Arama sonuçlarınız

1. ankirali

Karavan Festivali İçin Yer Önerileri

Taraklı'da yapılan festivallere katılamamış olmakla beraber, katılmak isteyen biri olarak festivallerin devamından yanayım. Bu nedenle festivale yer önerisinde bulunmak istiyorum. Yeniçağa Gölü kenarında olan bu yeri görüşlerinize sunuyorum.

2. ankirali

Safranbolu'da Ücretsiz Karavan Park Alanı

Safranbolu Belediyesi tarafından İtfaiyenin yanında karavanlar için park alanı belirlenmiş. Ben alana girdiğimde hemen bir itfaiye eri yanıma gelerek güler yüzle hoşgeldiniz dedi ve park etmeme yardımcı oldu. Bir Fransız karavan da peşimden alana girdi. Arkadaş ona da İngilizce alanın ücretsiz...
  3. ankirali

Kızılcahamam Konaklamalı Bisiklet Gezim (5-6 Nisan 2014)

Kış aylarında havanın yağışsız ve 0-10 derece aralarında olduğu bir haftasonunda yapmayı planladığım Kızılcahamam gezisini, nispeten serin bir nisan hafta sonunda nihayet gerçekleştirdim. Aslında amacım Çamkoru’ya kadar gidip çadırlı kamp yapmaktı. Fakat telefon ettiğimde kimsenin...

4. ankirali

Ankara Çamkoru Kamplı Bisiklet Gezisi (13-14 Ekim 2013)

Dokuz günlük kurban bayramı tatilini fırsat bilerek ve havaların da iyi gitmesi bu turu düzenlemeyi gerekli kıldı. Bir gün önceden malzemeleri bisiklete yükleyerek Batıkent’te kısa bir deneme turu yaptım.
  5. ankirali

Sinop, Samsun, Amasya Gezimiz

Kısa süreli (5 günlük) bir tatil için aslında sık gittiğim Akçakoca'yı düşünüyordum. Fakat gezi planımızın Sinop olmasının çeşitli nedenleri vardı: Sinop’un Ankara'ya uzaklığı 400 kilometre. Akçakoca mesafesinin üzerine 150 kilometre ilave ile değişik bir bölgenin gezilmesi. Özellikle Martı...

6. ankirali

Thetford veya Dometic 10 litrelik seyyar tuvaleti nereden temin edebilirim?

Arkadaşlar çekme karavanımın dolap içinin ölçüsü 50x50x32 olduğundan aşağıdaki linkte görülen porta potty 135 modelini veya dometic 962 modelini nereden temin edebilirim acaba? Yardımlarınızı bekliyorum. http://www.thetford.com/HOME/PRODUCTS/PortableToilets/PortaPotti135/tabid/163/Default.aspx...

7. ankirali

Zafira Camper ile Baba-Oğul Çanakkale Gezimiz (29 Ağustos-2 Eylül 2012)

Uzun zamandır babam Çanakkale şehitliklerini görmek istiyordu. Bende 30 Ağustos tatiline Cuma gününü de ekleyerek dört günlük bir zaman diliminde bu gezinin yapılabileceğine karar verip hazırlıklara başladım. 29 Ağustos akşamüstü önce evde yiyecekleri çakmaklıkla çalışan oto buzluğuna, plastik...
  8. ankirali

Çekme Karavanla Anamur-Konya Gezimiz (Temmuz 2012)

Günlerdir yedi günlük bir gezide nereye gideceğimiz konusunda karar verememiştik. Marmaris İnbükü ön plandaydı. Ancak orada olacağımız hafta boyunca sıcaklığın 37-38 derece olacağı beni korkuttu. Alternatif olarak İzmir, Kuşadası civarı ve Çanakkale gündemdeydi. Abim Dragon Kampingden bahsetti...
  9. ankirali

Çekme Karavanla Kapadokya Gezimiz (Temmuz 2012)

Daha önceden planlayıp yapmak istediğim Kapadokya Gezisini okulların kapanmasıyla birlikte 3 gece 3 gün olarak gerçekleştirdik. Yol hazırlıklarımızın tamamlanmasıyla 29 Haziran Cuma günü saat 17.00 de hareket ettik.

10. ankirali

Çekme Karavanla Çamkoru Haftasonu Kampı (2-3 Haziran 2012)

Yeni karavanımla ilk kampımı Ankara'ya 90 km uzaklıkta bulunan Çamkoru Tabiat Parkında tamamladım. Cumartesi 14.15 te yola çıktım. 1,5 saatlik rahat bir yolculuktan sonra Çamkoruda daha önce ayrılan yere yerleştim. Sağolsun Aşkın bey elektrik alabileceğimiz ve sakin bir yer gösterdi.

11. ankirali

Yeni Çekme Karavanım

Yaklaşık bir yıl ayrılıktan sonra nihayet yeni karavanıma kavuştum. Forumdan bildiğiniz, tanıdık bir karavan. Sayın moderatörümüz Levent Güngör beyin çekme karavanı el değiştirdi (syncronun gölgesi). Levent beyin gözü gibi baktığı karavan oldukça bakımlı ve iyi durumda. Bize her türlü...
  12. ankirali

"Salcano City Sport 21vs 18'' Önerilerinizi Bekliyorum...

Spor ve gezinti amaçlı "Salcano City Sport 21vs 18'' modelini almayı düşünüyorum. Önerileriniz nedir?

13. ankirali

Çeki Demiri İçin Bisiklet Taşıyıcı

Thule marka çeki demirine takılan türden bisiklet taşıyıcı aldım. İki saniyede takılıyor.Toplam 30 kg taşıyabiliyor ve iki bisiklet bağlanabiliyor. Gayet sağlam bir bağlantısı var ve 5 yıl garantili. http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?cPath=338_339&products_id=5814...
  14. ankirali

"Haftasonu" Karavanı

Yerli firmalarımızın "haftasonu karavanı" vb. adlarla ürettikleri karavanlar hakkında bilgisi olan var mı? Görüşlerinizi bekliyorum. http://www.pinokaravan.com/?newUrun=1&Id=363058&CatId=bs45795&Fstate=&/Pi2010- http://www.erbakaravan.com.tr/site/?hafta-sonu-karavan,20...
  15. ankirali

Neden Çekme Karavan ?

Konu çok tartışıldı. Artılarından eksilerinden çok konuşuldu. Ama bu işi zevkli kılan yönlerinden pek bahsedilmedi. Bana göre çekme karavanı zevkli kılan yola çıkarken yükleme, dengeleme, ayakların kaldırılması, kaplinin bağlanması gibi uğraş vererek harekete geçirmek, yola çıkınca arkadan...

16. ankirali

Çekme Karavan Park Etme Oyunu

Daha önce verildimi bilmiyorum ama özellikle benim gibi geri manevralarda tecrübe kazanmak isteyenler için güzel bir alıştırma. (Aşağıda "play" tıklayarak başlatıyoruz ve klavyedeki yön tuşarı ile kullanıyoruz) http://www.oyunuu.com/oyun/93-karavan-parket-oyunu.html
  17. ankirali

Haftasonu Gezimiz; Akçakoca (19-20 Haziran 2010)

19-20 haziran tarihlerinde iki gün bir gece olarak Akçakoca'daydım. İlk kez karavanımla tatile çıkmanın verdiği heyecanla bir gün önceden hazırlıklarımızı tamamladık. Akçakoca'da bir gece kaldım. Deniz öğleden sonra sakindi rahatlıkla girebildik ama akşam saat 7 den sonra müthiş yağış vardı...
  18. ankirali

Filyos (Hisarönü-Zonguldak)

Filyos yaz aylarında Ankara'ya 280 km uzaklıkta denizi ve sakinliği ile tercih ettiğim bir yer... 41°34'9.23"K 32° 1'44.13"E

19. ankirali

Çekme Karavanın Araca Getirdiği Yük Ne Kadardır?

Arkadaşlar çekme karavanların hangi şehirler arası yolda hangi araçlara ne kadar yakıt sarfettirdiğini yazabilirmisiniz? Ben Eskişehir-Ankara arası 250 kilometrede opel zafira 1800 motor aracımla 30 litre otogaz harcadım.
  20. ankirali

Tavan Bakımı Nasıl Yapılır?

Çekme karavanların tavanından su almaması için tavan bakımı nasıl ve hangi zaman aralığında yapılmalıdır?

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri