Abu Dhabi - Dubai

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan edebiyatçı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 168
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,773
Ynt: Abu Dhabi - Dubai

ayhanalkan' Alıntı:
elinize gözünüze dilinize sağlık çok güzel olmuş zevkle okuduk ve baktık

Çok teşekkür ederim.Sizin fotoğraftaki tropik meyveler hangi ülkede çekildi? Bayılırım meyvelere.İçim gitti görünce. Koymayın böyle resimler ya hamilesi var emziklisi var.Canımız çekse nerden bulucaz. ;D :D :D :D:D

Etiketler

şu terk edilmiş otomobilller ve jeepler çok dikkatimi çekti , alacaklısıyız desek araçları bize vemezlermi.. aceb.. ;D

jeepleri
biz alalım..... :smiley: bedeliyle yani.... tozlu tozlu kaç lira ederse.... :smiley:
otomobilleri bayan arkadaşlarımıza hediye edelim.... yıkadıktan sonra....tabiiii :smiley:

edebiyatçı' Alıntı:
Daha önce bu aklı verseydiniz bir şansımı denerdim. Belki tutardı.

yeni fark ettim yoksa bilgilendirirdim aah bizim ülkemizde olacak o araçların üzerinde toz birikintisi olmaz ya alacaklıları alır yada oto hırsızları anında kaldırır...

Merhabalar...önümüzdeki günlerde dubai'ye doğru ciddi bir seyahat planım var...yarı öğrenciyim ve haliyle yarı züğürt gideceğim için malumunuz, olası bütçe sıkıntılarını yaşamamak için sizden dubai'nin maddi yaşamı hakkında geniş bir bilgi almak istiyorum...

yani ne nerede ne kadar onu öğrenmek istiyorum...
mesela çölde safari x dirhem,metro x dirhem,x yerdeki y restoranında yemek ortalama x dirhem vs.. gibi konular...

Tek başıma gideceğim için derdimi anlatacak kadar ingilizce ve arapça yeterli olur değil mi?? extradan bir öneriniz varsa paylaşırsanız çok mutlu olurum...

nasri27' Alıntı:
Merhabalar...önümüzdeki günlerde dubai'ye doğru ciddi bir seyahat planım var...yarı öğrenciyim ve haliyle yarı züğürt gideceğim için malumunuz, olası bütçe sıkıntılarını yaşamamak için sizden dubai'nin maddi yaşamı hakkında geniş bir bilgi almak istiyorum...

yani ne nerede ne kadar onu öğrenmek istiyorum...
mesela çölde safari x dirhem,metro x dirhem,x yerdeki y restoranında yemek ortalama x dirhem vs.. gibi konular...

Tek başıma gideceğim için derdimi anlatacak kadar ingilizce ve arapça yeterli olur değil mi?? extradan bir öneriniz varsa paylaşırsanız çok mutlu olurum...

Merhabalar.Ben de Dubai'ye gitmeden önce gezi planları bölümüne başlık açmıştım.Halen Dubai'de yaşayan Murat Can Yoluker Bey (vitaesmorte) bana çok yardımcı olmuştu.Eminim size de benden çok faydası olacaktır.BEnim açtığım sayfadan benim sorularıma verdiği cevapları da okuyabilirsiniz.Dubai de her şeyin en pahalısını ve en ucuzunu bulabilirsiniz.Özellikle asyalıların yaşadığı bölgede her şey çok ucuz. Bizim yanımızda bebek olduğu için toplu taşıma araçları pek kullanmadık.Taksiler oldukça ucuzdu.Ama sizin için hiç gerek yok.Yeni bir ülke halkın arasına karışarak gezilir.Safaride de çok fazla seçenek var.Bütçenize göre birini seçebilirsiniz. Sanırım yeni üye olduğunuz için özel mesaj hakkınız yoktur. Ben size linki vereyim Murat Can Beye ulaşın. Daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=62095.0

Umarım güzel bir gezi gerçekleştirirsiniz.Gelince izlenimlerinizi ve fotoğraflarınızı bizimle paylaşırsanız çok seviniriz. Bana da anılarımı tazeleme fırsatı olur.

Foruma geçen yılki suriye gezimden önce kayıt olmuştum ama pek yorum yapmaya fırsatım olmadığı için pasif kaldım..
Verdiğiniz link beni biraz aydınlattı teşekkür ederim..zaten ben de mesaj yoluyla ulaşamayacağımı anlayınca facebook'ta arayıp buldum murat bey'i..şu ana kadar iş yoğunluğundan olsa gerek daha dönüş yapmadı ama daha vakit var :smiley:

İnanır mısınız 3 yıldır Dubai'ye gitme hayaliyle neredeyse google earth'da bakmadığım bir karış toprağı kalmadı dubai'nin :smiley:

Derdimi anlatacak seviyede Arapça biliyor olmam belki de giderken en büyük avantajım olacak ama yarım İngilizcem daha çok işe yarayacağa benziyor dubai'de :smiley:

İnşallah gitmek bu sefer nasib olursa ben de elimden geldiğince fotoğrafları paylaşmaya çalışacağım...

bu arada bir kaç soru sorayım aklıma takıldıkça :smiley: burj khalifa'dan fotolar çekmişsiniz...İçeri girerken herhangi bir sorunla karşılaşılıyor mu ve içini dolaşmak,fotoğraf çekmek vs. işler için para alıyorlar mı?

nasri27' Alıntı:
bu arada bir kaç soru sorayım aklıma takıldıkça :smiley: burj khalifa'dan fotolar çekmişsiniz...İçeri girerken herhangi bir sorunla karşılaşılıyor mu ve içini dolaşmak,fotoğraf çekmek vs. işler için para alıyorlar mı?

Ben de sizin gibi o kadar çok araştırma yapmıştım ki gidince her şey tanıdık geldi.Kalifaya çıkmak için kişi başı 100 dinar ödüyorsunuz.124. katına çıkabilirsunuz.Sanırım biletleri daha önceden almak gerekiyor.Yer bulmakta sıkıntı oluyormuş.Gezinizin ilk günlerinde halletmeye çalışın.İleri tarihe gün verirlerse sıkıntı olmaz.Bizim biletlerimiz bir hafta önceden alınmıştı.Alan kişi böyle demişti.Ama belki de bulunuyordur aynı güne. Önündeki havuz gösterisini mutlaka izleyin.Bence en güzeli oydu. akşam 18.00 de başlıyor.Her yarım saatte bir değişik bir müzikle tekrarlıyor.

Yemek konusunda değişik şeyler deneyelim diye belki biz biraz abarttık ama pek de ucuz sayılmazdı.Türkiye gibi fiyatlar.Ama siz tek başınıza olunca çok daha ekonomik halledebilirsiniz. Deira bölgesine mutlaka geçin.Hem abra ile yolculuk çok zevkli(1 dinar) hem de ilginç bir bölge. Çok da ucuz.Bol bol tropikal meyve suyu içebilirsiniz.

Vaktiniz olursa Abu Dhabi'ye de geçebilirsiniz. Muhteşem bir camii var.Benim bugüne kadar gördüğüm en güzel yapı.

Alışveriş için bana pek ucuz gelmedi.Bir çok şey Türkiye ile aynı.Güzel bir fotoğraf makinası aldım.Onun haricinde hediyeler hariç pek bir şey bulamadım. Hediye olarak dağıtmak için dışı çikolata kaplı içi bademli hurmalar var. Çok güzel ve ucuz.20 kutu kadar aldım.Hala dağıtıyorum.Herkes bayılıyor. Hatta markasını da yazayım size.(Chocodate)Googleden fotoğraflarını da görebilirsiniz. Birçok markette var.Kilo ile satan sadece hurma dükkanları da var.Onlarda çok daha kalitelileri de var ama fiyatları farklı tabi.

Az önce öğrendim Kalifa'ya çıkmak için daha önceden rezervasyon yaptırmazsanız 400 dinarmış.Rezervasyonlu 100 dinar.

o zaman rezervasyon vacip oldu bize :smiley: bu konuda yönlendirirseniz sevinirim...5-6 gün kalmayı düşünüyorum,o arada rezervasyonu orada yapsam aynıkural geçerli mi yoksa illa internet üzerinden mi yapmak gerek...

az önce murat bey mesajıma karşılık verdi ve her tülü soruma cevap verebileceğini iletti...kendisine,size ve sizi tanımamı sağlayan siteye tekrardan teşekkür ediyorum...

Sırf Şeyh Zayed Camisi'ni görmek ve içinde namaz kılmak için Abdu Dhabi'ye gitmeye değer bence...zaten arada fazla uzaklık yok,günübirlik gidip dönülebilir...Onun dışında Abu Dhabi'nin korniş(kordon boyu)ini övüyorlar :smiley: bakmak lazım

Bunun dışında Sharjah'ı da ucuzluk yönünden övdüler ama sizin dediğinize göre Dira Semti de ucuzsa Sharjah'a sadece gezi için gitmek yeterli gibi görünüyor...

Tek gitmemin en büyük dezavantajı otel olacak galiba...Çünkü 2 kişilik odayla tek kişilik odaya aynı tarife uygulanıyor,yanıma bir partner daha bulsaydım çok iyi olurdu ama kısmet...İşin ucunda dubai varsa yürüyerek yine gidilir bence :smiley: :smiley: :smiley:

Rezervasyon işini bir sorayım bilgi alınca yazarım size.Ama eşim 5-6 gün önce yeterli diyor. Yine de soralım.Murat Can Bey biliyordur belki.5-6 gün kalacaksanız Sharjah'a gidip de bir gününüzü harcamanıza gerek yok bence.Zaten safari neredeyse bir gününüzü alıyor.İki gibi gidip gece yarısı geliyorsunuz.Ama kesinlikle değer.Oraya kadar gidip de çöl görmemek olmaz.Şehirdeyken çölde olduğunuzu anlamanız imkansız.Sadece inşaat alanlarındaki kumdan anlayabilirsiniz. Bir gün de Abu dhabi alır.Birbuçuk saat kadar sürüyor yol.Bir de bizim gibi bir saat de camii ararsanız bir gününüz gidiyor. Ferrari dünyasını da gezebilirsiniz.Arabalardan hiç anlamasam da benim bile hoşuma gitti.Tam erkeklere göre bir yer.Ama aktiviteler neredeyse bir gününüzü alır.Vaktiniz yoksa büyük kayıp değil.Cami ile ikisinin arası oldukça uzak. Zaten geriye 3 gün kalıyor.Ancak Dubai'yi gezersiniz. Biz de 5 gün gezmiştik. Oldukça yeterli bir zaman.Bir ay önce eşim iş için tekrar gitti.Gezecek başka yer bulamamış.Sadece gitmediğimiz müzeye gitmiş orada da bir şey yok diyor.Zaten kaç yıllık mazileri var ki müzeleri olsun.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR