Çöl Kartalı'nın Gezi Güncesi (gezilerimizden çeşitlemeler)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Çöl Kartalı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 272
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 219,187
Ynt: Çöl Kartalı'nın Gezi Güncesi (gezilerimizden çeşitlemeler)

Merhabalar,
Afiyet osun.Birde "FUSKA" dedikleri bir şey varki bilmiyorum onuda tattınızmı.Dışı sert deniz süngeri görünümlü olup dikkatlice kesilince içi sedef gibi kaplı olan ve içinde sapsarı "kayısı pişirilmiş yumurta kıvamında" bir hazineyle karşılaşırsınız.Üzerine üzüm sirkesi ve sızma zeytinyağı dökülüp afiyetle yenilir.İyot olarak zengin diye duymuştum ve bazı mekanlarda pahalı bir meze olarak sunuluyormuş.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Etiketler

Sizin ilginiz sayesinde biz de dondurmanın tadını hatırladık ;D Dondurmacıda akşamları çok kuyruk olunca biz de gündüz yedik :smiley:

sisdagili61' Alıntı:
Merhabalar,
Afiyet osun.Birde "FUSKA" dedikleri bir şey varki bilmiyorum onuda tattınızmı.Dışı sert deniz süngeri görünümlü olup dikkatlice kesilince içi sedef gibi kaplı olan ve içinde sapsarı "kayısı pişirilmiş yumurta kıvamında" bir hazineyle karşılaşırsınız.Üzerine üzüm sirkesi ve sızma zeytinyağı dökülüp afiyetle yenilir.İyot olarak zengin diye duymuştum ve bazı mekanlarda pahalı bir meze olarak sunuluyormuş.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Niyazi bey, bu ''FUSKA'' denilen şey aklımızda olsun. Yediğimizde sizi anarız. Deniz kestaneleri de Aralık ve Mart aylarında hasadı yapılıp ihraç ediliyor ve zenginlerin sofrasına giriyor ünlü restoranlarda :smiley: Hasadını biz yapalım da o tarihlerde deniz fazla sıcak olmaz mı? ;D ;D ;D

2012 yılı gezilerimizden seçtiğimiz resimleri bu topikte yayınlıyoruz. Gezilerimizle ilgili detaylı bilgi ve resimleri, diğer tpiklerde bulabilirsiniz. Sizlere keyifli izlemeler diliyoruz bu kış günlerinde :smiley:

Marmaris

Yalkavak Marina

Gmlk Bodrum

Gmlk

Marmaris 2

Yurdumuzun güzel köşelerinden "güzellikler"e teşekkür ederiz.
Not: Fotoğrafların altına açıklama yapmanız iyi oldu...Zahmetli bir iş ama değiyor inanın. :D

İlginize ve takibinize çok teşekkür ederiz Hüseyin bey. Bu yıl çok sayıda geziyi (2011-2012 ve 2013 gezileri) yazı ve resimleriyle aktarırken olabilecek eksiklikler için bizi mazur göreceğinize inanıyoruz :smiley:

Gezilerimizden seçtiğimiz resimlere devam :smiley:

SDC10347

Yalkavak

Marmaris 3

Kyky 3

Ekli dosyalar

• Bozburun.JPG
    Bozburun.JPG
    99.5 KB · Görüntüleme: 168

Sayın zirvelerin sesi, acaba şöyle düşünsek, size yararı olur mu? '' İşi olanlara işlerini keyifle yapabilmeleri için işi gezme olanların fedakarlığı gerekir ki, bu resimleri onlara sunarlar. '' Veee '' işi çalışmak olanlar bu eylemlerini yaparken bilirler ki, onlar için gezmekte olanların da varlığını görmek, gelecekleri için bir tesellidir'' Ayrıca ben de çalışıyorum bugün ;D

Çöl Kartalı' Alıntı:
Sayın zirvelerin sesi, acaba şöyle düşünsek, size yararı olur mu? '' İşi olanlara işlerini keyifle yapabilmeleri için işi gezme olanların fedakarlığı gerekir ki, bu resimleri onlara sunarlar. '' Veee '' işi çalışmak olanlar bu eylemlerini yaparken bilirler ki, onlar için gezmekte olanların da varlığını görmek, gelecekleri için bir tesellidir'' Ayrıca ben de çalışıyorum bugün ;D

tam bir yönetici edası ile konuştunuz :smiley:) bizim Müdürlerimizde bize gaz vermek için böyle yuvarlak cümleler kuruyorlar.. manasını çözene kadar kendinizi pazar günü mesaisinde buluyorsunuz... saat 11:37 ... zaman geçiyor.. 1 saatlik bir işim kaldı.. henüz hiç bir şey bitmiş degil ;)

Bende çalışırken biliyorum ki.. bu çalışma eylemini yaparken , bizim için gezmekte olup güzel görselleri paylaşanlar , gelecegimizin tesellisidir. Bazen gece vardiyalarında sıcak temmuz gecelerinde işyerinde şöyle espri yaparız.. '' şu güzelim yıldızları görüyormusun ? işte biz bu sıcak temmuz gecesinde bu yıldızların altında mola yapıyoruz.. ama düşünsene .. sayemizde bu anlarda bu yıldızların altında bizim ürettigimiz sigaraları içerken keyif yapanlarda var ::smiley:

Bu felsefeyi tartışırken mesai bitmişse aslında mesaiyi farketmeden yaşamış oluyoruz ki, bu da iyi bir şeydir ;D ;D ;D Çöl Kartalı :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,440
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
R.K. o.oğlu

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR