Biz Daha İyisini Yapana Kadar En İyisi Bu İdi. Daha İyisi de YAPILDI

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sabribey Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 69
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,682
sayın yavuz inanın öyle yoğun çlışmamız varki en kısa zamanda resimlendireceğim,çalışmayı bizzat kendim yaptığımdan kaynaklanıyor anlayışınıza teşekkürlerSAYGILAR

Etiketler
umarım beğenirsiniz sırası ile bütün resimleri atacağım saygılar

P0004 300312

Güzel olmuş emeğinize sağlık.

Yalnız lastikler çamurluklara fazla yakın göründü bana arazide bu şekilde sürtme yapmazmı?

TEMPU DOSTUM ÇAMURLUKLAR BİLİLGİLİ SORUNDA ÇALIŞMSI YAPILDI RESİM DE YAKIN GİBİ GÖRÜNSEDE GAYET
İYİ MESAFE SAOL

DEĞERLİ DOSTLAR FIRSAT BULDUKÇA SİZLERLE PAYLAŞMAYA ÇALIŞIYORUM YORUMLARINIZI BEKLİYORUM

mimar_ankara' Alıntı:
güle güle kullanın hayırlı olsun da..bu unimog, resmi hizmetler dışında bir sivil vatandaş için ne işe yarar anlayabilmiş değilim..alıp uzun yola gidemezsiniz, orman yollarından pikniğe gidemessiniz, gerektiğinde içinde yatamassınız..yakıtı içer..ancak arkada yük taşırsınız..bunun için de unimoga gerek var mı? doğasever, offroadcı için hiç işe yaramayacak bir araç gibi geliyor bana..unimog yerine defender, çiftkabin 4x4 pikaplar veya daha alt bir suv çok daha işlevsel geliyor bana..

haklısınız, valla düşündüm de hakkaten haklısınız. bu unimog'u kullanan seven adamda sağlam baskı balata,kayış vs yoktur yani. durdum baktım kendime, Nadir abime...
sanırım bu forumun en eskilerinden biriyim, gezenbilir macerasına 11 sene önce başlayanlardan...
2006 yılında Nadir abiyle tanışmamla beraber unimog'a olan sempatim 2 kat arttı, onun bilgi ve deneyimleri ışığında unimog zehrini bende bünyemde hissettim ve şuana kadar kullanmadığım unimog modeli kalmadı gibi... 404,406,416,u500,u400,u4000,u5000,u1300,u1700L örneklerini verebilirim.

evet ben normal vatandaş değilim, haklısınız, bunu ne zaman anladım biliyor musunuz, 2009'un 1 ocak sabahı herkesin sevdiğinin yanında keyif yaparken ben diz boyu çamurun içinde unimog vincini kontrol ederken anladım. ufak bir gezi diye başlayan serüvenin bir kabusa dönüştüğü zaman...
14 saat boyunca, -2 -3 derecede, 100lik vinç halatının kopup 70m'ye düşmesiyle 1 406doka, 1suzuki vitara, 1 rr ve aktarması çalışmayan 1acmat'ı sadece 1 unimog ile 70m'lik manevralarla 2800m civarındaki bir parkurdan kurtarınca benim ve orada olanların normal olmadığını anladık.

url]

1680320

unimog bir sevdadır, aynı futbol gibidir. insanların futboldan ne zevk aldığını şu yaşıma kadar hayatta anlamadım, o yüzden onlar da benim unimog'ta ya da yaptığım diğer hobilerden ne anladığımı anlamadılar.
bana göre ben normalim onlar farklı, onlara göre de ben anormalim onlar normal.

o yüzden bence siz içsel düşüncenizi ifade etmişsiniz, size göre bahsettiğiniz araçlar çok daha fonksiyoneldir, konforludur. herkesin arz talebi başkadır. bu yüzden porsche cayenne gibi araçlar var. adamın parası var, ee konfor istiyor, hız istiyor bir de 4x4 olsun diyor.. alıyor porsche'yi...

ben unimog'un manuel vitesiyle güreşmeyi, yazın pişip kışın üşümeyi seviyorum. benim gibi bunu sevenler de çok gördüğüm kadarıyla...
4x4 işi hastalıktır, Nadir abiyi ne kadar iyi tanırsınız bilmem ama ben cidden çok iyi tanırım ve onun için "evindeki tv sehpası bile 4çekerdir kesin" dediğim de bana "hakkat bi o 4çeker değil dur bir araştırayım" diye latife yaptığını hatırlarım. bu başkası için garip gelebilir ama bu hobiye/sevgiye gönül verenler anlar neden böyle bir diyalog olduğunu. herkesin bu hobide beklentisi farklıdır. kimisi ticari olarak bakar kimisi gezmek için kimisi zorda kalıp mücadele etmek için...

unimog'un nerde ne işe yaradığı konusunda da naçizane bir önerim olacak, bir boş vaktinize şu başlığı baştan sona bir okursanız unimog hakkındaki görüşünüzdeki işe yaramazlıkların sınırlarını azıcık daha genişletebilirsiniz.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=22384.0

saygılar.

----

bu arada başlık çok iddalı ama şu raddeye kadar başlıkla doğru orantılı bir etkilenme yaşamadım. keşke daha mütevazi bir başlık olsaydı da insanlar deseydi "gerçekten bundan daha iyisi yok" diye...

ne diyelim, hayırlısı olsun. herkesin aracı kendine güzeldir. kazasız belasız kullanmak nasip olsun.

İyi günler
Aracınız çok güzel,emek verenlerin eline sağlık.
Aracınızın önce bitmiş resmini koymadan,ilk aldığınız şekliyle paylaşıp daha sonra adım adım yapılışı hakkında resim ve açıklamalarla bizi aydınlatsanız daha iyi olmazmıydı? Atölye resimlerini bekliyoruz.
Saygılar
Batuhan

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR