Abu Dhabi - Dubai

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan edebiyatçı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 168
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 42,708
Ynt: Abu Dhabi - Dubai

Otelin kapısı.

IMG 0044 Large

IMG 0051 Large

IMG 0050 Large

IMG 0046 Large

IMG 0049 Large

Etiketler

Bunlar da otopark parası vermemek için içtiğimiz naneli çay, İngiliz çayı, ve yine naneli soğuk içecek.Özellikle soğuk olan harikaydı.Geleneksen bir şeymiş ama tam olarak ne olduğunu unuttum.

IMG 0106 Large

P1040965 Large

IMG 0090 Large

IMG 0100 Large

Çok ülke gezmiş, ve işim sebebi ile hepsinde de uzun süre yaşamış olmama rağmen 1 sene civarında yaşadığım Dubai en sevdiğim yerdir. Çektiğiniz fotolar bunu ispatlıyor zaten. Ama bunun gibi 100 gezi daha yapsanız BAE bitiremezsiniz sanırım. Ben bitiremedim de :smiley:)

Elinize sağlık, inşallah bir dahaki sefere görüşürüz :smiley:

Bir iki konuda ekleme yapmak isterim;

- Su gösterisi hava kararırken başlıyor ve gece 12 sularına kadar yarım saatte bir yapılarak devam ediyor.
- Burj Khalifa şu an en yüksek olsa da önümüzdeki 10 sene içerisinde ondan daha da yüksek 3 adet kule daha gelecek. Biri Suudi Arabistan'da diğeri de Dubai'de, tabi bilmediğim daha pekçok proje de vardır diye tahmin ediyorum...
- Hurma satan mekanın adı Bateel :D
- Dev yılbaşı ağacını geçtiğimiz hafta çılgının biri yakmış ;D Tamamı yanmasa da epey hasar görmüş.

corehunn' Alıntı:
Çok ülke gezmiş, ve işim sebebi ile hepsinde de uzun süre yaşamış olmama rağmen 1 sene civarında yaşadığım Dubai en sevdiğim yerdir. Çektiğiniz fotolar bunu ispatlıyor zaten. Ama bunun gibi 100 gezi daha yapsanız BAE bitiremezsiniz sanırım. Ben bitiremedim de :smiley:)

Bir ülkede yaşamak ve gezmek çok farklı şeyler tabi.4-5 günde fazla bir şey göremiyorsunuz. Hele halkın yaşamı hakkında çok az bilgi edinebiliyorsunuz. Benim de gördüğüm ülkeler arasında Amerika'dan sonra yaşamayı isteyebileceğim bir ülkeydi. Sadece sıcağı pek sevmem, yazları çekilmez olur.en çok da Arap kadınlarının rahatına hayran kaldım. Marketlerde bile çocuklarına bakan Filipinli kadınlarla beraber geziyorlardı.Evlerde birer ikişer hizmetliler.İki çocuklu ve çalışan bir kadın olarak çok özendim doğrusu.

VitaEsMorte' Alıntı:
Elinize sağlık, inşallah bir dahaki sefere görüşürüz :smiley:

Bir iki konuda ekleme yapmak isterim;

- Su gösterisi hava kararırken başlıyor ve gece 12 sularına kadar yarım saatte bir yapılarak devam ediyor.
- Burj Khalifa şu an en yüksek olsa da önümüzdeki 10 sene içerisinde ondan daha da yüksek 3 adet kule daha gelecek. Biri Suudi Arabistan'da diğeri de Dubai'de, tabi bilmediğim daha pekçok proje de vardır diye tahmin ediyorum...
- Hurma satan mekanın adı Bateel :D
- Dev yılbaşı ağacını geçtiğimiz hafta çılgının biri yakmış ;D Tamamı yanmasa da epey hasar görmüş.

Murat Bey en yakın zamanda çay içmeye geliyoruz.Çok beğendik zaten Dubai'yi. Khalifa'dan daha yükseği yapılsın da görmeye geliriz artık.
Ağaca da yazık olmuş.:smiley: Yılbaşı ağaçlarını pek sevmem ama bu bembeyaz ağacı beğenmiştim. Nazar değirmişiz. :smiley: :smiley:

Gezinin finalini çölde safari yaparak gerçekleştiriyoruz.Saat 2.30 gibi bizi evden alıyorlar. Şehir çıkışında bir benzinlikte durup tekerleğin havasını alıyorlar ve 7-8 tane jip ile birlikte peş peşe çöle dalıyoruz.Öndeki arabaların fırlattığı kumlar içinde kalışı öyle güzeldi ki ama fotoğrafını çekemedim çünkü iki elimle de devrilmemek için arbaya yapışmıştım.

Bizim jipimiz.Tekerleklerin havasını indirirken.

IMG 0001 Large

IMG 0029 Large

IMG 0031 Large

IMG 0021 Large

Yolculuğun yarısında bir tepede durup çöl kumları arasında güneşin batışını seyrediyoruz.Bu arada da arabaları soğutuyorlar.Sonra tekrar arabaların kumlarla dansı başlıyor.

IMG 0044 Large

IMG 0051 Large

IMG 0042 Large

Çölde kurulan çadırlara ulaştığımızda biraz mide bulantıları ile arabadan iniyoruz.Burada da develer bizi bekliyor. Deveye binmenin bu kadar zor olduğunu düşünmezdim. Çölde yaşayan bir Arap olmadığıma çok şükrettim.O kadar rahatsız ki günlerce bu hayvanın sırtında nasıl yolculuk yapmışlar bilmem. Üstelik kalkarken ve otururken neredeyse hayvanın üzerine düşecektim.Hele oturuşu korkunçtu.Ön ayaklarını öyle bir hızla yere kırıyor ki ben de havalandım oturduğum yerden. Bir daha da denemem sanırım. Motora da biniliyordu ama pek ilgimi çekmedi.

Bu çadırların her birinde ayrı bir faaliyet var. Giriştekinde hurma ve içecek ikram ediyorlar. Birinde kına yakılıyor, birinde arap kıyafetleri ile fotoğraf çektirebiliyorsunuz,birinde nargile içiliyor, diğerinde yemek ikramı vs.Ortada da akşam çeşitli gösteriler yapılıyor.

IMG 0077 Large

IMG 0061 Large

IMG 0069 Large

IMG 0104 - Bu amca da on dirheme kolundaki şahinle fotoğraf çektirmenize izin veriyor.

IMG 0101 - Arap yemeklerinden oluşan açık büfe akşam yemeği ikram edilen çadır.Yemekler oldukça güzeldi.Bizim yemeklerden çok da farklı değildi. Ümmü Ali denilen bizim güllaça benzeyen ılık bir tatlı hariç diğer yemekler oldukça tanıdıktı.

IMG 0110 - Bu da kınam. :smiley: :smiley:

IMG 0118 - Bu gösteri oldukça güzeldi.Eteği kat kat açılıyor ve her katından şemsiyeler,ışık gibi ayrı bir şey çıkıyor. Yaklaşık 15-20 dakika aralıksız döndü.İzlerken bizim bile başımız döndü.Daha sonra bir ateş gösterisi sergilendi.Son olarak da dansöz çıktı.Saat 9.30 gibi evimize bıraktılar.

IMG 0104 Large

IMG 0101 Large

IMG 0110 Large

IMG 0118 Large

gerçekten güzel gezi ve güzel fotoğraflar şu toyotaların fotoğrafları biraz daha olsaydı b ;D tekrar teşekkürler sayenizde oralar gitmiş gibi olduk

Sevgili Edebiyatçı,
Çektiğiniz süper fotoğraflar ve her zamanki akıcı anlatımınızla bizleri Abu Dhabi'ye götürdünüz.
Çok teşekkürler :smiley:

sinan54' Alıntı:
gerçekten güzel gezi ve güzel fotoğraflar şu toyotaların fotoğrafları biraz daha olsaydı b ;D tekrar teşekkürler sayenizde oralar gitmiş gibi olduk

Ah bu erkeklerin araba merakını bir türlü anlayamayacağım.Bileydim sizin için bol bol araba fotoğrafı çekerdim.Ben arabaların toyota olduğunu bile farketmemiştim.Hiç bakmamışım modeline. :D :D Dubai sizler için bir cennet aslında.Ben hiç bir ülkede bu kadar lüks arabayı bir arada görmedim.Ülkede vergi olmayınca her çeşit araba oldukça da uygun fiyata yollarda salınıyordu. İçlerinde de beyaz elbiseli abiler. :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,522
Kayıtlı Üye Sayımız
172,180
Kaydolan Son Üyemiz
onurcel

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR