Çöl Kartalı'nın Gezi Güncesi (gezilerimizden çeşitlemeler)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Çöl Kartalı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 272
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 219,173
Ynt: Çöl Kartalı'nın Gezi Güncesi (gezilerimizden Çeşitlemeler)

sezon açılışı gibi sanırsam ;) kunta kinte sizi izliyor.... haziran ın 17 sinden sonra izin ayarlayabildim.. 1 bilemedin 2 hafta Akyaka ve Göcek planları var.. 2013 de başkada yok.. iyimi !! Bir erkegin Hayatında 3 dönemi olurmuş... kısa yazayım bilen bilir.. Aslan-Eşek-Maymun... acı ama gerçek.. Eşek lik dönemindeyim :'(

NOT: Hikayeyi bilmeyenler var ise açıklamasını yaparım... şu an kunta Kinte mesaide ..

ya kendi derdimden sizi unutuyordum.. iyi gezmeler... takip..

Etiketler

Yine yaraları deştik galiba Eyüp bey. Biz o üç dönemi de atlattık sanırım. Doktorların ne yerse yesinler, biz karışmayız döneminde miyiz neyiz sanki ;D ;D ;D Akyaka ve Göcek'teki tekne turları keyifli oluyor :smiley:

Edirne ve çevresi gezimiz çok keyifli geçiyor. Çok sayıda caminin ve çok sayıda içkili barın bileşkesinden oluşmuş davullu zurnalı bir Edirne gördük ;D

Kavala Kurabiyesi

Aylar harika

Edirne Arasta

Edirne ar

Nefis bir tad var

ayaklarınıza sağlık.. sizden kopya çekiyorum , belki emeklilikte aynı yollardan geçerim.. şu an vardiyadan gelmiş , görsellere rakı yudumlamaktayım.. Sağlıkla kalın..

Zamanın da Black sabbath ı çok dinlememdenmidir nedir bu tarz fotoğraflar da (NIB nin kapak fotoğrafı) daha karamsar havayı çok severim zaten hava da bunu istiyor bence.Keyifle izliyoruz.

Meri stndee thumb

zirvelerin sesi' Alıntı:
ayaklarınıza sağlık.. sizden kopya çekiyorum , belki emeklilikte aynı yollardan geçerim.. şu an vardiyadan gelmiş , görsellere rakı yudumlamaktayım.. Sağlıkla kalın..

O içtiğinizin adı ayran olmamış mıydı? ;D ;D ;D

Edirne'den yeni görseller :smiley:

Selimiyenin ii

298

306

291

303

O içtiğinizin adı ayran olmamış mıydı? ;D ;D ;D

[/quote]

Biz Böyle gördük böyle devam ediyoruz ;D '' Gelişerek değişenlerden olmadık '' çok şükür.. nasıl bir söylem ise.. Tramvay değil ki bu meret.. !!!! ama harbiden de susuz gitmez bu meret ..

Bülent bey, havayı karartayım derken beni de karartmışsınız az biraz ;D ;D ;D Elinize sağlık güzel olmuş :smiley:

Edirne'den yeni görseller :smiley:

Salk Mzesi

Sultan Beyazd II

Ok eskilerden

Ok eski bir cami Lari

Ekli dosyalar

• Sağlık Müzesi bahçesi.JPG
    Sağlık Müzesi bahçesi.JPG
    307.5 KB · Görüntüleme: 299

mayıstosböce' Alıntı:
Zamanın da Black sabbath ı çok dinlememdenmidir nedir bu tarz fotoğraflar da (NIB nin kapak fotoğrafı) daha karamsar havayı çok severim zaten hava da bunu istiyor bence.Keyifle izliyoruz.

Black sabbath kim dedim... NIB ne kine dedim.. sayenizde araştırmak mecburiyetinde kaldım.. pek de uzak olmadığını gördüm.. Metal yakın olmadıgım bir tarz..
Laura Branigan - Self Control
Eagles - Hotel California
Falco - Jeanny ( 2 koca hoparlörü kulağıma dayayıp az yorgan çekmedim üzerime )
Boys boys boys - Sabrina
Samantha Fox - Touch me
Pet Shop Boys - Domino Dancing
FALCO - Rock Me Amadeus
George Michael - Careless Whisper

gecenin bu saati nerelere götürdünüz beni... bilseniz...

zirvelerin sesi' Alıntı:
Black sabbath kim dedim... NIB ne kine dedim.. sayenizde araştırmak mecburiyetinde kaldım.. pek de uzak olmadığını gördüm.. Metal yakın olmadıgım bir tarz..
Laura Branigan - Self Control
Eagles - Hotel California
Falco - Jeanny ( 2 koca hoparlörü kulağıma dayayıp az yorgan çekmedim üzerime )
Boys boys boys - Sabrina
Samantha Fox - Touch me
Pet Shop Boys - Domino Dancing
FALCO - Rock Me Amadeus
George Michael - Careless Whisper

gecenin bu saati nerelere götürdünüz beni... bilseniz...

İnsanın koku hafızası çok iyi imiş,tabi diğerleri de ondan kalır yanı yok,görsel işitsel,bilinç,bazı imgeler de bu geçişler olur insanda,ben de de Bülent hocamın o fotoğrafı direkt bu kapağa gitti.Kendi fotoğraflarımda da çok kullanırım bu karamsar havayı,tabi o kapakta ki grupta bunu fazlası ile hakediyor,farkettiğiniz gibi ,sizinkiler bu grubun yanında ninni gibi kalır.

Avrupa müze ödülü aldığını da ilk defa duyuyorum,daha doğrusu görüyorum ülkemizde bir yerin.

Bülent beyin ve Eyüp beyin bizim bir fotoğraftan doğaçlama muhabbetinden çok keyif aldık. Bilindiği gibi müzik bizim ilgilendiğimiz konu olduğu kadar beynin yazılımları ile insan bilinçaltının derinlikleriyle de benim (Bülent) ilgilendiğim bir alandır. O nedenle bu muhabbet bize oldukça keyif verdiği kadar yazılım çalışmalarımıza da önemli bir katkı sağlayacaktır. Artık bu katkının karşılığını yaprak dolma ile mi ünlü kekimiz ile mi ne zaman ve nerede ödeyeceğimiz sorunsalı üzerine çözümlemeli bir yazılım yaratmaya başlasak iyi olur :smiley:

Edirne'de yeni görsellere devam :smiley:

Selimiye Arasta

Edirne gecesi

Edirne gecesi 2

Edirnenin eski evleri

Ekli dosyalar

• Edirne'de Emirgan bölgesi.JPG
    Edirne'de Emirgan bölgesi.JPG
    176.6 KB · Görüntüleme: 358

Bülent beyin ve Eyüp beyin bizim bir fotoğraftan doğaçlama muhabbetinden çok keyif aldık. Bilindiği gibi müzik bizim ilgilendiğimiz konu olduğu kadar beynin yazılımları ile insan bilinçaltının derinlikleriyle de benim (Bülent) ilgilendiğim bir alandır. O nedenle bu muhabbet bize oldukça keyif verdiği kadar yazılım çalışmalarımıza da önemli bir katkı sağlayacaktır. Artık bu katkının karşılığını yaprak dolma ile mi ünlü kekimiz ile mi ne zaman ve nerede ödeyeceğimiz sorunsalı üzerine çözümlemeli bir yazılım yaratmaya başlasak iyi olur :smiley:
[/quote]

Bülent bey , öncelikle sizin gibi bir Sanatçı'ya biraz ilham kaynagı olabildiysem ne mutlu bana.. Sizinle sohbet kesinlikle güzel olur diye düşünüyorum .
Hayat , başlangıcından sonuna kadar öğretileri bitmeyen bir okul gibi tabii'ki almasını bilene , bir derenin akışı o suyun geçtigi yollarda yaptıgı kıvrım.. bir karınca nın o suya düşmesi..o can alan suyun topraga hayat verip başaklara can vermesi ve döngüyü devam ettirmesi.. yada tarihsel bir olayda hiç beklenmeyen bir durumun tarihin akışını degiştirmesi gibi.. ve bunun sonraki nesillere net aktarılamaması gibi durumlar..
Sözlerimi biraz karıştırmış olmakla birlikte anafikir zaten konunun içinde..
Bir belgesel izlemiştim.. bir Fil saldırgan davranışlar gösteriyordu bilim adamları araştırıyorlar,ilgimi çekti bitene kadar izledim.. sonuçta Fil deki saldırganlıgın sebebini buluyorlar , Fil in Annesi ölmüş öksüz yetişmiş fil ve ona hiç kimse nasıl Fil olunacagını ögretmemiş , bu Fil büyüyene kadar ona kimse rehberlik etmemiş.. yani. kıssadan hisse.. Sanatçılar bu Toplumun Anneleridir.. Toplumu fikir ve bakış açısı olarak yönlendirmeleri konusunda bir görevleri var.. günümüz anlayışında ... ki neyse bu konu uzar gider.. üstlenmiş oldugunuz misyon meşaketli bir o kadarda kutsal... ve... mola saatim bitti.. işimin başına dönmez isem tatil param olmaz :smiley:) Selamlar...

Eyüp bey, bir iş molasında bile annesiz Fil'den yola çıkıp sanatçı anneliğine kadar uzanan felsefi yolda tatil parasını dahi düşünen bir düşünür olarak sizinle muhabbet bizim için de her zaman keyifli olur diye düşünüyorum. ;D

Çöl Kartalı' Alıntı:
Eyüp bey, bir iş molasında bile annesiz Fil'den yola çıkıp sanatçı anneliğine kadar uzanan felsefi yolda tatil parasını dahi düşünen bir düşünür olarak sizinle muhabbet bizim için de her zaman keyifli olur diye düşünüyorum. ;D

Samimi düşünceniz için çok teşekkür ederim , o keyif bize ait olacaktır... her ne kadar Kapitalizm'in acımasız çarkları arasında bordro mahkumu olarak yaşamaya gayret ediyor isek bu bizim için Felsefi yaşamdan haz almaya ve İnsanca yaşamdan Ödünler vermeye mazeret degildir. Bu gece Kapatmış olduğum Face'i açtım.. Her ne kadar Sizin gibi Entelektüel olamasamda genel manada bilgi ve birikimlerinizi güzel bir sohbet ortamında dinlemekten keyif alacağımı düşünüyorum.

Rahmetli Dedem ( Babamın tarafı ) 2 kardeşlermiş , Türkiye'ye kaçtıklarında aile dağılmış , dedemin diğer kardeşi bie aileye evlatlık veriliyor iki kardeş kopuyor.. Birisi Okullarda okuyor büyük adam oluyor , Türkiyedeki nadir Felsefe Hocalarından biri oluyor,Üniversitelerde dersler veriyor ( Ateist aynı zamanda ) Diger kardeşi ( babamın babası olan Dedem ) parasızlıktan okuyamıyor , fakat okuma yazması var.. az çok hatırlarım , at arabası vardı , bir at ı birde Hollanda cins inekleri vardı , akranları okuma yazma bilmez iken o '' TAM İLMİHAL SEADET-İ EBEDİYYE '' okurdu , 5 vakit namazını kaçırmazdı..
Sanırım Felsefi çabalamam sadece 1 defa görmüş olduğum ( İzmir eski Foça da yazlığında ) sadece ismini anımsadığım Felsefeci RAHMİ Dedem'den... Manevi çabalamam ise asıl Dedem den ;D
kendimi arafta kalmak gibi hissetmem bu yüzdendir sanırım..
Gezilerinizi takip ediyorum.. bir gün Muhakkak yollar bir yerde kesişir.. bir çayımızı içmek kısmet olur.

Avrupa muze odulu gercekten benimde dikkatimi cekti.Veren kurumun onemi ne acaba..Fotografta odulu kimin verdigi cok belirgin degil.

gezi görselleriniz ve kültür sanat görselleriniz çok güzel :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.