95 Model ZJ Antar'ın Yeniden Doğuşu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Mad-Line Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 134
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 34,877
Ynt: 95 Model ZJ Antar'ın Yeniden Doğuşu

sevgili Mustafa öncelikle ilgilendiğin için çok teşekkür ederim araç 98 zj orjinal parçalı değişme yok yalnız bunu ileriye dönük olarak yapacağım örneğin seni antar gibi 7" yükseltme 37" lastik falan.... şuanda lastik 245x75x16 saygılar

Etiketler

hebelub' Alıntı:
sevgili Mustafa öncelikle ilgilendiğin için çok teşekkür ederim araç 98 zj orjinal parçalı değişme yok yalnız bunu ileriye dönük olarak yapacağım örneğin seni antar gibi 7" yükseltme 37" lastik falan.... şuanda lastik 245x75x16 saygılar

anladım ben bu yaz 37x13.5 lastik giydirecem kalan eksikliklerin üstüne giderim artık ön diff değişecek arka diff değişecek, lastikleri de 38 yada 37 kullanıcam,

sizin işe gelince ön difi güçlendirerek işe başlayın ön akslar daha iyileri ve u joint olanlar ile değiştirilir 30 freze yapılırsa fazla sıkıntı yaşamadan 7 yükseltmeyle 37 kullanırsınız arazi şanzımanını bu aşamada değiştirmeye gerek yok diffler dana60 dana44 yapılır lastiklerde onlara uygulanırsa atlas koyun derdim diffler değişmeyecekse üzerindeki arazi şanzımanı sorun çıkarmayacaktır sonuçta biz kayalarda offroad yapmıyoruz

Mustafa benimle bilgi paylaştığın için sana çok teşekkür hiç değilse bazıları gibi değilsin Atlas 2 dedin onda karar kıldık oranı ne olmalı sence çünkü bu konuda bilgim yok sana saygılar

hebelub' Alıntı:
Mustafa benimle bilgi paylaştığın için sana çok teşekkür hiç değilse bazıları gibi değilsin Atlas 2 dedin onda karar kıldık oranı ne olmalı sence çünkü bu konuda bilgim yok sana saygılar

önemli değil ne demek,
eğer kayalara çıkmayacak isek Atlas Highlander 3.0:1 genelde iyidir, orjinallerinin büyük bir kısmı 2.72:1 dir ama yinede lastik ebatı ayna mahruti oranlarını da belirlemek lazım, ilerde oranlarla oynamak istersek onuda yapabiliriz oranları değiştirebiliriz

hayırlı olsun ermooooooo :smiley:) güle güle kullan kardeş inşallah çok güzel olmuş. ben Serhat Buğra bu arada. Kayserideysen görüşelim bi ara..;)

sebuci' Alıntı:
hayırlı olsun ermooooooo :smiley:) güle güle kullan kardeş inşallah çok güzel olmuş. ben Serhat Buğra bu arada. Kayserideysen görüşelim bi ara..;)

:D :D :D bak seeeen kimlerde varmış burda
Projenin kalanı bu yaz bitiyor only in a jeep diyorum o zaman gezdireyim seni 40'' lastiklerle

TEŞEKKÜRLER İNŞALLAH 35 LASTİK KOYMAK İÇİN SİZİNLE İRTİBATA GEÇERİM SAYGILAR

Mad-Line' Alıntı:
:D :D :D bak seeeen kimlerde varmış burda
Projenin kalanı bu yaz bitiyor only in a jeep diyorum o zaman gezdireyim seni 40'' lastiklerle

gezeriz inşallah ortaam bende eşime aldım bi tane kj benim kj yide yükseltiriz artık beraber :smiley:)) ;D

mustafa bey aracım 97 model 5.2 ve üzerinde 44 şanzuman var büyük lastik koymak ve arazi için 46 daha uygun olduğu söyleniyor nedersiniz değiştireyimmi suriyede maaliyet yaklaşık 500 tl gibi benim şanzuman çok tamir gördüğü söylendi saygılar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR