıntı:
tunceli adana arası 595 km klima açık ortalama 6.1 110 km ortalama hızla geldim. adana şehir içi klima sürekli açık[malum adananın sıcak ve nemi] 7.5 ortalama

Evet, klima açık, ş.içi 7.3-7.5 lt civarı.

Bilgisi olan var mı, klima yakıt tüketimini % kaç etkiler? Fizikçiler/otomotivciler ölçmüştür muhakkak.

olguncandan' Alıntı:
Evet, klima açık, ş.içi 7.3-7.5 lt civarı.

Bilgisi olan var mı, klima yakıt tüketimini % kaç etkiler? Fizikçiler/otomotivciler ölçmüştür muhakkak.

100 Km de 0,4 Lt. fark ettiriyor. kılimasız 100 km. de 6,8 Lt. yakarken Yazın 7,3 Lt. ye çıkıyor.

Aracım 550km de motor açılmadı.araçta dört kişi ve bir çocuk klima açık şehirler arası yol 6,8 litre.para olarak 265 kuruş yaktı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,622
Kayıtlı Üye Sayımız
172,267
Kaydolan Son Üyemiz
Aylin aksoy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR